Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Damian0004
Offline
Příspěvky: 23
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Prešov
Vůz: Xc90 d5 awd manual 2009

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od Damian0004 »

Zdravím, riešim pretrvávajúci problém s výrazným dunivým zvukom a jemnými vibráciami, ktoré sa objavujú pri akcelerácii okolo 2600 ot./min.
​Kľúčovým poznatkom je, že po demontáži kardanu zvuky aj vibrácie úplne zmiznú. Logicky sme preto pristúpili k výmene kardanu za úplne nový kus, avšak po jeho montáži sa identický problém vrátil. Skúšal som aj dodatočne odizolovať držiak stredového ložiska kardanu od karosérie pomocou gumy, ale bez úspechu.
​Čo všetko už bolo vymenené/opravené:
​Podtlakové silentbloky motora (nové)
​Vstrekovače (nové)
​Dvojhmotný zotrvačník (nový)
​Tisíchran v uhlovej prevodovke (nový)
​Kardan (kompletne nový kus)
​Keďže bez kardanu je auto tiché, no nový kardan problém nevyriešil, vibrácie sa zrejme len prenášajú cez pohon AWD z inej časti podvozku. Stretol sa niekto s niečím podobným? Môže to byť zadný diferenciál, uloženie Haldexu/zadnej nápravy, alebo samotná uhlovka (aj napriek novému tisíchranu)? Budem vďačný za každú radu.

PetrXC70
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6210
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od PetrXC70 »

Mě ty dunivý zvuky přestaly po výměně diferenciálu...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Damian0004
Offline
Příspěvky: 23
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Prešov
Vůz: Xc90 d5 awd manual 2009

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od Damian0004 »

Akeho diferencialu myslite zadneho ?

Romulusw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6081
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od Romulusw »

Jj, přední je v převodovce.

Damian0004
Offline
Příspěvky: 23
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Prešov
Vůz: Xc90 d5 awd manual 2009

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od Damian0004 »

Vyhodil som poistku haldexu isiel vyskusat ale stale to duni

raolsa
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 15147
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4i 135 kw
Participant x 1

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od raolsa »

To že vyndáš pojistku haldexu neznamená, že vyřadíš zadní diferenciál. Kardan se stále točí a točí i s díly haldexu. Sice není haldex sepnutý, ale stále se tam nějaké síly projevují a můžou se přenášet do diferenciálu.
_________________
Volvo V70 II 2.4i 135 kw '06, Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Bylo: Volvo V70II 2.4T AWD LPG '00
Diagnostika k dispozici. 607827920

Damian0004
Offline
Příspěvky: 23
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Prešov
Vůz: Xc90 d5 awd manual 2009

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od Damian0004 »

Ďakujem to ma nenapadlo ze to ostane prepojene .
Ako by ste dalej postupovali ?

Romulusw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6081
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od Romulusw »

Kontrola hladiny a vizuální kvality oleje jak v haldexu, tak v diferáku.

hajnej
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 10129
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: V60 T8

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od hajnej »

Roztočit na zvedáku a poslouchat?
_________________
V60 T8 MY2020
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD, S80 D5 151kw, XC70 D5 151kw

Damian0004
Offline
Příspěvky: 23
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Prešov
Vůz: Xc90 d5 awd manual 2009

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od Damian0004 »

Olej v haldexe je novy. Pozrel som sa aj na diferak olej bol bez pilin ale ked som povolil srubku bol tam tlak asi nefunguje odvzdusnovaci ventil ak zhodim tu ciapocku a prefuknem ho pomocou kompresoru pomoze to ? Skusal som aj na zdvihaku ho roztáčat ale nic nebolo pocut potrebuje to mat nejaku záťaž

Urvanej
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 13721
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8, C40

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od Urvanej »

Furt mi z toho vychází nejhůř ten diferák... ALE zase když nehrabeš, tak haldex nemá důvod tam posílat momenty a tak ho moc nezatěžuje.
Zadní poloosy?
Simulace zatížení Z nápravy na zvedáku by mohla jít ručkou?

Romulusw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6081
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od Romulusw »

Nemusíš hrabat. Už při normálním rozjezdu je plně sepnut a jestli to dělá v oblasti otáček s rozumným výkonem, což v 2600 je, tak při sešlápnutým plynem bude sepnut taky.

A při těch otáčkách v zátahu, bude načaté soukolí slyšet. Když měl ten kardan vyndaný, tak mu to nedělalo.
Damian0004 píše: 16 čer 2026 21:27 Vyhodil som poistku haldexu isiel vyskusat ale stale to duni
Ale tohle znamená, že to dělá i při odpojeném haldexu, což je divné(pokud to teda byla správná pojistka)

Damian0004
Offline
Příspěvky: 23
Registrován: 11 měsíců
Bydliště: Prešov
Vůz: Xc90 d5 awd manual 2009

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od Damian0004 »

Keď budem mať priestor, znova auto zdvihnem a skúsim nasimulovať zaťaženie. Každopádne, problém sa prejavuje úplne rovnako aj pri odpojenom Haldexe. Bola to určite správna poistka – keďže bolo auto na zdviháku s vytiahnutou poistkou, zadné kolesá neprenášali žiadny krútiaci moment. Po jej vrátení sa opäť rozbehli.
​Už som v koncoch s nápadmi a netuším, čím by to mohlo byť. Keďže auto momentálne nutne potrebujem, zhodil som kardan. Je bezpečné s tým takto jazdiť? A mám pre istotu vytiahnuť aj poistku Haldexu, aby systém nezopínal zbytočne?

raolsa
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 15147
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4i 135 kw
Participant x 1

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od raolsa »

Bez kardanu můžeš v klidu jezdit.
_________________
Volvo V70 II 2.4i 135 kw '06, Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Bylo: Volvo V70II 2.4T AWD LPG '00
Diagnostika k dispozici. 607827920

Romulusw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6081
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii

Příspěvek od Romulusw »

Já jezdil bez kardanu rok. Jen opatrně s výkonem, abys neukroutil poloosu.

Už mi napadá jen nějaké ložisko v haldexu, nebo diferáku. Nebo taky nějak načaté lamely v haldexu. To jsem už viděl u nějakého gen 4 (což je myslím i tvůj případ) na xc 60. Kolega u mně kupoval a vyměňoval všechny, protože je měl spálené.

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé