Zdravím, riešim pretrvávajúci problém s výrazným dunivým zvukom a jemnými vibráciami, ktoré sa objavujú pri akcelerácii okolo 2600 ot./min.
Kľúčovým poznatkom je, že po demontáži kardanu zvuky aj vibrácie úplne zmiznú. Logicky sme preto pristúpili k výmene kardanu za úplne nový kus, avšak po jeho montáži sa identický problém vrátil. Skúšal som aj dodatočne odizolovať držiak stredového ložiska kardanu od karosérie pomocou gumy, ale bez úspechu.
Čo všetko už bolo vymenené/opravené:
Podtlakové silentbloky motora (nové)
Vstrekovače (nové)
Dvojhmotný zotrvačník (nový)
Tisíchran v uhlovej prevodovke (nový)
Kardan (kompletne nový kus)
Keďže bez kardanu je auto tiché, no nový kardan problém nevyriešil, vibrácie sa zrejme len prenášajú cez pohon AWD z inej časti podvozku. Stretol sa niekto s niečím podobným? Môže to byť zadný diferenciál, uloženie Haldexu/zadnej nápravy, alebo samotná uhlovka (aj napriek novému tisíchranu)? Budem vďačný za každú radu.
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
- Autor
- Zpráva
-
Offline
- Příspěvky: 23
- Registrován: 11 měsíců
- Bydliště: Prešov
- Vůz: Xc90 d5 awd manual 2009
-
Offline
- Příspěvky: 6210
- Registrován: 7 roků 4 měsíce
- Bydliště: Kamenice
- Vůz: XC 70 2.4D 2010
- Bydliště: Praha východ
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Mě ty dunivý zvuky přestaly po výměně diferenciálu...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM
XC70 2010 151kw/420NM
-
Offline
- Příspěvky: 23
- Registrován: 11 měsíců
- Bydliště: Prešov
- Vůz: Xc90 d5 awd manual 2009
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Akeho diferencialu myslite zadneho ?
-
Offline
- Příspěvky: 6081
- Registrován: 12 roků 5 měsíců
- Bydliště: Modřany
- Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Jj, přední je v převodovce.
-
Offline
- Příspěvky: 23
- Registrován: 11 měsíců
- Bydliště: Prešov
- Vůz: Xc90 d5 awd manual 2009
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Vyhodil som poistku haldexu isiel vyskusat ale stale to duni
-
Offline
- Moderátor
- Příspěvky: 15147
- Registrován: 16 roků 7 měsíců
- Bydliště: Semily
- Vůz: Volvo V70 II 2.4i 135 kw
x 1
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
To že vyndáš pojistku haldexu neznamená, že vyřadíš zadní diferenciál. Kardan se stále točí a točí i s díly haldexu. Sice není haldex sepnutý, ale stále se tam nějaké síly projevují a můžou se přenášet do diferenciálu.
_________________
Volvo V70 II 2.4i 135 kw '06, Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Bylo: Volvo V70II 2.4T AWD LPG '00
Diagnostika k dispozici. 607827920
Volvo V70 II 2.4i 135 kw '06, Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Bylo: Volvo V70II 2.4T AWD LPG '00
Diagnostika k dispozici. 607827920
-
Offline
- Příspěvky: 23
- Registrován: 11 měsíců
- Bydliště: Prešov
- Vůz: Xc90 d5 awd manual 2009
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Ďakujem to ma nenapadlo ze to ostane prepojene .
Ako by ste dalej postupovali ?
Ako by ste dalej postupovali ?
-
Offline
- Příspěvky: 6081
- Registrován: 12 roků 5 měsíců
- Bydliště: Modřany
- Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Kontrola hladiny a vizuální kvality oleje jak v haldexu, tak v diferáku.
-
Offline
- Příspěvky: 10129
- Registrován: 17 roků 9 měsíců
- Bydliště: Dubí
- Vůz: V60 T8
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Roztočit na zvedáku a poslouchat?
_________________
V60 T8 MY2020
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD, S80 D5 151kw, XC70 D5 151kw
V60 T8 MY2020
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD, S80 D5 151kw, XC70 D5 151kw
-
Offline
- Příspěvky: 23
- Registrován: 11 měsíců
- Bydliště: Prešov
- Vůz: Xc90 d5 awd manual 2009
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Olej v haldexe je novy. Pozrel som sa aj na diferak olej bol bez pilin ale ked som povolil srubku bol tam tlak asi nefunguje odvzdusnovaci ventil ak zhodim tu ciapocku a prefuknem ho pomocou kompresoru pomoze to ? Skusal som aj na zdvihaku ho roztáčat ale nic nebolo pocut potrebuje to mat nejaku záťaž
-
Offline
- Moderátor
- Příspěvky: 13721
- Registrován: 15 roků 6 měsíců
- Bydliště: Plzeň
- Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8, C40
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Furt mi z toho vychází nejhůř ten diferák... ALE zase když nehrabeš, tak haldex nemá důvod tam posílat momenty a tak ho moc nezatěžuje.
Zadní poloosy?
Simulace zatížení Z nápravy na zvedáku by mohla jít ručkou?
Zadní poloosy?
Simulace zatížení Z nápravy na zvedáku by mohla jít ručkou?
-
Offline
- Příspěvky: 6081
- Registrován: 12 roků 5 měsíců
- Bydliště: Modřany
- Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Nemusíš hrabat. Už při normálním rozjezdu je plně sepnut a jestli to dělá v oblasti otáček s rozumným výkonem, což v 2600 je, tak při sešlápnutým plynem bude sepnut taky.
A při těch otáčkách v zátahu, bude načaté soukolí slyšet. Když měl ten kardan vyndaný, tak mu to nedělalo.
A při těch otáčkách v zátahu, bude načaté soukolí slyšet. Když měl ten kardan vyndaný, tak mu to nedělalo.
Ale tohle znamená, že to dělá i při odpojeném haldexu, což je divné(pokud to teda byla správná pojistka)
-
Offline
- Příspěvky: 23
- Registrován: 11 měsíců
- Bydliště: Prešov
- Vůz: Xc90 d5 awd manual 2009
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Keď budem mať priestor, znova auto zdvihnem a skúsim nasimulovať zaťaženie. Každopádne, problém sa prejavuje úplne rovnako aj pri odpojenom Haldexe. Bola to určite správna poistka – keďže bolo auto na zdviháku s vytiahnutou poistkou, zadné kolesá neprenášali žiadny krútiaci moment. Po jej vrátení sa opäť rozbehli.
Už som v koncoch s nápadmi a netuším, čím by to mohlo byť. Keďže auto momentálne nutne potrebujem, zhodil som kardan. Je bezpečné s tým takto jazdiť? A mám pre istotu vytiahnuť aj poistku Haldexu, aby systém nezopínal zbytočne?
Už som v koncoch s nápadmi a netuším, čím by to mohlo byť. Keďže auto momentálne nutne potrebujem, zhodil som kardan. Je bezpečné s tým takto jazdiť? A mám pre istotu vytiahnuť aj poistku Haldexu, aby systém nezopínal zbytočne?
-
Offline
- Moderátor
- Příspěvky: 15147
- Registrován: 16 roků 7 měsíců
- Bydliště: Semily
- Vůz: Volvo V70 II 2.4i 135 kw
x 1
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Bez kardanu můžeš v klidu jezdit.
_________________
Volvo V70 II 2.4i 135 kw '06, Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Bylo: Volvo V70II 2.4T AWD LPG '00
Diagnostika k dispozici. 607827920
Volvo V70 II 2.4i 135 kw '06, Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Bylo: Volvo V70II 2.4T AWD LPG '00
Diagnostika k dispozici. 607827920
-
Offline
- Příspěvky: 6081
- Registrován: 12 roků 5 měsíců
- Bydliště: Modřany
- Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify
Xc90 dunivé zvuky pri akceleracii
Já jezdil bez kardanu rok. Jen opatrně s výkonem, abys neukroutil poloosu.
Už mi napadá jen nějaké ložisko v haldexu, nebo diferáku. Nebo taky nějak načaté lamely v haldexu. To jsem už viděl u nějakého gen 4 (což je myslím i tvůj případ) na xc 60. Kolega u mně kupoval a vyměňoval všechny, protože je měl spálené.
Už mi napadá jen nějaké ložisko v haldexu, nebo diferáku. Nebo taky nějak načaté lamely v haldexu. To jsem už viděl u nějakého gen 4 (což je myslím i tvůj případ) na xc 60. Kolega u mně kupoval a vyměňoval všechny, protože je měl spálené.
Kdo je online
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé