Volvo V60 nebo Škoda Superb

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#26 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Lukaso »

Vstoupím do toho s pohledem někoho kdo jezdí už pár let S60 poslední generace. Se superbem jsem taky něco odjel, ale moc toho nebylo...Než jsem dostal S60 PE tak jsem 3 měsíce a asi 12 tis km jezdil Arteonem v téměř plný výbavě, vím, jiný auto ale podle mě platforma dost podobná. Mám rád volva, nemam rád VW obecně a škodovku obzvlášť, nicméně uznávám, že ta volba je těžká. Vyjádřím se k pár věcem, co jsem tu tak trochu četl:

1. ano začal bych tím, že bych si zkusil zda to velikostně jde. Porovnávat 60 / superb je asi jako smarta a autobus. Superb je opravdu o hodně větší, ale nejde jen o místo na zadních sedadlech ( jako kdo tam z nás sedí že jo :) ), ale i šířku auta a taky zavazadlovej prostor. Jako bylo velmi příjemný to házet bez myšlenky do kufru místo toho tetrisu co se děje v případě 60

2. s bufíkem jsem nikdy problém neměl a neznám nikoho, kdo by s ním v týhle generaci problém někdy měl. Myslím, že je jedno jestli benzín nebo diesel ale vždycky je příjemný nastoupit do vyhřátýho auta, jak pro posádku tak pro auto

3. Tvrzení, že škoda je hodně zábavy za málo peněz mě popravdě zvedlo ze židle :)) Osobně si myslím, že jsou to nejpředraženější auta. Je třeba srovnávat stejné výbavy. Ono totiž v základu volva toho je opravdu hodně za co se jinde připlácí tvrdý prachy ( adaptivní tempomat, full led světla atd...)

4. Infotainment google je peklo, to si nebudeme lhát. Bylo to zbytečně uspěchaný a pořád to není ono, spoustu toho chybí a nejen v autě ale i třeba v apce na mobilu. Na druhou stranu před rokem a půl to byl nepoužitelnej systém co se pořád hroutil. Mě to dneska docela vyhovuje, pořád bych raději sensus ale ten směr kam to jde je asi dobrej. S každou aktualizací se to vylepšuje a aktualizace chodí docela často. Zatímco u VW jde nastavit každá hovadina, ale nikdy to nefunguje. A je jedno jestli to bylo VW, škoda nebo Audi. Je to bezkonkurenčně nejhorší infotainment, který jsem kdy používal a to trvá roky a nijak se to nelepší. Nemá smysl to rozebírat. Ale když už jsme u tý navi, která je nepoužitelná tak hodně štěstí s car play, protože to fungovat taky nebude :)

5. Asi to nepřichází v úvahu, ale VW diesly co se týká spotřeby fakt nemají konkurenci, na dlouhý trasy mě to přišlo fakt strašně fajn auto, nejen tou spotřebou, ale tak nějak tím prostorem a prostě to na mě budilo dojem, že když se jede rovně, konstantní rychlostí a dlouho tak to je to, na co to auto bylo postavený - a to myslím dobře. Sedačky mi ani v Arteonu ani Superbu nepřišly vůbec špatný, ale nemají boční vedení jako má volvo, to ale někdo k životu nepotřebuje.

6. Podvozek u volva je uplně jiná kategorie, krom toho, že je řidičsky lepší tak superb je neskutečně hlučnej a přesně má takový ty ostrý zvuky jako u levnýho auta

Obě jsou to dobrý auta, ale osobně si myslím, že fakt jde o to na co to chceš používat a co od toho čekáš. Ale stojím si za tím, že když si do toho sednu, rozhlídnu se a trochu se s tím projedu tak vím naprosto přesně proč je volvo o půl mega dražší...

L
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#27 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mr1 »

Ta hlučnost asi bude vážně vyšší. Ale i s tímto, je na tom ten dnešní sup proti ovci dobře. A ovce zase výborně proti těch totálním sračkám typu skala nebo rapid nebo co sem to měl jako náhradní. Hrozná drožka. Uričtě se to chce svézt, a nejlépe v jeden den. A úplně nejlépe těsně po sobě. A protáhnout to pořádně. Manévrování po městě, ale i trošku nějaká rychlostka. S tím, že by ta škodovka byla levná, to už se fakt říct nedá. Porovnání - naše O3 stála 414, O4 už 730. A tozdíl? - šudlátko na palubce, a teda za mě teda alespoň pokus o sedačky, oproti té lavici v O3.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 34
Registrován: 8 měsíců
Bydliště: Český Krumlov
Vůz: VW

#28 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od kesalwab »

Macek2 píše: 03 pro 2023 16:49 Vím, že teď dostanu naloženo - já bych do výběru ještě zařadil Audi A4 Avant - je teď akčně hodně zlevněný (pod milion bez DPH). Ale nevím jaké máš možnosti a mantinely výběru. Samozřejmě, že ta akční verze asi nebude moc luxus, ale třeba by se něco vybrat dalo. Zkušební jízdu můžeš zkusit vždycky.
U teto značky slevu nemám a ani sem nad Audi nikdy nepřemýšlel, mozna se mýlím ale za me je cenově uz uplne někde jinde hlavně v náhradních dílech a opravách.

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#29 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Lukaso »

jo to jsem taky zapomněl...mě přijde, že dneska ten běžnej servis stojí na všechno uplně stejnou raketu...je jedno jestli to je škoda, hyundai nebo volvo...velkej rozdíl vidím když se pak něco podělá, ale pokud to má být nový tak to bude v záruce...a samozřejmě aby mě někdo nebral za slovo, mluvím o tom v kontextu toho, že když si jdu koupit auto za 1,2 mio tak asi nebudu řešit jestli garačka stojí 15 a ne 12
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

ksw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 917
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Olomouc city a okolí
Vůz: R design 2018 V60 D4
Bydliště: Olomouc city a okolí

#30 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od ksw »

jezdím s v60kou, a v práci se superbem,
mimo vnitřního prostoru superb dál zaostává . . .
v60k pohodlný sedačky (podobně to má citroen C5X), pochvaluji si broušenou kůži nebo velur, kůži nebrat ,měl jsem v mercedesu
a děkuji nechci,
V60 zatím co jsem jezdil nejlépe pracující automatická převodovka - AISIN, robotická ve škodě zaostává a po 100 tkm chystej
prachy na repas, no ušetříš je již při koupi škodovky . . .
topení - mám bufíka a nepoužívám jej, auto topí tak dobře, jako zatím žádné jiné předtím, možná je to tím, že je to dovezeno
přímo ze Švédska a mají tam nějak zesílené topení, vyloženě topení škrtím, vyhřívaný volant je nutností
nevím jakou budeš mít motorizaci, já mám naftu, ale kombinace turba a kompresoru jizdní pohodu oproti aut jen s turbem
výrazně vylepší, je to skok dopředu, dnes to auta s elektrickým přídavným pohonem dorovnají
ty serpetičky - ovládání pomoci touch se musíš naučit, dnes to jinak nejde
shrnutí volvo je dražší ale také poskytuje větší pohodlí, to nevidíš ale při jízdě cítíš, no a to pak něco stojí, čili máš-li prachy
volba je jasná, nemáš-li pak kup škoďárnu, třeba něco ušetříš
_________________
bylo-nebylo: skoda, Trabant, Dacia 1300, Lada 1300, Fiat Croma turbo i.e., Lancia k 2.0t 162 kw, Ford, CLK,
je LR Evoque, sen a představu dalšího vozu mám, ale garáž je malá :(

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12090
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#31 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Urvanej »

Nešoféroval jsem v ani jednom z těch aut, ale přijde mi, že srovnáváš supa bez elektra s V60 s elektrem a to se pak nedá divit, že ti to cenově nevychází. Kdybys to naklikal podobně, i ta cena bude výrazně podobnější, s tvýma slevama bude i volvo levnější.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 9887
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#32 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od hajnej »

Jakub Svoboda píše: 03 pro 2023 15:07 Nesrovnávej ten pakvil Ardic u P2 a Webasto, to funguje velmi dobře. Se zeptej Hajnýho jak se teď u P3 nudí s Webastem.
Jojo. To válení se pod autem v mrazech mi moc chybí.
Jak zmínil Kuba, Webasto je na tom lépe jak ten pokus o bufík na P2. I když...jestli si někdo koupil celej novej hořák, má na roky klid. Ale to je jiný téma, než tady řešíme.

Každopádně já už auto bez bufíka nechci. U toho benzínu to možná supluje dálkový start celého auta. Pak ještě se dívat na vyhřívaný volant. A jestli kožený sedačky, tak na léto rozhodně ventilovaný. Tažný už jenom elektricky výklopný. Otevírán kufru jen na nějaký senzor resp. pohyb nohou apod. To pak člověk s používáním auta se trochu rozmazlí. Takže bych si udělal nějakej seznam a podle toho si dělal plusy a mínusy.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Airbus380
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 663
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Teplice
Vůz: V70II D5

#33 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Airbus380 »

Za mě bych do Superba nešel. Když vidím to trápení s těmi našimi služebáky. Kodiaky, karoky pár Octavii, furt je to v servisu s nějakým problémem a to nemají najeto ani 50tis. Máme tam i jednoho posledního Tusona a ten je bez problému. Ale tohle auto je ošklivé uvnitř i z venku.
_________________
Bylo....Škoda Yeti 1,2TSi
Honda XRV750 Afrika Twin

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 34
Registrován: 8 měsíců
Bydliště: Český Krumlov
Vůz: VW

#34 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od kesalwab »

ksw píše: 03 pro 2023 23:23 jezdím s v60kou, a v práci se superbem,
mimo vnitřního prostoru superb dál zaostává . . .
v60k pohodlný sedačky (podobně to má citroen C5X), pochvaluji si broušenou kůži nebo velur, kůži nebrat ,měl jsem v mercedesu
a děkuji nechci,
V60 zatím co jsem jezdil nejlépe pracující automatická převodovka - AISIN, robotická ve škodě zaostává a po 100 tkm chystej
prachy na repas, no ušetříš je již při koupi škodovky . . .
topení - mám bufíka a nepoužívám jej, auto topí tak dobře, jako zatím žádné jiné předtím, možná je to tím, že je to dovezeno
přímo ze Švédska a mají tam nějak zesílené topení, vyloženě topení škrtím, vyhřívaný volant je nutností
nevím jakou budeš mít motorizaci, já mám naftu, ale kombinace turba a kompresoru jizdní pohodu oproti aut jen s turbem
výrazně vylepší, je to skok dopředu, dnes to auta s elektrickým přídavným pohonem dorovnají
ty serpetičky - ovládání pomoci touch se musíš naučit, dnes to jinak nejde
shrnutí volvo je dražší ale také poskytuje větší pohodlí, to nevidíš ale při jízdě cítíš, no a to pak něco stojí, čili máš-li prachy
volba je jasná, nemáš-li pak kup škoďárnu, třeba něco ušetříš
Diky, nejakej takovej koment sem i chtěl slyset 🤣
Aisin mame kousek v písku, takze si tam pripdne skočim zanadávat😬myslis kuzi nappa? Přemýšlím jedine o vetrane kuzi jinak bych chtěl normalni textil ale core verze mi nedává moc smysl z pohledu slevy.
Vyhrivany volant sem měl a nyní mi hrozne chybí.
Motor chci b4 140 kw benzin.
Automatická převodovka současného superba nic moc, jako nejdem detailista ale parkrat sem s nim jel a neco mi tam chybí, vetsi prodlevy, nevim no, mozna to je subjektivní názor.
Jaký mas model jakej rok a co te stoji servisky pripadne pojištěni? Diky

Přidáno za 6 minut 33 sekund:
Urvanej píše: 04 pro 2023 08:27 Nešoféroval jsem v ani jednom z těch aut, ale přijde mi, že srovnáváš supa bez elektra s V60 s elektrem a to se pak nedá divit, že ti to cenově nevychází. Kdybys to naklikal podobně, i ta cena bude výrazně podobnější, s tvýma slevama bude i volvo levnější.
Ja tohle budu řešit az v létě…takze beru cca cenu nového Supa s motorem který sou současný takze benzin 2.0 tsi 140kw. Jestli udelaj mild to nevim nepsali to.
A z aktuální konfigurace (jedine co tam zatím je 2.0 tdi 110kw nafta vychazim ze to bude trochu dražší ) ale jen přesunuli
Porad ti bude tak ze sup = více místa, o neco vyšší výbava, “česky” auto, vetsi kufr
V60 = menší misto vzadu na nohy, menší kufr, asi menší zrychlení pokud to bude viz výše, jelikož je volvo těžší, a asi celkove dražší náklady

Ale suma sumárum nejsem driver, sem pohodovej řidič, mam rad pohodlí a kvalitu a mam hlavně dvě menší deti takze jim ten prostor vzadu tak vadit nebude.

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#35 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mr1 »

Děti rostou až neuvěřitelně rychle. Na to bych se nedíval vůbec. Jediné, opravdu jediné, co Ti v takové volbě pomůže, je osobně si to pořádně protáhnout. Srovnávám S90 a současného superba. Jasně, je to jinde. Ale ten prostor neukecáš. V tom mě to volvo opravdu hodně zklamalo.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

ksw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 917
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Olomouc city a okolí
Vůz: R design 2018 V60 D4
Bydliště: Olomouc city a okolí

#36 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od ksw »

@ kesalwab
model mám v popisu vlevo, r.18
olej v motoru*, výměnu v automatu*, výměnu palivového filtru*případně kabinového dělám sám, mám r.domek garáž převážně
servis směruji od dubna do října, kdy je tepleji, mám málo najeto do 60tkm**, tak by to mohlo bez závad ještě chvilku vydržet,
pokud budou větší opravy, no tak servis . . . fin. rezervu si tvořím, může cokoli zkolabovat, (banán @ opičky - znáš)
------------------------------------------------------------------------------
* olej plus filtr tak do 1400,- olej do AISINU na výměnu stál 3100,- Ravenol, 10l, palivový filtr asi 550,-, u tohoto volva to vpoho
zvládám bez Vidy pomocí zahraničních návodů, mě zrovna toto volvo na běžnou údržbu připadá až triviální, zde nemám 4WD

**ještě občas projedu Evoka, zde je údržba krapet náročnější ale také zatím samodomo, nebo v zimě výměna oleje u důvěryhodného
mechanika
co se týče:"myslis kuzi nappa?" nevyznám se v těch názvech, ale hladká černá kůže viz třeba mergl CLK v létě pálí jak svině a v zimě
do toho po ránu sednout bylo za trest, raději látka, a l e pokud chceš slušně reps. lépe vybavené auto, tak je tam povětšinou kůže,
teď ve volviku mám kombinaci broušené a nějaké látky, nevím co to je
pojistka, mám zatím max. bonus, takže vše vychází levněji zákonné 3tis. a havárko teď nemohu najít :bad:

Přidáno za 55 minut 59 sekund:
ještě přidám link, použij překladač, je tam upozornění u superbu, že baterie u mildhybridu ubírají místo v zavazadlovém prostoru
https://www.carwow.de/skoda/superb-combi/technische-daten#gref

a link k volvu, dole máš zrychlení v různých režimech, i při te své váze to není žádné ořezávátko
https://www.auto-motor-und-sport.de/test/kosten-realverbrauch-volvo-v60-b4-inscription/technische-daten/
_________________
bylo-nebylo: skoda, Trabant, Dacia 1300, Lada 1300, Fiat Croma turbo i.e., Lancia k 2.0t 162 kw, Ford, CLK,
je LR Evoque, sen a představu dalšího vozu mám, ale garáž je malá :(

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4780
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#37 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od PetrXC70 »

A trošku s odstupem, je jedno co vybereš...

Superb -

Volvo -

Myslim si, že až se svezeš, rozhodneš se rychle...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

ms231
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 952
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha západ
Vůz: V60 2018 T3
Bydliště: Praha západ

#38 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od ms231 »

K tomu vnitrnimu prostoru, je to neco za neco. Kdyby Volvo kaslalo na bezpecnost, tak nema ve dverich tak siroky vyztuhy a vevnitr je to taky o necem jinem. Volvo ma znatelne sirsi dvere. Porovnaval jsem to na sve v60 a oktavce, abych nebyl off, tak dle specifikaci na webu "sirka dveri" u tve V60 46.6 cm a Superb IV 34.5 cm. (Volvo exterier width 1850 mm, interier 1384 mm, Superb ext. 1864 mm, int. 1519 mm.) Takze do jednoho se vlezou 3 detske sedacky, do druheh 2.5.

A jeste reakce na predchozi prispevek. Staci si vzpomenout, jak dopadaly po pridani small overlap testu auta, ktery na to automobilky jeste nestavely. Rozparaly auto az k ridicovi. Jedine Volvo melo sikmou vyztuhu, ktera svedla auto jinam. Takze minimalni pretizeni, kabina bez poruseni. Je rozdil navrhovat auto na 5* a navrhovat auto na vsechny mozny nehody podle jejich cetnosti.
Naposledy upravil(a) ms231 dne 05 pro 2023 09:33, celkem upraveno 1 x.
_________________
V60 MY18 112kW man, V70I 1999 2.5TDI 103kW man

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#39 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mr1 »

Na šířku je ten sup pořád jen cca ovce+, čili passat? to je fuk. Délky na rozdávání. Na šířko to moc není. Fakt se to chce svézt. To je janom takový teoretický plácání. Po pár metrech poznáš, za chceš své penize vyhodit...
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#40 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Jasper »

Ke ksw ecku...Jsi si jisty,ze bufika nemas? Ptam se treba hloupe,ale me take jrho.pritomnost prekvapila v xc70tce...Tim,ze jsem ho nehledal a startoval se sam pri studenem motoru...Vec nazoru. Ja treba zase radeji vyhrate auto nez nutne volsnt,ktery a tonu me plati i pro sedacky hreje jak svina i na prvy stupen...Nechapu proc to neni lepe odstupnovane...
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#41 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od python.p »

Tak ty teploty vyhřívání jdou podle mě nastavit ve VIDA, už je to nějaká doba co jsem se v tom rejpal a tahle možnost tam podle mě byla.

Volant je podle mě blbost, když si bufíkem ohřeju celé auto. :) Ale jakože chápu, že to je příjemné, avšak já bych tomu výběr auta nepodřizoval.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 9887
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#42 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od hajnej »

Mám bufík a nemám vyhřívaný volant a štve mě to. Ten volant se neprohřeje tak rychle a dobře, když je auto po celé noci studené. Takže za mě už auto jen s vyhřívaným volantem.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4780
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#43 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od PetrXC70 »

Souhlasim, že vyhřejvanej volant je hodně návykovej...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#44 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Lukaso »

Já teda nechci jako prudit :D ale proč řešit cenu servisu doma na zahradě a nebo jestli bufík, vyhřívanej volant nebo cokoliv, když jde o nový auto, který si nakonfiguruje podle vlastních potřeb/preferencí a předpokládám, že minimálně 2 roky bude jezdit do autorizáku...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 9887
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#45 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od hajnej »

Aby na ten bufík a volant v konfiguraci nezapomněl.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#46 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od jirka87 »

Tady se perou jak to tak sleduji nasledujici veci

Jizdni projev daneho vozu
Bezpecnost
Prostornost

Nikde jsem nezaznamenal (necetl jsem ale vse) neco o zustatkove hodnote, hustote servisni site, vetsim bazirovani na presne dane cene apod.

Si tak rikam,ze chtit benzin, dnes uz tedy s automatem, bezpecnost a soucasne agilni podvozek a to vse do cca 1,25milionu,tak proc se alespon nepodivat jinam?

https://www.mazdaihned.cz/Mazda/6/lidcacyx/

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1290
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#47 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od xSam »

Z tohoto vyberu za me jednoznacene superb. A hlavne proto, ze V60 je pro me a na me mala.
Ja proti supu toho moc rict nemuzu a v60 mi prijde proste jako volvo z Wishe.
Nemam rad skodovky, ale takto bych nevybral jinak.
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 34
Registrován: 8 měsíců
Bydliště: Český Krumlov
Vůz: VW

#48 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od kesalwab »

jirka87 píše: 05 pro 2023 16:16 Tady se perou jak to tak sleduji nasledujici veci

Jizdni projev daneho vozu
Bezpecnost
Prostornost

Nikde jsem nezaznamenal (necetl jsem ale vse) neco o zustatkove hodnote, hustote servisni site, vetsim bazirovani na presne dane cene apod.

Si tak rikam,ze chtit benzin, dnes uz tedy s automatem, bezpecnost a soucasne agilni podvozek a to vse do cca 1,25milionu,tak proc se alespon nepodivat jinam?

https://www.mazdaihned.cz/Mazda/6/lidcacyx/
Slyšel sem že mazdy reznou :D ale samozřejmě to je kus krásného kousku, na interiér se teda aso 15 let nesahlo.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#49 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od jirka87 »

Projdi se po parkovistich a podivej se co rezne. ZA me osobne je nejvetsi katastrofa koncern. Nejlepe jsou na tom Francouzska auta. Neni vyjimka Fabia III z roku 2016 apod s prohnilyma dverma na kufru, kde typicky jsou diry u osvetleni RZ.

Mazdy rezly do generace GH - to je rok 2008. Cokoliv dal a mladsiho je uplne jinde a naprosto srovnatelne, ci lepsi nez okolita konkurence. A muj odhad je, ze ty to auto asi stejne budes mit tak 3-5let max ne ? Tak proc se starat o korozi.

To auto jako takove je prostorne a podvozek je proste skvely.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 34
Registrován: 8 měsíců
Bydliště: Český Krumlov
Vůz: VW

#50 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od kesalwab »

Já jen prodávám, jak sem nakoupil, spíš jestli s tím má někdo zkušenosti, jen co mi říkali kolegové, tak prý podvozky korodovalo, ja vím hovno :D auto minimálně na 5 let chci, nejsem úplně člověk co to chce točit, alespíš tak 5-7 let
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“