V50 upgrade high performance audia na premium-prakticke zkusenosti?

  • Autor
  • Zpráva
z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 2424
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#26 V50 upgrade high performance audia na premium-prakticke zkusenosti?

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Počkej, ty chceš fakt do Kineticu dodělávat RTI? Neříkám že to nepůjde ale jsi si jistý? Páč to nebude jen o výměně palubky a připojení DVD (v kastlíku spolujezdce). Má to RTI vůbec v dnešní době význam? Teda když nepočítám že z toho budeš chtít třeba udělat nějaký multimediální centrum... :green:
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 20
Registrován: 2 roky 11 měsíců
Bydliště: Hradec Králové
Vůz: Volvo V50 2.4L-B5244S5-A/T .. MY2006

#27 V50 upgrade high performance audia na premium-prakticke zkusenosti?

Příspěvek od Gregory »

Trefil jsi to presne :)

Jde mi v podstate o dve veci :

1) doplnit vybavu do plna (na xenony kaslu 😅)

2) jde jen o to aby rti display vyjel pri otoceni klicku, nebo alespon pri stisku "deploy" tlacitka na mrizce

Vyuziji IT praxe, davneho elektrotechnickeho vzdelani a hodne navodu na YT a vsadim si do RTI neco s Androidem a Car Play

Tzn. nemusi mi chodit DVD, nemusim menit stresni antenu za GPS (ted tam mam AM/FM/GSM) .. Teoreticky nemusim mit ani plnou systemovou odezvu od RTI

PS.: Michl mi uz na zacatku psal, at se nepripravuji o ten centr reprak, ze to za to stoji.. no a kdyz uz od nej budu brat ten zesik a upgradovat audio, tak at se to udela poradne..
_________________
"Černá smrt" Volvo V50 2.4L MY2006/B5244S5/automat/nezávislý heizung :-)

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 2424
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#28 V50 upgrade high performance audia na premium-prakticke zkusenosti?

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Myslím že potřebuju abys udělal galerku svého auta 😀
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 20
Registrován: 2 roky 11 měsíců
Bydliště: Hradec Králové
Vůz: Volvo V50 2.4L-B5244S5-A/T .. MY2006

#29 V50 upgrade high performance audia na premium-prakticke zkusenosti?

Příspěvek od Gregory »

Neboj, v tydnu to umyju, vyluxuju a dockas se :D + zdokumentuju tu vymenu palubky a vse okolo :D

PS.: no a ted jsem jeste zjistil, ze do V50 se davala na prani i mechanika na minidisky :O

Chjo, proc je ten zivot tak tezkej 😂 nastesti je skoro nesehnatelna...
_________________
"Černá smrt" Volvo V50 2.4L MY2006/B5244S5/automat/nezávislý heizung :-)

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1311
Registrován: 8 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#30 V50 upgrade high performance audia na premium-prakticke zkusenosti?

Příspěvek od Michl »

z-d-e-n-a píše: 12 úno 2024 20:43 Počkej, ty chceš fakt do Kineticu dodělávat RTI? Neříkám že to nepůjde ale jsi si jistý? Páč to nebude jen o výměně palubky a připojení DVD (v kastlíku spolujezdce). Má to RTI vůbec v dnešní době význam? Teda když nepočítám že z toho budeš chtít třeba udělat nějaký multimediální centrum... :green:
Já jsem měnil komplet navigaci z auta Summum do auta Summum, tzn. DVD jednotku,kabeláž, vyklápěcí displej + jsem musel vyměnit/doplnit i GSM anténu do ploutve na střeše a nebyl s tím zásadní problém.
V dnešní době najdeš i zajímavější on-line navigace, ale já na tu Volvo nedám dopustit (funguje např. i v dlouhých rakouských tunelech , kde ostatní navigace ztrácí signál). Ale hlavně do displeje mám naroubovanou přední i zadní parkovací kameru a wifi zrcadlení telefonu/notebooku (takže když budu chtít třeba on-line navigaci od Google nebo Mapy.cz, tak si ji do displeje ve voze zobrazím i s telefonem v kapse),...takže to podle mne má smysl, když seženeš díly v rozumné cenové relaci.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 2424
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#31 V50 upgrade high performance audia na premium-prakticke zkusenosti?

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Gregory: jo, a pak ještě satelitní telefon, homelink,... 😀
Michl: jasný, u Summum bych se toho nebál, ale kdo ví jak je kabelově připravenej Kinetic...
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 2424
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#32 V50 upgrade high performance audia na premium-prakticke zkusenosti?

Příspěvek od z-d-e-n-a »

Abych to tu trochu popostrčil - konečně jsem se dokopal navěsit alespoň žluté repro do dveří (čekám jen až mi dorazí palubka s dírou). V předních tapecech je akorát potřeba vyříznout předpřipravenou díru pro menší repráky. Jinak je to plug&play.
IMG_3192.jpeg
IMG_3191.jpeg
CEMku jsem posílal na dohrání Premium audia, vypnutí MOSTu a ještě dohrání Subwoofru (díky za něj, Michl).
No ale aby to nebylo tak jednoduchý jako montáž repráků...
Zatímco SW se podařilo nahrát (úvodní hláška po zapnutí rádia, veškeré nastavování repráků a ekvalizérů, položka "subwoofer", "Dolby surround" atd.), pořád mě nějak nepustí MOST vyměnit AUD zesilovač v kufru za žlutý. Prostě hraje 10s a pak vypne. Takže jsem ve stádiu že mám v autě žluté repro a jedu stále na modrý zesilovač. Ale i tak je změna zatraceně slyšet.
IMG_3193.jpeg
Ovšem samostatná kapitola je subwoofer. :green:
IMG_3194.jpeg
Podařilo se mi sehnat již nevyráběnou kabeláž na propojení AUD <-> SUB na eBayi, optický kabel jsem vzal z Alíku. Jenže je krátký, tak mám objednaný ještě jeden delší 😃
IMG_3195.jpeg
Nicméně na vyzkoušení postačil. Bohužel nevím proč ale nehraje. Nějak to živý je - svítí uvnitř diodka (?) ale i po zaškrtnutí v menu se reprák v subwooferu ani nehne.
IMG_3197.jpeg
IMG_3196.jpeg
Dle kluka, který mi to SW dohrával, je potřeba ještě něco softwérově doladit. Prý tyhle starší ročníky (mám 06') to chtějí nějak zase jinak. Tak to snad nějak doladíme.
Jo a ještě k "železu" kolem subwooferu - je potřeba sehnat vyšší polystyreny kolem rezervy (AWDčka ho prý měly v sérii). Můj stávající polystyren má na výšku něco kolem 10cm, SUB má na výšku 14cm. Takže si instalací subwooferu zmenšíme kufr (podlaha bude zároveň s nakládací hranou). Což má za následek ještě jednu věc - a to v případě výkloné příčky na nákupní tašky v podlaze - je potřeba dokoupit ještě adaptér pro možnost "uzamknutí" podlahy kufru otočným knoflíkem. No mám snad vše naobjednáno tak to dám nějak dokupy a sesmolím nějaký fotonávod...
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“