Výměna žárovky H7 v předním světlometu V70 II 2007

Nejdříve se podívejte SEM - Již vyřešené problémy

Moderátor: wickey

Pravidla fóra
Nepište sem dotazy, budou se okamžitě bez náhrady mazat
This topic is 1 year old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.
  • Autor
  • Zpráva
uživatel volva
Vůz: V70 II 2.4 120kW

Re: Výměna žárovky H7 v předním světlometu V70 II 2007

Příspěvek od uživatel volva »

Ahoj všichni, kteří hledali či právě hledají pomoc při výměně žárovky v levém předním světlometu. Ideální čas, sobota noc, cesta tisíc km před sebou a na dálnici zhasne levé přední... Tak jako Vy, vyhledávám radu a při pohledu do motoru propadám v zoufalství. Rady typu sundej nárazník... studený pot. Použil jsem tedy selský rozum a... otevřel vzduchový filtr, sundal víko, oddělil ho od pevného potrubí (je nasazeno pouze) a celou plastovou bednu, která drží na dvou plastových nýtech zvedl a naklonil doprostřed. Dámská šikovná ručka držela v pozici a mně se otevřel prostor dostatečný k tomu, abych s relativním pohodlím manipuloval jednou rukou s plastovým šroubení, pérkem, paticí a žárovkou. Drátkové pérko není jako u jiných aut, musel jsem nejdříve zkoumat, takže baterka (mobil se dá bezpečně postavit a opřít o karoserii) a pohledem "upside down" jsem zkoumal. Výsledek? 25 min i s koupením žárovky H7 odjezd. Nejsem automechanik, jen se nerad vzávám a používám rozum a svou cestu. Ještě uvidím, až se dostane na pravou stranu, jak si poradím, ale sundavat nárazník rozhodně nebudu. Přeji všem zhasnutým dobré pořízení a hlavně rozvahu. Krásné cestování s Volvem. V70 II :-D

hajnej
Vůz: V70 P2 S80 P3

Re: Výměna žárovky H7 v předním světlometu V70 II 2007

Příspěvek od hajnej »

Nacvičte si to na pravym,kde je víc místa a opakujte postup v levo. Ted jsem to dělal a je to otázka minuty max.
This topic is 1 year old and the forum Administrator has chosen not to allow any further replies. Instead, please begin a new topic or search for another related topic that may be more suitable.

Rychlá odpověď

Zpět na „FAQ - Jak na to“