Volvo V60 nebo Škoda Superb

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#101 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Lukaso »

S60 má moc dobrej podvozek a i na 20 se s tím jezdí s komfortem.

Co se týká softu Polestar tak za mě to je naprostá nezbytnost. Když jsem měl S80 T5 tak to tam bylo a já o tom nevěděl, pak jsem koupil S60 T5 ( MY2020 ), tak jsem si říkal sakra co se děje...to auto je prostě děsně tupý. Ale to není jen volvo, to je v podstatě dneska uplně u všech aut, kvůli ekoterorismu. Neřadí to výš ani to nedrží déle rychlost. Řadí to ale jinak a lépe, ale nevím jak to popsat. Ale prostě celkově to auto reaguje rychleji a není to o zvýšení výkonu, ale to auto není prostě tak tupý. Je tady o tom vlákno, pohledejte. Kdysi to uměli v servisu nahrát na zkoušku. Většinou to pak už nikdo nechtěl smazat.
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 34
Registrován: 8 měsíců
Bydliště: Český Krumlov
Vůz: VW

#102 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od kesalwab »

Diky, už sem se poptával v autoservisu a nahrají to, zaplatíš a když se po 3 tejdnech rozhodneš to vratit zpět, tak ti vrátí peníze. Nevím jestli jste někdo jezdil v Supu, ale u těch škodovku mi ten automat přišel hrozně laxní a to nejsem žádnej “kilowaťák”, neprotintomu volvo už od prvního usednutí mi přišla aut. převodovka o dost lepší, tak to sem zvědav. Vlákna sem pročetl. Ani se spotřebou to nemává, tady sem našel hezký porovnání jak drží otáčky, začíná to od 4:10.


python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#103 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od python.p »

U škodovek je hlavně mnohem větší "turboefekt" prostě to najednou zabere a máš pocit výkonu, ale u Volva to není tak "brutální" a když kámoš přesedl z Supa 2.0 TDI s nějakým chipem do mé XC70 D5 s chipem - obě manuál. Tak říkal, že to nějak nejede že to je pomalé, ale ve skutečnosti tam měl namotaných nějakých 160km/h na okresce ...
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1
Registrován: 3 měsíce
Bydliště: Liberec
Vůz: bude V60 2024 B4

#104 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od boo-beek »

Hehe, moje téma, mám v podstatě rozhodnuto, tak jsem se registroval a přidám důvody pro V60, třeba to někoho při aktuálních cenách bude ještě zajímat.
Vybírám služební auto, 15km 2x denně do práce, občas vyzvednout někde děti (celkem 3), občas s rodinou někam jet. Na rodinné cestování máme Caddy.
Nové nebo zánovní, auta, nad kterými jsem v rámci limitu přemýšlel: Superb, Octavia Scout, Kodiaq, Karoq, Arteon SB, Golf Alltrack, 508, V60, (chvilková úvaha o méně zánovní V90 nebo nějakém CC), Proceed, CLA, Insignia GSi, ... Až na pár výjimek v podstatě celá střední a nižší střední na trhu, plus některá SUV :D Vlastně jsem neměl moc jasno o nějakém konkrétním zaměření toho auta.
Chtěl jsem tažné (na kola), vyhřívaný volant a sedačky, samozřejmě připojení AA, rozumné ozvučení, ideálně mechanické ovládání klimatizace (no, to u V60 nemám, o tom ještě trochu i níže), dobré (ne nutně kožené) sedačky, rozumný kufr (ne nutně rozměrů Superbu)... Pak pár ne úplně nutných bonusů, jako matrix světla, sedačky s pamětí nebo třeba auto, které si po dvou až čtyřech letech budu chtít odkoupit a nechat manželce :)
Chvíli jsem řešil motorizaci, pocitově jsem chtěl nehybridní benzin, ideálně 200 kW+, ekonomicky by pro moje ježdění zase dávalo smysl PHEV. Pak jsem si řekl, že prostě jen nechci naftu nebo EV a chci minimálně 140 kW... a přesunul jsem se k jiným podmínkám pro výběr.
No, a po svezení je pro mě Volvo dost jasná záležitost, cena teď odpovídá podobně (celkově vzato - hůř) vybavené nové Octavii, na operák se dostanu ještě níž... Beru v úvahu 5% slevy z ceníku u Škody, i na to se dá ale špatně dosáhnout.

Minimálně jako pasažér, občas i jako řidič znám aktuální koncernová auta; pocit vevnitř, bytelnost, zpracování... Volvo je fakt jinde, je to prostě prémiovka. A k tomu patří i to, že na větším podvozku je to vlastně menší auto. Oproti DE prémiovkám je tu samozřejmě nižší cena, ale osobně se mi to auto líbí víc než BMW, Audi i MB, především v interiéru - tady s neprémiovými koncernovými značkami fakt nejde porovnávat.
(Celkově vzato, chtěl bych si vybírat auto v téhle třídě před třeba 8 - 10 lety, trochu mi vadí, že je dneska všechno dotykové a online.). S ohledem na to, že všechno je dneska dotykové a online, se mi přístup Švédů docela líbí; i když je na Googlu, tak je to trochu iPhone mezi auty - člověk nemá k dispozici moc nastavení, případně je to občas složité, ale základ je dobře dostupný a to ostatní nakonec vlastně ani nemusím moc řešit, protože ta základní ergonomie je prostě v pořádku. MB i BMW jsou navíc... bohaté na ovladače, tlačítka, dipleje, dotykové plochy, ke každé položce se člověk umí dostat 7 způsoby... Mám pocit, že tohle by mě bavilo spíš ve 14 letech než teď, radši vezmu střídmý "klidný" interiér.

Takže už jen doladit formality a pak počkat do května, no.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“