Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 18
Registrován: 2 roky 3 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC60 B4 Inscription MY21

#1 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od sginfo »

Dobrý den,
momentálně mám Mazdu CX-5 2.5 a už mě začíná být malá... Jsem vcelku spokojený, až na krátké sedáky a krátký kufr. Nadmíru jsem spokojený se zvukem od BOSE, bomba!
Rozhoduji se mezi Volvo V60 CC B4 nafta a Octavia IV Scout 147kw TDI, mám k tomu prostě své důvody (soubor požadavků), pro které vás nechci zatěžovat (velikost, výkon, 4x4...) a navíc jsem k těmto variantám došel paradoxně přes cenu. Když jsem si do konfigurátoru zadal Octavii a skončil na 1.150 tis. Kč a podíval se na roční vozy Volvo.... Mám otázky zejména na následující oblasti (zda má někdo zkušenost s Octavii Scout a Volvem V60 CC (případně Mazdou pro porovnání), tak prosím napište.

1. jak sedí podvozek na okreskách? Předpokládám, že Octavia IV Scout se bude při nižší světlé výšce (210mm Volvo vs 171mm Škoda) méně naklánět a bude lépe sedět. Má někdo zkušenost?
1.1 tj. jak sedí
1.2 náklony
2. kvalita zvuku Harman Kardon vs Canton (případně vs Bose od Mazdy, což hraje skvěle)
3. nevětrané kožené sedačky (V Mazdě mám odvětrávané a nějak si to bez toho nedovedu představit. V létě sednu a je to rozpálené na uhel, zapnu odvětrávání a za 10 sekund je to ok)
4. používá i nyní pro vyhřívané čelní sklo "drátky"? Octavia už má bezdrátkový systém (folie)
5. originální tažné u Volva znamená lepší baterku? nebo něco jiného? než při dodatečné montáži? (u Octavie příprava na tažné nebo orginální tažné znamená lepší baterii a bůh ví co ještě...)

snad jsem někoho nepobouřil, děkuji za info
sg
_________________
Mazda CX-5 TOP Revolution, rv2019, 2,5 Skyactive G, automatická, AWD, 19"

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5140
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#2 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Sice off topic, ja se proste musim smát kdyz čtu u Škody, ze pri taznem z vyroby je vetsi chladic, baterie atd. No proc asi, protoze penize. Proste jen uspory.
U Volva je treba na tazny pamatovano z vyroby a ve vsech vozech je vzdy priprava.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

spy
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1127
Registrován: 13 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#3 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od spy »

Můžu subjektivně porovnat jediné - bod 2. Canton je dost nicotný audiosystém, měl jsem v O III, mám teď i v Superbu (asi se to tam už nejmenuje Canton, ale prostě ten top audio system co Škoda nabízí) a přirovnal bych ho třebas k High Performance Audio, které mám v P1 autech.
Není to úplná tragédie, ale rozhodně jsou lepší audia. Od Harman Kardonu v nových Volvech bych očekával mnohem víc (ale nemám praktickou zkušenost).
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 24
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Hranice

#4 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od jbla »

Ahoj, mám Canton v Superbu a čekal jsem od toho víc…
Ze začátku jsem byl zklamaný, pak se to trošku rozehrálo, ale je to, podle mě, takový střed…
_________________
SUP + X1
Volvo XC70 D5 Geartronic, 2002 - bylo
V70 II 2,4 D model 2005 268 500 tis.km, 5,2 l -bylo
Volvo S60 2,4D 2005 131 tis.km, 5,4 l - bylo
VOLVO V 40 1,9 TD 66 kW 1998 255 tis.km 7,5 l - bylo

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 636
Registrován: 4 roky 10 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#5 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od jirkaTDI »

Potvrzuji, že Canton ve Škodovkách není nic extra a paradoxně mi přijde, že lépe hraje pro pasažéry na zadních sedačkách, protože na místě řidiče není skoro vůbec slyšet subwoofer.
V případě škodovky bych šel určitě do alcantarových sedaček, nevětraná kůže je peklo.
Vyhřívané okno je dle mě zbytečná věc, pokud je možnost nezávislého topení - dle mě stojí za to si připlatit.

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1290
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#6 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od xSam »

V60 neznam, nikdy jsem s ni nejel.
S IV octavkou Scout mam ted najeto 1000km.
Nejsem velky fanousek skodovky, ale musim rict, ze auto je opravdu velmi komfortni, tichy. Zadne naklaneni se nekona, v zatackach velmi jiste. Jizdni vlastnosti jsou podle me opravdu super, velmi mile me to prekvapilo.
Motor 147KW TDI je velmi pruzny a nikdy nemam pocit nedostatku vykonu. Ve sportovnim rezimu a razenim padlama se s tim da jet fakt svizne.
Canton nemam a vyhrivane okno take ne.
Kozene sedacky mam v semisi, tedy odvetravani neni nutne a jsou docela pohodlne, jen si clovek musi chvilku hledat pozici. Mam sedacky elektricke s masazi a ta masaz je opravdu k prdu, vyhozene prachy.
Sere me infotaiment, je proste zmatenej, pomalej a samozrejme mi chybi HW tlacitka. Android auto funguje velmi dobre a nova Laura se tvari, ze se to relativne da pouzivat.
Co me docela bavi je elektricke viko kufru, elektricky schovavaci tazne zarizeni
Nemam asi ty nejlepsi Led matrix svetla, tak mi prijde, ze to sviti hure nez predchozi trojkova oktavka. Chybi mi automaticka dalkova svetla, ale tato funkce se da pres aplikaci dokoupit za 5300 (WTF?).
Obecne se da rict, ze auto opravdu hodne dospelo, je docela pekny s perfektnima jizdnima vlastnostma a to fakt perfektnima.
Bohuzel nemam nezavisly topeni a to vyhrivani okna. Doporucuji urcite poridit.
Jestli to predni okno ma dratky, nebo je to folie, je dle meho jedno, dratky jsem mep vzdycky a rozhodne me to v nicem neomezovalo.
Jeste jednou, je to opravdu dobry auto a asi nejlepsi skodovka. Peklo mi prijde cena, moje konfigurace 1,1mio:-(
Kdyby te neco zajimalo, klidne se zeptej. Nemam problem te s tim povozit, nebo ukazat.
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#7 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od Warcz »

Ještě bych doplnil, že životnost čelniho skla je tak 5 let a připojištěni je u složitějšiho dražší. Osobně taky preferuji bufik zvlaště u nafty. Člověk jde do tepleho auta, pomuže to motoru a rozmrazi to všechno.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Shockey

#8 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od Shockey »

Warcz: v cem je to slozitejsi a drazsi? Osobni zkusenost nebo domnenka?
Na XC70 mam vyhrivane okno, pri zarizovani pojistky jsem jen rekl, ze chci vyssi limit (ted nevim, jestli 25 nebo 30 tisic). To z duvodu, ze v pripade vymeny chci original a vymenu u AD. Jestli je vyhrivany nebo ne nikdo neresil, vysi limitu jsem si mel urcit sam (Generali Ceska poj.).
Nedavno jsem dostal sutrem pod zrcatko, tzn. skoro stred okna. S pojistovnou vyrizeny po telefonu, jeste ten den likvidator a za dva dny oprava, po ktere neni nic videt.

Zivotnost 5 let? Na to jsi prisel jak?

K tomu Scoutu: nasi obchodaci maji novy Scouty, vsechny ve full vybave a svezeni je v tom pohodlny. Jen teda par resi infotainment, ktery si dela co chce.
Jestli ti ve full vybeve vyjde V60, pak je to o preferencich, designu apod. Ja treba mam v XC muziku Harman Kardon se subwooferem a kolikrat bych zase rekl, ze Scout hraje lip.

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1290
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#9 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od xSam »

Shockey, bez urazky, ale u full vybave silne pochybuji. Skodovka je v tomhle naprosto debilni, priplacis za absolutne vsechno.
Full vybava u Scouta je podle me cca 1,3 mio a to snad ani firma pro sve lidi neda, ne?
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1290
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#10 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od xSam »

Jinak za vyhrivane predni sklo se opravdu plati vice, ale jestli mas limit 25K, tak je to fakt jedno.
Zivotnost 5 let, je podle me hloupost, mam Focuse r.v. 2005 a normalne to funguje.
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#11 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od Warcz »

Asi moc jezdim dalnice :) Jo byl to nastřel nechci aby to utikalo někam jinam beru zpět.

Za mě pokud si někdy budu kupovat naftu je bufik nutnost.

Jinak neni podle me neni problem napsat do Volva o zkušebni jizdu a prostě zkusit.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Shockey

#12 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od Shockey »

xSam píše: 23 led 2022 16:50 Shockey, bez urazky, ale u full vybave silne pochybuji. Skodovka je v tomhle naprosto debilni, priplacis za absolutne vsechno.
Full vybava u Scouta je podle me cca 1,3 mio a to snad ani firma pro sve lidi neda, ne?
Mozna to zni neuveritelne. Ze u Skodovky platis extra i gumovy koberce, to tak bohuzel je. A stejne tak potom platis cca 1 300 rocne za to, ze mas navi s aktualni dopravou apod.
Chtel jsem si objednat Scouta taky, ale asi si nekdo rekl: vyssi pozice = vyssi posez a tak se rozhoduji mezi Rangerem a Hiluxem :D

Jinak k tematu (bez osobnich sympatii k jedne nebo druhe znacce), vzal bych V60. I kdyz s cistym svedomim rikam, ze Scout neni vubec spatny auto.
Naposledy upravil(a) Shockey dne 23 led 2022 19:22, celkem upraveno 1 x.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#13 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od jirka87 »

Ja se muzu vyjadrit jen k te hudbe a to natolik,ze bych nepriplacel nic a rovnou ty repraky menil za aftermarket. Mam v Mazde taky Bose a zezacatku to bylo wow, ale posleze cloveku dojde,ze to zas nejake extra terno neni.

Je to na tenke hranici toho,ze se v tom nebudu hrabat a necham to byt, coz zadne predchozi auto nebylo, ale nechť se tazatel podiva,jak presne vypada ten Bose reproduktor v te Mazde a rychle pochopi, proc rikam co rikam. Jsou to takove papirove sustitka prakticky bez magnetu.

Takze pokud by po me nekdo chtel priplatek strelim od pasu 50K+ za lepsi audio system v aute, tak ja osobne bych sel cestou aftermarketu. Nemyslim to plosne (S klasse, Range Rovery a podobna havet s 24reproduktory apod.budou uplne jinde samozrejme)

Jinak bokem - jit z 2.5i do chrochtu, tomu ja rikam vrchol hereze a punk na druhou :-D

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13069
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#14 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od raolsa »

Na žádost promazáno
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 18
Registrován: 2 roky 3 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC60 B4 Inscription MY21

#15 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od sginfo »

Dobrý den,
děkuji za názory a postřehy, budu rád za další.

Samozřejmě, že si to Volvo V60 CC B4 projedu, ale jde mi spíše o osobní zkušenosti v projevu jízdních vlastností někoho druhého
(náklony), kdo má něco odjeto. Taky by mě zajímaly zkušenosti nebo osobní postřehy u nafty D4 vs B4.

S Mazdou mi vychází nové sklo na jeden rok, připadá mi, že když je to SUV, tak to má větší úhel oproti klasickému vozidlu a ten kamínek se více o sklo opře, také ta skla dnes nejsou moc "skly". Při poslední výměně mi říkali, že jsou to čím dál více pružné materiály, že se to vlní jak prase oproti dřívějšku, tuším, že zmiňoval Golfa v rámci jedné generace, oficiálně kvůli bezpečnosti. Ty drátky ve předním skle jsem nedával, "tlačilo mi to oči do hlavy", ale není to jedna z nejčastějších výbav u Volva naštěstí.
sg
_________________
Mazda CX-5 TOP Revolution, rv2019, 2,5 Skyactive G, automatická, AWD, 19"

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5920
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#16 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od Haben »

Jak je na tom TDI 147 kw nevím, ale článků bude hodně. Dříve to bývalo myslím TDI RS ne? A tam úplně chvály na životnost motoru nebyla. Ale pohledej, na koncernové motory bude recenzí plno.
Pokud půjdeš do Volva, tak D4 je čistá nafta, B4 je nafta s Mild-hybridem. U běžného ropáku u velkých nových Volv platí, že je většina lidí užene a často pak mění motory, či plno věcí kolem. Není tedy otázka zda s D4 budeš mít problémy, ale kdy - 100 tkm není nic výjimečného. Beru, jak jsem získal z autorizovaných servisů, kdy mi lidé sdělili, že nové volva jedině s benzínem, či naftu kombinovanou s elektrem.

Co se týče hudby, tak snad jen V70 II z roku 2005 s top aparaturou a subwoofrem hrála lépe, jak Octavia z roku 2018 - nějaké střední audio. Na B&W jsme slyšel, že hraje krásně čistě, ale chybí tomu basová složka - nic co by jsi nevyřešil za 10 tkč subwoofrem, pokud tam není či není dostatečně výkonný.

Já bych šel do Volvo V60 s tou B4 - spotřeba bude stejná jak u Octy, duše a prémiovost ale jinde a hlavně funkční infotainment. Ten multimediální systém v nových Octaviích je fakt na smyčku kolem krku.
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 154
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D4 AWD 014, Polestar 158kw

#17 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od ElBé »

Ad náklony u V60CC - překvapivě dobré. Když tedy porovnám V60cc a xc70. Jen pokud je jedním s měřítek velikost kufru, tak V60CC není žádný stěhovák...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 18
Registrován: 2 roky 3 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC60 B4 Inscription MY21

#18 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od sginfo »

Tak předpokládám, že bude větší než u mé CX-5 (506 litrů), ale si ne o moc (529-506=23 litrů). Ono je třeba brát také prostor, co lze využít až ke stropu, což je u SUV samozřejmě více, ale jen o 15cm, když vezmu, že kufr je u kombi zase delší.... Jako u té CX-5 mi kufr stačí, jen mě štve, že tam nedám 3 bedničky s jabkama vedle sebe (pouze dvě, kvůli délce kufru). U té V60 by to mělo jít, přepravka je 60x40x22, tj. předpokládám, že tam narvu 3x3 bedniček těsně pod střechu na (na šířku 60 + 40 = 100 a na hloubku 2x40=80)...

Děkuji za postřeh náklonů, ještě bych byl rád, kdyby měl někdo zažité srovnání mezi tou V60CC a Octavia IV Scout
Naposledy upravil(a) sginfo dne 25 led 2022 15:38, celkem upraveno 1 x.
_________________
Mazda CX-5 TOP Revolution, rv2019, 2,5 Skyactive G, automatická, AWD, 19"

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#19 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od Warcz »

Ty jo zajímavá tetris otázka :-) Podle mě bych narval 4 vedle sebe do V70 rozměr plochy ( dole ) je 110x113 s výklenkem 136 :-)
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 58
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Most
Vůz: XC90 B5 MY2021

#20 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od zaludvaclav »

sginfo píše: 22 led 2022 22:02 Dobrý den,
.......

snad jsem někoho nepobouřil, děkuji za info
sg
No taky jsem před 14 lety když jsem kupoval nové auto řešil zda Volvo nebo Škoda.
Záhy jsem zjistil, že můžu porovnávat jen max. vnější rozměry a i tak to nic neřeklo. Tyto automobilky si vůbec nekonkurují (ani dříve ani dnes).
Když jsem se detailně ponořil do toho jak dělá auto Volvo, tak jsem zjistil že je to úplně jiná vyšší liga než Škoda, od té doby Volvo se Škodou nesrovnávám, ono to totiž nelze.
Pokud podle Tebe ty auta snesou srovnání, tak si rovnou kup Škodu, Volvo pro Tebe není. Auto je třeba vnímat jako celek.
_________________
VOLVO XC90 II B5 AWD POLESTAR (200kW/560Nm), R-DESIGN MY2021, koupeno nové, najeto +80.000 km
VOLVO XC90 I D5 AWD POLESTAR (155kW/460Nm), AISIN TF-80SC, MOMENTUM MY2014, koupeno ojeté při 180.000 km, najeto +290.000 km
VOLVO V50 1.6D MOMENTUM MY2008, koupeno nové, najeto +450.000 km
možná bude C70II

Shockey

#21 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od Shockey »

sginfo: myslím, že relevantní srovnání aut tady nenajdeš. Domluv si na stejný den/víkend zapůjčení obou aut, projeď stejný trasy a budeš mít hned jasno.
Tady ti stejně všichni vychválí Volvo :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 18
Registrován: 2 roky 3 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC60 B4 Inscription MY21

#22 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od sginfo »

Dobrý den,
děkuji za další reakce. Samozřejmě si vyzkouším obě auta, ale jde mi o dlouhodobé zkušenosti a o takové to "najeto" u jiných uživatelů. Rozumím, že většinová plus budou u V60 a proto mě zajímají ty specifické rozdíly, které bych momentálně již zúžil zejména na náklony, protože mi prostě 210 mm připadá už dost vysoko, tak by mě zajímalo porovnání s Octavií Scout, která je o 4 cm níže. Pokud by tam byl výrazný rozdíl... a dále pak asi ty kožené sedačky. Masivně si tady na fóru nikdo nestěžoval, že by se mu potil zadek. To má Volvo nějaký jiný systém udržování komfortu za jízdy? třeba ofuk z boku?. U Mazdy si neodvětrávané sedačky nedokážu v létě představit.
Taky měl překvapila převaha benzínových B4 nebo T5 motorů ze zahraničí nad naftovými v inzerátech. Zdá se mi, že ten benzín bude mít víc práce než ta nafta se skoro 2 tunami...
Díky za postřehy
sg
Naposledy upravil(a) sginfo dne 13 úno 2022 15:32, celkem upraveno 1 x.
_________________
Mazda CX-5 TOP Revolution, rv2019, 2,5 Skyactive G, automatická, AWD, 19"

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 15
Registrován: 2 roky 5 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V60CC '20 T5

#23 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od null »

Ahoj,

skusim ti napisat ako byvaly majitel Mazdy 6 2020, Octavia Combi 2017 L&K a aktualny majitel V60CC:
sginfo píše: 22 led 2022 22:02 1. jak sedí podvozek na okreskách? Předpokládám, že Octavia IV Scout se bude při nižší světlé výšce (210mm Volvo vs 171mm Škoda) méně naklánět a bude lépe sedět. Má někdo zkušenost?
1.1 tj. jak sedí
1.2 náklony
2. kvalita zvuku Harman Kardon vs Canton (případně vs Bose od Mazdy, což hraje skvěle)
3. nevětrané kožené sedačky (V Mazdě mám odvětrávané a nějak si to bez toho nedovedu představit. V létě sednu a je to rozpálené na uhel, zapnu odvětrávání a za 10 sekund je to ok)
4. používá i nyní pro vyhřívané čelní sklo "drátky"? Octavia už má bezdrátkový systém (folie)
5. originální tažné u Volva znamená lepší baterku? nebo něco jiného? než při dodatečné montáži? (u Octavie příprava na tažné nebo orginální tažné znamená lepší baterii a bůh ví co ještě...)
1. Ja neviem, ci by som to uplne porovnaval. Siel som aj v aktualnej Oktavke, je to super auto, ale proste sorry, to Volvo je niekde inde. Ano CC ma podvozok ladeny subjektivne viac na pohodu, ale oproti 3-kovej oktavii a napriek vyssej svetlej vyske mu nemam ale ze naozaj co vytknut.

Naklony su uplne znesitelne, skor ked to porovnam s Mazdou 6, pri ostrejsej jazde mi to pride velmi podobne, 6ka napriek nizsej svetlej vyske subjektivne tiez az tak prudsiu zmenu smeru nemilovala (provnavam s BMW 3 F31 a Ford Focus MK3).
Kde vidim znacny rozdiel je pohoda podvozku vo vyssich rychlostiach (130+), samozrejme, zavisi od obutia a tak dalej, ale tu by som povedal, ze je na urovni Mazdy a vyssie (Mazda je horsie odhlucnena) a uplne inde ako 3kova Octavia.
Pri rozbitej ceste a teda povedzme primeranej rychlosti (cca do 50km/h) sa vyssie spomenute auta ani trochu nechytaju.

2. Harman je minimalne na urovni Cantonu a Bose. Oproti Cantonu je podla mna menej prebasovany, teda menej na efekt. Oproti Bose nevidim ziadny rozdiel. Hra naozaj slusne.

3. Mal som ventilovane sedacky v Mazde 6 a to vetranie som pouzil, uprimne asi raz. Je to dost subjektivne, v tomto ti asi neporadim.

4. Je to "ex Ford", v mojom su drotiky.

5. To si nemyslim, ze toto je lowcost auto, takze rozdiel tam skor nebude a baterky mas btw dve.

Ak by ta este nieco zaujimalo, daj vediet, ak budem vediet poradit, rad napisem

Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 18
Registrován: 2 roky 3 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC60 B4 Inscription MY21

#24 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od sginfo »

jirka87 píše: 23 led 2022 20:03 Jinak bokem - jit z 2.5i do chrochtu, tomu ja rikam vrchol hereze a punk na druhou :-D
...jako rozumím, ona ta CX-5 s 2.5, když se nechá točit, jede vcelku svižně a vcelku dobře drží stopu, ale řekl bych že na SUV benzín v atmosféře taky není úplně to pravé. Člověk si to uvědomí zejména, když na první třídě u rozšíření na dva pruhy do kopce začne předjíždět jiné vozidlo, podřadí na 3 nebo 4, aby se to roztočilo a to začne předjíždět... a přitom spatří vyděšený pohled předjíždějícího co se to vlastně vedle děje:), který zároveň také raději ubere:), že tu vedle něj někdo vytáčí SUV do kosmu:) u té Mazdy 6 určitě super volba, ale do té CX-5 jsem měl taky dát chrochtačku. PS: vlastně si uvědomuji, že na té CX-5 je strašně příjemné to ovládání celého auta plynem, vlastně jezdím většinou na manuální řazení s tím automatem...

Proto mám i dotazy na D4 vs T5 nebo B4 vs B5 u V60 CC, protože si myslím, že to musím mít ten benzín se 2 tunami při obsazeném autě co dělat...
_________________
Mazda CX-5 TOP Revolution, rv2019, 2,5 Skyactive G, automatická, AWD, 19"

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 154
Registrován: 10 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D4 AWD 014, Polestar 158kw

#25 Volvo V60 CC vs Octavia IV Scout

Příspěvek od ElBé »

"Proto mám i dotazy na D4 vs T5 nebo B4 vs B5 u V60 CC, protože si myslím, že to musím mít ten benzín se 2 tunami při obsazeném autě co dělat..."

Porovnáváš neporovnatelné - já mám teď 158kw turbodiesel, pětivál. Nejede špatně, ale stejně hůř, než můj starý dobrý 2.5T turbobenzín 154 kw. Ta reakce na plyn, ten jízdní projev, ta kultivovanost - benzín je jinde! Pravda, abys mohl říct, že benzín jede líp/svižněji, než souputník v dýzlu, musí mít taky turbo. Atmosféra jede sice krásně lineárně, je to pohoda řídit, ale dynamit z toho neuděláš (měl jsem Mazdu 6 2.3i 122kw, řídil jsem i oba atmo pětiválce od Volva 2.4 a 2.4i (103 a 125 kw) Ta T5 je sice "jen čtyřválec", ale má 180kw a jede jak z praku! Konkrétně v té V60cc. Opravdu se nemusíš bát, že by byl nějaký problém se zrychlováním atp. Tomu auto je to (skoro) jedno, kolik v něm sedí lidí a co vezeš v kufru, maximálně si podřadí ještě o stupeň níž, nebo tam holt hodíš sportovní režim (bavím se o AT) - pak zjistíš, že spíš máš Ty co dělat, abys to udržel na cestě, než, že by auto přestávalo stačit provozu
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“