No tak to trochu zapomíná na olej. Těsnění to většinou přežije, protože to co vydrží R12 zvládne i R134a. Ale ty oleje nejsou kompatibilní a musí se řádně vypláchnout okruh. Ale upřímně, dost pochybuju, že tam tu R12 máš. Poslední volvo, co jsem viděl s fabrickou R12 bylo z roku 1989. I 760 z roku 88 mělo R134a.
Každopádně náhrady jsou, stačí obvolat pár klimaservisů.
Haben - od V70 I, V70 II, C30 k REDBLOCKu
Pravidla fóra
V této sekci se můžete pochlubit ostatním uživatelům se svým miláčkem.
Každý, kdo bude chtít, si založí vlastní topik se srozumitelným názvem.
Co napíšete dál, už záleží jen na vás. Pamatujte, že to je galerie, tzn. fotky jsou žádoucí.
Čím víc informací zveřejníte, tím lépe. Je možné požádat o případnou úpravu, pokud by se diskuse rozjela jiným směrem.
V této sekci se můžete pochlubit ostatním uživatelům se svým miláčkem.
Každý, kdo bude chtít, si založí vlastní topik se srozumitelným názvem.
Co napíšete dál, už záleží jen na vás. Pamatujte, že to je galerie, tzn. fotky jsou žádoucí.
Čím víc informací zveřejníte, tím lépe. Je možné požádat o případnou úpravu, pokud by se diskuse rozjela jiným směrem.
- Autor
- Zpráva
-
Offline
- Moderátor
- Příspěvky: 13724
- Registrován: 15 roků 6 měsíců
- Bydliště: Plzeň
- Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8, C40
-
Offline
- Člen VK
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 8 roků 7 měsíců
- Bydliště: Ivančice
- Vůz: 760 B280F + AW71 '89
x 1
Haben - od V70 I, V70 II, C30 k REDBLOCKu
Osmdesátý devátý byl asi přechodový ročník, protože i moje 760 měla už na klimaokruhu nálepku R134a.Urvanej píše: dnes, 07:39 Poslední volvo, co jsem viděl s fabrickou R12 bylo z roku 1989. I 760 z roku 88 mělo R134a.
_________________
760 GLE, 1989 (Šedivka) | 760 GLE, 1983 (Andrej)
264 GLE, 1980 (Bublák)
Zil 130 CAS, 1968 | dočasně Zil 130 CAS, 1968
Zetor 6718, 1973
760 GLE, 1989 (Šedivka) | 760 GLE, 1983 (Andrej)
264 GLE, 1980 (Bublák)
Zil 130 CAS, 1968 | dočasně Zil 130 CAS, 1968
Zetor 6718, 1973
-
Offline
- Moderátor
- Příspěvky: 13724
- Registrován: 15 roků 6 měsíců
- Bydliště: Plzeň
- Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8, C40
Haben - od V70 I, V70 II, C30 k REDBLOCKu
Tak nějak to bude, ale minimálně 3 roky to jelo souběžně. Proto bych se divil, kdyby 9xx vůbec někdy měla R12. Poslední R12, co jsem viděl, je muj Kája, 745 my90. MY91 940 FT, co mam doma, klimu nemá 
-
Offline
- Radní
- Příspěvky: 9125
- Registrován: 14 roků 5 měsíců
- Bydliště: Praha a Zápraží
- Vůz: V70XC & 2x 240
x 2
Haben - od V70 I, V70 II, C30 k REDBLOCKu
Pánové, co bych pro vás neudělal?!
Nebyl jsem líný dojít zvednout kapotu u Sedánka:
Nebyl jsem líný dojít zvednout kapotu u Sedánka:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________
Petr Marek ~ GSM: 603793424 ~ 739643618 ~ mail: p_marek@email.cz ~ Rajče ~ Galerie
Seveřan ~ Volvo V70XC 2,4T AWD ~ '01 ~ +384400 km ~ ARD tuning stage 2 ~ 227,2 HP ~ 308,8 Nm
Strawberry Basket ~ Volkswagen Golf Cabrio 1,6 ~ '99 ~ 140000 km ~ druhé auto (nejen) na léto
Zyklon B ~ Volvo 240 GLE ~ '93 ~ +500000 km ~ B230F ~ M47 ~ LPG
Diplomat s klimou ~ Volvo 240 GL ~ '91 ~ 200000 km ~ B230F ~ AW71
Petr Marek ~ GSM: 603793424 ~ 739643618 ~ mail: p_marek@email.cz ~ Rajče ~ Galerie
Seveřan ~ Volvo V70XC 2,4T AWD ~ '01 ~ +384400 km ~ ARD tuning stage 2 ~ 227,2 HP ~ 308,8 Nm
Strawberry Basket ~ Volkswagen Golf Cabrio 1,6 ~ '99 ~ 140000 km ~ druhé auto (nejen) na léto
Zyklon B ~ Volvo 240 GLE ~ '93 ~ +500000 km ~ B230F ~ M47 ~ LPG
Diplomat s klimou ~ Volvo 240 GL ~ '91 ~ 200000 km ~ B230F ~ AW71
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé