Zhoršující se občasné vibrace

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Majkl1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 951
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Ždírec nad Doubravou
Vůz: XC70 D3 AWD manuál (D5244T17)

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Majkl1 »

Před 14 dny jsem si při výjezdu z kruháku všiml vibrací asi na dvě vteřiny. Postupem se začaly objevovat častěji a častěji. V nižších rychlostech do 50km a hlavně při tahu. Někdy jsou cítit jen v kastli, jindy celkem fest do volantu. trvají jen vteřinu, dvě. Dále od té doby začíná motor dunět v tahu otáčkách pod 1500 (tedy v obci). Po sundání nohy z plynu je ticho. Vibrace na volnoběh žádné, rozjezd jen povolením brzdy je též bez vibrací. Vibrace jsou hlavně ve chvílích, kdy se (podle mě) připojuje zadek (výjezd ze zatáčky). Samotný rozjezd na jedničku je v pořádku.
Z počátku jsem měl podezření na automat, ale nyní mám pocit, že by mohlo jít o kardan, případně silentbloky motoru. U těch silentů - jde poznat, který je špatný ještě před jeho demontáží? Horní vzpěra je jako nová.
_________________
audi A4 B6 quattro Avant, ex. XC70 D5 136kw AWD AT 2008, ex. VW passat (B5,5) 4motion, ex. VW passat (B5) syncro, ex. VW passat (B5) Variant, ex. VW passat (B4), ex. Ford orion 1,6i, ex. Ford Orion 1,6D, ex. Mitsubishi Pajero 2,5TD, ex. VAZ 2101, ex. Ford escort 1,1, ex. Škoda 105L :-)

Jakub Svoboda
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6287
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Řízení?
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Majkl1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 951
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Ždírec nad Doubravou
Vůz: XC70 D3 AWD manuál (D5244T17)

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Majkl1 »

To se mi nezdá - do volantu to jde tak v 1 ze pěti případů. Jsou cítit hlavně v sedačce, jakoby od zadní části vozu, možná střed - proto podezření na kardan. Ale zase při rychlostech nad 50km ty vibrace nejsou ani pod plným plynem. Včera dálnice a nic. To by kardan naopak vibroval nejvíc, ne? Pouze ve městě, když automat klidně drží 4, někdy i 5q na 1200-1400 otáčkách při jízdě do mírného kopce nebo zrychlování - to jsou vibrace nejvíc.
_________________
audi A4 B6 quattro Avant, ex. XC70 D5 136kw AWD AT 2008, ex. VW passat (B5,5) 4motion, ex. VW passat (B5) syncro, ex. VW passat (B5) Variant, ex. VW passat (B4), ex. Ford orion 1,6i, ex. Ford Orion 1,6D, ex. Mitsubishi Pajero 2,5TD, ex. VAZ 2101, ex. Ford escort 1,1, ex. Škoda 105L :-)

Majkl1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 951
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Ždírec nad Doubravou
Vůz: XC70 D3 AWD manuál (D5244T17)

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Majkl1 »

Jedinou vůli, co jsem našel, je v unašeči levé přední poloosy (klouby jsou bez vůlí), ale nevím, zda je to tak normální nebo jde o příčinu vibrací. Olej odtud nevytéká. Vůle je odhadem tak 2-3mm.
https://youtu.be/WX9sZgXl1PU
_________________
audi A4 B6 quattro Avant, ex. XC70 D5 136kw AWD AT 2008, ex. VW passat (B5,5) 4motion, ex. VW passat (B5) syncro, ex. VW passat (B5) Variant, ex. VW passat (B4), ex. Ford orion 1,6i, ex. Ford Orion 1,6D, ex. Mitsubishi Pajero 2,5TD, ex. VAZ 2101, ex. Ford escort 1,1, ex. Škoda 105L :-)

Jakub Svoboda
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6287
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Tohle asi neni uplne koser, ale treba mi nekdo opravi.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Majkl1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 951
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Ždírec nad Doubravou
Vůz: XC70 D3 AWD manuál (D5244T17)

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Majkl1 »

Dle vyjádření pana Patočky je tato vůle běžná a neměla by mít žádný vliv. Ovšem na 100% by to potvrdil až po shlédnutí na heveru.
_________________
audi A4 B6 quattro Avant, ex. XC70 D5 136kw AWD AT 2008, ex. VW passat (B5,5) 4motion, ex. VW passat (B5) syncro, ex. VW passat (B5) Variant, ex. VW passat (B4), ex. Ford orion 1,6i, ex. Ford Orion 1,6D, ex. Mitsubishi Pajero 2,5TD, ex. VAZ 2101, ex. Ford escort 1,1, ex. Škoda 105L :-)

Majkl1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 951
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Ždírec nad Doubravou
Vůz: XC70 D3 AWD manuál (D5244T17)

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Majkl1 »

Po projetí to pan Patočka (tímto mu moc děkuji a jsem dlužníkem) předběžně odhadl na ucpaný filtr plus zřejmě dosluhující obložení. Čím se ucpal filtr je věc další. Navrhnuta celková oprava s tím, že rozvaděč necháme prozatím můj.

Ze zajímavosti jsem včera vyměnil 4l oleje po cca 7 tis. km. Byl zase tmavě hnědý. Dnes žádné vibrace, žádný prokluz, vše tak, jak má být. Předpokládám ono pověstné ticho před bouřkou. =@
_________________
audi A4 B6 quattro Avant, ex. XC70 D5 136kw AWD AT 2008, ex. VW passat (B5,5) 4motion, ex. VW passat (B5) syncro, ex. VW passat (B5) Variant, ex. VW passat (B4), ex. Ford orion 1,6i, ex. Ford Orion 1,6D, ex. Mitsubishi Pajero 2,5TD, ex. VAZ 2101, ex. Ford escort 1,1, ex. Škoda 105L :-)

Loading15
Offline
Příspěvky: 3
Registrován: 6 roků
Bydliště: Bratislava
Vůz: V60 d5 151kw

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Loading15 »

Ahoj, chcel by som sa spýtať ako to dopadlo s vibráciami, tiež mám podobné príznaky. Pomohli adaptácie?

Majkl1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 951
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Ždírec nad Doubravou
Vůz: XC70 D3 AWD manuál (D5244T17)

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Majkl1 »

Po dvojí výměně oleje v haldexu se to spravilo. Po půl roce jsem ho pak prodal, takže nevím, co se dělo dál
_________________
audi A4 B6 quattro Avant, ex. XC70 D5 136kw AWD AT 2008, ex. VW passat (B5,5) 4motion, ex. VW passat (B5) syncro, ex. VW passat (B5) Variant, ex. VW passat (B4), ex. Ford orion 1,6i, ex. Ford Orion 1,6D, ex. Mitsubishi Pajero 2,5TD, ex. VAZ 2101, ex. Ford escort 1,1, ex. Škoda 105L :-)

Urvanej
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 13720
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8, C40

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Urvanej »

OT: koncern tě zase stáhl do své žumpy? :-D
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ; C40, RWD, 2024, Tramvaj ex: S40, 1.8, m3p, 1997; 764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka; 244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Majkl1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 951
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Ždírec nad Doubravou
Vůz: XC70 D3 AWD manuál (D5244T17)

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Majkl1 »

Ne, to byla ta první xc70. Stále mám tu druhou a doufám, že nějaký čas i mít budu. :D (tu první bych měl stále, ale manželka odmítá jezdit s automatem)

Minulý týden, poprvé v historii co mám volva, si jezdím bez vibrací ve volantu. Stálo mě to tedy dvě auta, tři roky laborování, horu výměn všeho možného, vztekání, krátkých radostí, opětných zklamání a hlavně hromadu financí, ale konečně i na dálnici jedu jako člověk. Už jsem byl skoro přesvědčený, že vibrce jsou u XC70 prostě vlastnost.

Byla to kombinace křivých kotoučů, vnějších kloubů na poloosách, brzdových kotoučů, které se vždy do pár dní zkroutily kvůli nábojům, nakoplým diskům a hlavně pneuservisům, které snad všechny v mém okolí nemají zkalibrované vyvažovačky.

Takže vyměněny křivé náboje, troje sady brzd, dvě sady disků, čtyři sady nových pneu, nová ramena, čepy, uložení tlumičů, vnější klouby. Vždy to bylo o chlup lepší, ale stále značné vibrace ve volantu a někdy i v sedačce. Vloni jsem sice byl také na zátěžové vyvažovačce, ale s křivými náboji, takže nevyřešeno. Nedávno nahozena nová kola a převažováno v několika pneuservisech - vždy na nulu. Zajel jsem znovu tam, co mají zátěžovou vyvažovačku a na jednom kole odchylka 70g na ostatních kolem 40g. Změřeny disky (jeden mám nepatrně nakoplý, ale dá se), změřené pneu na přítlačném válci a voilà - konečně bez vibrací. :Yahoo!:
_________________
audi A4 B6 quattro Avant, ex. XC70 D5 136kw AWD AT 2008, ex. VW passat (B5,5) 4motion, ex. VW passat (B5) syncro, ex. VW passat (B5) Variant, ex. VW passat (B4), ex. Ford orion 1,6i, ex. Ford Orion 1,6D, ex. Mitsubishi Pajero 2,5TD, ex. VAZ 2101, ex. Ford escort 1,1, ex. Škoda 105L :-)

Urvanej
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 13720
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8, C40

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Urvanej »

Tak to teda gratuluju... :good: tenhle kanál hledání příčiny bejvá hooodně hluboký. Ale teda křivý náboje bych netipoval ani za zlatý prase.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ; C40, RWD, 2024, Tramvaj ex: S40, 1.8, m3p, 1997; 764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka; 244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Majkl1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 951
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Ždírec nad Doubravou
Vůz: XC70 D3 AWD manuál (D5244T17)

Zhoršující se občasné vibrace

Příspěvek od Majkl1 »

Mám podezření, že zrovna u xc70 k tomu může dojít, když se příliš utahují šrouby kol. Nemá plnou dosedací plochu, ale jen dva úzké "kroužky". Když to v pneuservisu vezmou na krev rázovým utahovákem, může dojít k deformaci.
Někde jsem i na tohle ve volvím manuálu viděl upozornění.

Ono v tom pneuservisu krom mašiny to taky nebyli nějací profíci. Vloni mi tam zkurvili náboj, když šroub chytali do náboje utahovákem hned od prvního závitu. Takže ho ztrhli. Tentokrát jim bylo buřt, že je ráfek s blátem a vyvvažovali to i s ním. A aby toho nebylo málo, tak stará závaží tam nechali a přidávali nová, takže na jednom kole mám asi 30x závaží na 8 místech. Ale jsem rád, že jsem rád.
_________________
audi A4 B6 quattro Avant, ex. XC70 D5 136kw AWD AT 2008, ex. VW passat (B5,5) 4motion, ex. VW passat (B5) syncro, ex. VW passat (B5) Variant, ex. VW passat (B4), ex. Ford orion 1,6i, ex. Ford Orion 1,6D, ex. Mitsubishi Pajero 2,5TD, ex. VAZ 2101, ex. Ford escort 1,1, ex. Škoda 105L :-)

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé