Jaký u sebe nosíte nůž :-)

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 3224
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#176 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Jak říkám, respektuji.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#177 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od python.p »

Tady je potřeba učit děti, že se musí ptát jestli si můžou psa pohladit... okolo nás je hromada dětí co prostě přiběhnou a hrnou se k nám rovnou na fenu sahají a ta si štěkne, protože se jí to prostě nelíbí a není ji to úplně pohodlné. Takže pak rodič křičí na mě, co to mám za bestii, že štěká! Tak jim rád říkám, že jak by se jim líbilo kdybych doběhl a začal si hladit jejich dítě. :)

Taky druhá strana mince.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1010
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#178 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Tomas78 »

Náhodou jsem trefil tohle téma.

Sice je to OT, ale na psa je lepší použít pepřový sprej (vybrat kvalitní). Je to neinvazivní metoda, když se cítíš ohrožen, prostě to použiješ, klidně i preventivně a nemusíš řešit následky ve smyslu že toho psa výrazně poškodíš. Pro okamžité působení je však třeba trefit oči a čumák. I přes jisté nevýhody proto preferuji klasický sprej s velkým rozptylem, protože trefit malého útočícího psa paprskem je fakt těžký. Doporučuji větší balení, třeba 50 ml, ty mini-spreje jen v nouzi. Nejsem žádný expert na obranu, ale tohle mi pomohlo.

PS: zvířata mám rád, bohužel někteří páníčkové si neumí psy vycvičit anebo alespoň ohlídat ty nevycvičené, aby jim nezdrhali

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#179 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od python.p »

Tak jasný, že to je lepší, bezpečnější pro všechny, ale tak někdo má představu že zvládne nějak bodnout utočícího psa no...
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 91
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: České Budějovice / Dresden
Vůz: Xc70 D5 MY2003

#180 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Nikkki »

Pes má poslouchat, o tom žádná. Na druhou stranu neustále ubývá možností, kde se může pes vyběhat a přibývá stresu i pro psy a taky se docela zvyšujou nároky na to, co všechno pes musí umět.
Pro mě jsou třeba problém cyklisti, kteří se vynoří rychle a tiše odkudkoli. Dřív to nebylo. Mé fence když byla štěně přejel cyklista ocas, nebylo to moc. Nestihnul se vyhnout na polní cestě i když jsem jí měla na vodítku a posadila jí. Ona se spíš vyděsila než co jiného. Nebyla zraněná. Jenže od té doby si pamatuje zvuk toho kola a 99% cyklistů ignoruje. Ale to jedno procento chce prohnat. Jejich kolo má asi podobný zvuk. Pracuju na tom, ale stejně to úplně pryč není. Chci tím říct, že psi nejsou dokonalí stejně jako lidi a každý umí jen něco. Tohle je o vzájemné toleranci. Já bery psy (2) na vodítko, vždy když potkáme děti, cizí psy, cyklisty atd., ale byla bych ráda když by mi ti kolemjdoucí někdy dali čas psy přivolat a na vodítko přicvaknout, cyklisti že by zpomalil a rodiče s kvíkajícími a poskakujícími dětmi prostě chviličku počkali a děti třeba trochu zklidnili. Mí psi smí být kolem mne pokud jdeme někde v přírodě maximálně 10m. Nebo chodí u nohy bez vodítka. Ale i tak v nečekané situaci potřebujem moment na zareagování.
Opravdu je to tak, že málokterý pes je vyloženě agresivní.
_________________
XC70 D5 2003

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2914
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#181 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Vapik »

Já to vidím stejně jako Jirka k odrážení útoku bych použil asi jiné způsoby, ale to je individuální. To jestli by člověk byl úspěšný se neví dřív než se to stane a to nikdo nechceme. Každopádně moje zkušenost, samozrejme jen cvičná, je taková, že nůž na kontaktní vzdálenost je nebezpečnější než střelná a to i v rukách netrenovaného jedince.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 91
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: České Budějovice / Dresden
Vůz: Xc70 D5 MY2003

#182 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Nikkki »

Asi bych taky použila něco jiného k odražení útoku. Třeba cihlu nebo tak... :D
Přílohy
IMG_20230714_181334.jpg
_________________
XC70 D5 2003

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#183 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od python.p »

Tak ono je to tak, že když člověk na někoho nebo něco vytáhne nůž tak jeden je pobodaný a druhý pořezaný. Za mě je nůž pracovní nástroj a né obranný. :)
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1010
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#184 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Tomas78 »

Já určitě nechci nijak zpochybňovat obranu před psem nožem. Ten sprej jsem myslel jako alternativu.

Před pár lety jsem šel s rodinkou po veřejné cestě, malé děti a z nedalekého stavení vyběhli 3 vzteklí podvraťáci. Mne už párkrát pes pokousal a bylo jasný, co bude. Fofr, žena hodila mladšího na záda, já kryl staršího. Nůž jsem měl, ale ten den jsem měl v podstatě náhodou v kapse ženy sprej. Tak jsem to zkusil trefit "kápa". Vystříkal jsem skoro celý sprej, ale nakonec přímý zásah. Kvikot, útěk na zahradu a na zádech vytíral oči. Zbylí dva když to viděli, tak zdrhli.

Poradil bych si i bez spreje, ale předpokládám, že bez kousanců by se to neobešlo, takže i pro mne fajn "řešení". Od té doby pepřový sprej nosím i já.

EDIT: chvilinku to samozřejmě trvá než ten sprej zabere a je nutné se trefit (čumák, ideálně oči), jinak je to k ničemu

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#185 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od python.p »

A dokážeš si představit, že se snažíš toho psa bodnout? Za mě nereálný... pokud už k tomu má dojít, je nejlepší nastavit slabou ruku, pořádně se postavit tak aby tě nepovalil, počkat až tě kousne a pak máš jedinou šanci s nožem něco udělat. Jinak si nedovedu představit něco vymýšlet.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 91
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: České Budějovice / Dresden
Vůz: Xc70 D5 MY2003

#186 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Nikkki »

Nejlepší je klacek, hůl... Respekt z hole mají psi už v genech. Pokud je čas, dobrý je se proti psovi postavit, zvednout ruce, zařvat hlubokým hlasem, ukázat rukou ať jde pryč. Hůl se dá i hodit jako vrtule. Vlastně asi nejblbější je, když nějaký prevít vyjede ze dvora když jde člověk kolem a vlastně jde o útok ze zadu., na druhou stranu takovej pes je posera, když se člověk otočí proti němu tak zdrhá. Nůž a pepřák, to už je přímej kontakt.
_________________
XC70 D5 2003

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 683
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Orlické hory
Vůz: XC60 AWD D5 Rdesign 158kw/215hp

#187 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od zdenal111 »

Proti psovi postavit, zvednout ruce, zařvat hlubokým hlasem, ukázat rukou ať jde pryč. Hůl se dá i hodit jako vrtule. :lol:
No to je ten nejlepší způsob jak vydráždit čokla , po té ruce ti skočí a zakousne,hlas ho jenom nasere,at jde pryč tím směrem to asi nepochopí, čelní postavení proti chápe jako útok a tu vrtulku ti rozkouše nebo v lepším případě přinese zpět. :roll:
Problém je ,že psi se dají koupit jak rohlíky v krámu.Většinou kupujicí nemá páru jak se psem pracovat a největší tragedie je nákup a nevýcvik těžších psů.Pořízení větších plemen jen pro zkušené pejskaře s dokladem a neustálým výcvikem - možná cesta k nápravě. :wink:
Stěma nožíkama a pícháním-máš jednu možnost druhá nebude.Ten zkus je tak velkej že ti praskne kost v předloktí jako tříska..
Přílohy
Screenshot_20221008_200939_com.huawei.filemanager.jpg
Naposledy upravil(a) zdenal111 dne 15 črc 2023 16:21, celkem upraveno 3 x.
_________________
Volvo xc60 Rdesign 158kw AWD 215k

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 91
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: České Budějovice / Dresden
Vůz: Xc70 D5 MY2003

#188 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Nikkki »

Pokud pes rasy rotvajler, boxer, stafford atd. je schopen obrátit se proti člověku patří zastřelit. To fakt klacek nevyřeší, ani kudla, ani pepřák. Kromě toho, myslím, že na volně probíhajícího rotvajlera se dá natrefit nejspíš na cizí zahradě. 😉
_________________
XC70 D5 2003

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#189 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od python.p »

Když jsem to trenovál parkrát, tak nejelepší za mě to co jsem psal. Prostě se připravit na útok a ten první ustát. Nenechat se povalit a nastavit nedominatní ruku. Ať s tou dominantní můžu něco dělat.

Jinak útok ze zadu na naši fenu už jsem tady někde popisoval... těm psům tohle všechno bylo uplně ukradené. Pomohlo až jednoho vzít a zahodit, štěstí, že měl postroj.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 683
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Orlické hory
Vůz: XC60 AWD D5 Rdesign 158kw/215hp

#190 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od zdenal111 »

Lara má 46kg,její ůkol na zkoužky na cvičáku je útok v rychlosti na rukáv a vychílení z rovnováhy instruktora . Dva ze tří neustojí figurant ,,Jarda90kg,, a stisk je tak veký že jediná možnost je odhodít rukáv a pes má trofej nebo odvolat jen pro přectavu :shock:
Jo a na baráku nezapínám alarm 8)
Rychlíci , jsou malinois neboli belgický ovčák tam neuděláš vůbec nic ,to opravdu nechceš na ruce nebo nohy.
Přílohy
7rS5xp3kMF5jezn4RFxuPL.jpg
_________________
Volvo xc60 Rdesign 158kw AWD 215k

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#191 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od python.p »

Můj vysněný pes...

Tak aspoň ta naše opice je s tím zkřížená, stejný kukuč když se jde něco dělat, stejná agilita. Nemá problém vyskočit do metrů z místa. :)
Přílohy
20230530_204602.jpg
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 683
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Orlické hory
Vůz: XC60 AWD D5 Rdesign 158kw/215hp

#192 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od zdenal111 »

python.p píše: 14 črc 2023 06:57 U sebe nosím dennodenně Ontario RAT 1. Když jsem hodně chodil do lesa, tak jsem nosil Glocka FM81 ten toho snesl doopravdy hodně, ale nakonec jsem ho prodal a koupil něco menšího aby se mi to vešlo do ALP TL98 za jednu sumku a ušetřil jsem tak nějaké místo. Ale už si nemůžu vzpomenout co to bylo, páč jsem šel do army shopu s tím že jim tam nechám toho glocka a chci něco menšího s menším pouzdrem. :)

PS: Uton je podle mě přecěnovaný nůž, který spousta lidí bere kvůli nostalgii a kvůli tomu, že jednu dobu všechny ostatní nože stáli o bambilion víc.

Tak ono kde jinde nechat psa proběhnout, že? Ve městě je to špatně. Mimo město je to špatně. Pole taky špatně, protože je to mimo město...
Jasný ,řeže chleba ,dřevo,maso ,dá se brousit čímkoliv což oproti moderním uhlíkovým ocelím nelze,nerazaví a verze vojenské č.0001-6,, né civilních č.007 a false polské,, mají fin. hodnotu a samo nostalgie a vyrábí se od 1975 roku dodnes :)
Přílohy
IMG_20230712_221658.jpg
IMG_20230712_224818.jpg
_________________
Volvo xc60 Rdesign 158kw AWD 215k

smolda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1140
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: 745 TIC

#193 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od smolda »

jirka87 píše: 14 črc 2023 14:14 Adame takhle to nikdo nepsal, tak bys asi mohl buď lépe číst, nebo vyklidnit, než něco napíšeš. Já jsem nepsal nic o psovi, který běží někde daleko okolo mě. Jestli si myslíš, že chodím po venku s cílem "seek and destroy" všechny psy, tak je to skoro až komická představa

Asi by bylo dobrý, abys pochopil kontext věci, že pro mě (a každého normálního rodiče) je na absolutně prvním místě ze všeho zdraví jeho dítěte. Pokousal tě někdy pes ? Mě jo. Bylo mi 8, jel jsem na kole po vesnici. Prostě si jen tak jedeš a z ničeho nic vidíš, že psa za plotem to vyprovokovalo natolik, že běží souběžně s tebou, přeskočil díky hromadě dřeva plot a už jsem ho měl v lýtku. Nemocnice. Šití. Naštěstí pustil a já se na kole udržel.

Myslíš si, že není na místě, když jdeš lesem 2..4km od vesnice a proti tobě stojí 40Kg pes obava o to, co bude ? Protože ty negativní zkušenost nemáš, tak se budeš bát o to míň. Já jsem se prostě už setkal s nevychovanýma psama a se psama co opravdu kousali naprosto bez spouštěče. Magor pes. Takže jsem opatrnější.

A do žádného psa jsem naštěstí nikdy píchnout nemusel. Ale jakmile se ke mě jednou rozběhne a uvidím, že zastavovat nehodlá, tak to udělám bez váhání. Já nebudu přemýšlet jestli stačí toho psa nakopnout trochu, nebo raději víc. kdyby mě/kohokoliv v okolí (i úplně cizího) pes napadl, tak ho nakopnu, jak kdybych kopal penaltu a jestli ho celého polámu, dobře mu tak. A pokud to nebude stačit, tak přijde další krok. Já se nebudu stydět před nikým včetně zákona za to, že chráním svůj/něčí život.

A ne psa jsem nikdy nežral a ani nehodlám :D
Ty nemáš problém se psy ale se svým strachem z potenciálního opakování se nepříjemné situace, která se ti stala když jsi byl malý. Proto se ti to očividně takhle pořád dokola cyklí podle toho jak to v příspěvcích popisuješ - jakože na to máš štěstí :-)

Až se s tímhle vyrovnáš, tak se ti tyhle situace přestanou dít. Nebo to taky pěkně hezky přeneseš na své děti kterým se to bude cyklit kvůli tomu, že ses s tím za svého života nevyrovnal a nezpracoval si to :-) to se děje u mnoha a mnoha věcí v našem životě, spoustu věcí si neseme už z dětství.
Pokud se v tom ale přestaneme plácat a utíkat před tím a opravdu se tomu postavíme, tak si to zpracujeme a už nám to život nepotřebuje přehrávat. A to není jen strach z psů. To jsou strachy z bouřek, tmy, brouků...nepovedené vztahy, nešťastné lásky, autonehody, a blablabla spooooousty možných kombinací.

No a nebo si taky můžeš koupit kudlu a při nějaké vyhrocené situaci vykuchat před dětmi psa... tím si to ještě posichruješ a potáhneš si to do dalšího života a děti to budou mít ještě s hrůzným divadlem.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1010
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#194 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Tomas78 »

Ono to není tak jednoduché. Mne pes párkrát pokousal a strach z nich nemám, mám respekt. A taky jsem slyšel tu dementní hlášku: "Ten je hodný, nikdy to před tím neudělal" :D
Výborně vycvičený pes absolutně v pohodě. Bohužel zdaleka ne všichni "pejskaři" mají psy vycvičené. O to horší, když mají nějaké ostřejší plemeno a vůbec to s ním neumí. Dospělý to zvládne, ale o děti strach mám.

smolda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1140
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: 745 TIC

#195 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od smolda »

Spíš jde o to kdo je v danou chvíli víc v síle :-) a ne fyzické. Každý pes má zakódovánu jakousi citlivost pro hierarchii zděděnou z dřívějšího fungování v smečkách. Pokud si člověk dokáže v dané situaci zjednat autoritu, tak to pes pochopí a podvolí se. Je to jen u pudu. A je jedno, jestli to je tvůj pes nebo úplně cizí :-) každá taková situace přijde jako osobní zkouška, není to žádná náhoda. Pokud neuspěješ...tak blbý

Sice jsou specifická plemena, která tohle mají totálně na salámu a nejde je přesvědčit o tom, že jsou pod tebou...ale s těma se v 99 procentech nemáš šanci běžně potkat. Často to jsou psi určené k hlídání/chránění celoročně venkovních stád v pustinách a takováto plemena prostě člověka vůbec neberou. Můžou se s tebou kamarádit, ale páníček pro ně nikdy nebudeš.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#196 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od jirka87 »

Smolda : a myslis,ze by pripadne v krajni situaci to dite melo radeji rozervane ruce...nohy...oblicej a nebo se nechalo zachranit za cenu toho,ze holt nebude uplne stastne co uvidi?

Ja jsem mel nekolik psu a zadne problemy jsem s nimi nikdy nemel. Takze strach ze psu fakt nemam.

A moje decko ani nevi proc ten nuz nosim a ani by me nenapadlo to resit a vysvetlovat. Krajime s tim tvrdy chleba kacenam...vsechno. Kdyz jdes ven do prirody, nuz se hodi vzdycky

Nechapu ze z toho tady delate tema. Mozna by jste se meli zamerit i na lidi,co nosi porad a vsude zbran, nebo na lidi co maji 5 aut a nepotrebuji je, pripadne na 3x rozvedene atd atpod.

A pripadnou - v krajni nouzi - ochranu nejakeho ditete nechat na kazdem jedinci.

smolda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 1140
Registrován: 11 roků 4 měsíce
Bydliště: Turnov
Vůz: 745 TIC

#197 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od smolda »

Jen jsem napsal svůj náhled, žádné šťourání to nebylo :-)

Nicméně neříkal jsem že máš strach ze psa ale z té situace, která se ti stala v dětství... :ryba:

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1898
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#198 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Munga »

Já mám zkušenost že se postavím proti psu. Zarvu jdi domú a ukážu rukou. Někdy mu dám napřed sedni. Psi prakticky vždy hned zareagují pač cejtí že se jich nebojím,ale chovám amstaffy takže to beru bez větších emocí. Cokoliv v ruce velmi zvyšuje šance,ale základ je konflikt ukončit dříve než vznikne. Pokud má pes určitou velikost a odhodlání tak pokud se rozhodne k útoku natvrdo tak člověk s holíma rukama má bídnou šanci vyváznout bez vážného pokousání. Já lidem vždy říkám dej mu ruku před čumák, on si te zkontroluje a pak ti dovolí se nechat hladit. Maminky jdou často z extrému do extrému a je z podivem jak málo lidí reaguje normálně - jednoduchá zlatá střední cesta.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1010
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#199 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Tomas78 »

@Smolda: takže i ten pes prostě poznal, kdo u nás doma šéfuje :D :D :D (trošku legrace musí být)

Jinak k tématu: Líbí se mi Coldsteel Crawford 1. Low-cost model nůž známé firmy. Poměr cena / výkon naprosto skvělý, dokonale pevný, kvalita zpracování na vysoké úrovni. Za mne příliš pevný klips, ale ochodí se to. Ze cenu kolem 1 100 Kč v ČR. Není to výroba USA, ale Tchaiwan. Takový univerzální nůž na výlety / camp / tramp.

https://www.coldsteel.com/crawford-1-od/
image.png
image.png (153.98 KiB) Zobrazeno 411 x

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#200 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Jarda S40 »

Tomas78 píše: 15 črc 2023 15:51
Výborně vycvičený pes absolutně v pohodě. Bohužel zdaleka ne všichni "pejskaři" mají psy vycvičené. O to horší, když mají nějaké ostřejší plemeno a vůbec to s ním neumí. Dospělý to zvládne, ale o děti strach mám.
Omlouvám se za vstup a citaci, ale nedá mi to. Mnoho lidí zde mluví o výcviku psa, ale myslím že nikdo o výchově. Pokud chci psa třeba na strážní službu, tak ho vycvičím. Pokud chci psa k domku, pro sebe jako parťáka na vycházky a k vnoučatům, tak ho vychovávám a socializuju. Dobře vychovaný pes je super parťák, se kterým si rozumím jen na základě gest či pohledu. Vycítí moji náladu a snaží se mi vyjít vstříc. Když někoho potkám v lese, tak mu prostě uhnu, pes se přitiskne ke mně a nemá potřebu někoho otravovat.
Jinak mám pocit, že se v poslední době setkávám s rozumnými majiteli psů. Ti co mají psy nezvladatelné si je drží na vodítku. naopak pokud potkám někoho se psem navolno, bývá to rozumný vychovaný pes. Před třeba 10 lety to tak zdaleka nebylo.
Zase ale mám pocit, že se měněj matky s dětmi. Onehdá jedno dítě tak 5-7 let furt šlo za mnou a když jsem se nedíval, tak se snažila sahat na mého psa. Tomu to nebylo příjemné, uhýbal jak mohl. Holčičku jsem napomenul, ale té to bylo jedno, furt psa otravovala. Tak jsem oslovil maminku a ta mě seřvala, že tedy mám mít psa na vodítku a s košíkem. Nevím co by to změnilo, můj pes prostě o kontakt nestál, něco se mu na té holčičce nezdálo, nebyla mu příjemná.
Na obranu proti psovi bych fakt raději volil pepřák. Pokud už dojde k napadení a psi jsou dva a více, udělají smečku a vždy kouše ten vzadu. Ruka s nožem je příliš krátká.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“