Jaký u sebe nosíte nůž :-)

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#151 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Lachtan »

Přesunuto z vedlejšího tématu a pár příspěvků (týkajících se přesunu) jsem rovnou smazal, tak se neděste :wink:

Lachtan
:wink:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

nebel
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 879
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ivančice
Vůz: 760 B280F + AW71 '89
Participant x 1

#152 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od nebel »

Děkujeme. :)


Lachtan píše: 21 pro 2022 22:15 Výhoda lanskyho je, že opravdu celé ostří nabrousíš pod stejným úhlem pokaždé když na to sáhneš
Jdou na tom brousit i zahnuté čepele? Denně u sebe nosím klasickou „finku" a ta má konec čepele zahnutý.
_________________
760 GLE, B280F + AW71, 105kW, 1989 (Šedivák)
760 GLE, B28A + M46, 95kW, 1983 (Andrej)
264 GLE, B27E + BW55, 109 kW, 1980 (Bublák)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 59
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: 940 B200FT 1998

#153 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od pepa559 »

Brousím na KMFS. Je ještě lepší než Lánský, čemuž odpovídá i cena 6000. Brousí skvěle.
_________________
Bylo: Chrysler New Yorker, 3,3L, 1990; Volvo 340 DL, 1,6 diesel, 1985; Toyota Carina E, 1995
Je: Volvo 940 B200FT, 1998

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#154 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Michl »

Jsem v tomhle "stará škola" a tak hodinky i nůž musí být švýcarské. Poslední Victorinox nosím při sobě už přes 10 let a nějaké broušení vůbec neřeším :D .
Věci do přírody pak mám, krom toho nože, všechny od Gerber (baterka, kleště, pilka, sekerka, lopatka, mačeta,...a vlastně i jeden malý zavírací nůž Gerber taky )
Naposledy upravil(a) Michl dne 22 pro 2022 10:23, celkem upraveno 1 x.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 399
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Moravská Třebová
Vůz: V70 II 2.4T 147kW r.2001

#155 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Dopi »

_________________
V70 2.4T 147kW MY2001

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2366
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#156 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Hájčus »

pepa559 píše: 22 pro 2022 06:33 Brousím na KMFS. Je ještě lepší než Lánský, čemuž odpovídá i cena 6000. Brousí skvěle.
Tady je vidět postup s KMFS... Překvapilo mě že to týpek šmrdlá po směru ostří a ne proti, jak se obvykle brousí..
Jaký na to máte názor?



A jak "bojujete" proti jehle na ostří při broušení? Díky
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1898
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#157 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Munga »

Tak na to bych neměl nervy..

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 580
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#158 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od hefaistos »

Ja dostal (prvni v zivote) Boker https://www.knifestore.sk/noz-boker-plus-ak-101-black-serrated/ a je podle meho hodnoceni (jako amatera) paradni - do velke ruky super, uvidime jak to bude s vydrzi...

Kazdpadne jdu si pro radu... Potrebuju (chci) nejaky kapesni nozik s vyvrtkou na vino :D
Victorinox HANDYMAN je teda v pohode? Kzdy obetuju cca dvojnasobek ceny, mohu dostat neco lepsiho nebo ani moc ne?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 399
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Moravská Třebová
Vůz: V70 II 2.4T 147kW r.2001

#159 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Dopi »

Jestli ti jde jen o nůž s vývrtkou, tak z těch victorinoxů to bude stačit i nějaký za čtyři stovky, vysoká kvalita želízek (nářadí) je stejná, liší je jen jejich množství. Na jejich vývrtku je spoleh, mnohokrát odzkoušeno. Za víc peněz je i víc želízek, ale záleží co z toho vyuziješ, protože zase větší velikost i váha. Na handyman se mi líbí jeho univerzálnost a kompaktní velikost. Ještě jsem si k němu dokoupil minišroubovák, který se schová právě do těla vývrtky.
https://bloky-na-noze.heureka.cz/mini-sroubovak-victorinox/?gclid=Cj0KCQiAzeSdBhC4ARIsACj36uFILcg0LzTq3zhBtWKVkfx8JMPcXCT7QUdmfRn9fYD9YgRXP4ZuwNYaAppFEALw_wcB#prehled/
_________________
V70 2.4T 147kW MY2001

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#160 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Lachtan »

Šroubováček je super - potvrzuji a doporučuji :good: :good: :good:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 683
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Orlické hory
Vůz: XC60 AWD D5 Rdesign 158kw/215hp

#161 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od zdenal111 »

Tak super, veterán se našel po měsíci hledání a loučení pomalu i slza padla :cry: a kuk do boty :twisted: fasován v 1989 a slouží dodnes. Uton č.0006.
Materiál čepele: nerezová ocel 420 , tvrdost: 53-55 HRc
Přílohy
IMG_20230713_201203.jpg
IMG_20230712_201930.jpg
IMG_20230712_201941.jpg
IMG_20230712_202030.jpg
Naposledy upravil(a) zdenal111 dne 13 črc 2023 22:06, celkem upraveno 1 x.
_________________
Volvo xc60 Rdesign 158kw AWD 215k

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#162 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od jirka87 »

Totok. Privazane na batohu. Nonstop

https://www.cold-steel.cz/srk-compact-sk-5

A nekde jsem ztratil SOG Poweraccess assist 😭

Vapik
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2913
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#163 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Vapik »

Jirko ten tvůj je hodně podobný Falknivenu. Mám A1 i F1 a taky velká spokojenost. Hlavně na hrubou práci A1 má 6mm silnou čepel. Dostal jsem je kdysi darem prakticky v zemi původu. Akorát A1 nemá ideálně řešené pouzdro a trochu v něm nůž klepe. Loni se mi povedlo sehnat nůž BON po něm jsem pásl opravdu hodně dlouho.

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1676
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#164 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Nedávno jsem si pořídil jeden východní kousek, díky černé sponě není tolik vidět na místech, kam běžní lidé nože nosit nesmí.

https://www.top-armyshop.cz/zaviraci-nuz-kizlyar-supreme-zedd-aus-8
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#165 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od jirka87 »

Hele ja chtel neco kratsiho s pouzdrem takovym, aby bylo mozno to uvazat na popruh batohuk levemu rameni a netrcelo to moc do prostoru. Falkniven byl na me uz drahy, ale v uvaze byl. Vedel jsem jiste,ze zaviraci nuz nechci.

Ja to mam jen na pripadnou obranu pred psem,kterych bohuzel volne bez nahubku potkavam az neprijemne mnoho a nekdy v mistech uplne mimo mesto,coz naprosto nechapu. Casto jsou to hovada vetsi,nez muj kluk, takze mam strach hlavne o nej. Kdyz to urizne chleba,je to bonus. Ale neni to pro me primarni ucel toho noze.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#166 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od python.p »

U sebe nosím dennodenně Ontario RAT 1. Když jsem hodně chodil do lesa, tak jsem nosil Glocka FM81 ten toho snesl doopravdy hodně, ale nakonec jsem ho prodal a koupil něco menšího aby se mi to vešlo do ALP TL98 za jednu sumku a ušetřil jsem tak nějaké místo. Ale už si nemůžu vzpomenout co to bylo, páč jsem šel do army shopu s tím že jim tam nechám toho glocka a chci něco menšího s menším pouzdrem. :)

PS: Uton je podle mě přecěnovaný nůž, který spousta lidí bere kvůli nostalgii a kvůli tomu, že jednu dobu všechny ostatní nože stáli o bambilion víc.

Tak ono kde jinde nechat psa proběhnout, že? Ve městě je to špatně. Mimo město je to špatně. Pole taky špatně, protože je to mimo město...
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

nebel
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 879
Registrován: 6 roků 5 měsíců
Bydliště: Ivančice
Vůz: 760 B280F + AW71 '89
Participant x 1

#167 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od nebel »

python.p píše: 14 črc 2023 06:57 Tak ono kde jinde nechat psa proběhnout, že? Ve městě je to špatně. Mimo město je to špatně. Pole taky špatně, protože je to mimo město...
V tom problém není, problém je v tom že z těch psů co jsou na volno, se tak 70% rozběhne na mne, páníček křičí "no pojď ke mně, nebuď zlobivý pejsánek" a to padesátikolový tele se na mne pořád řítí/očuchává mne/skáče na mne. Až budou psi na volno poslouchat, nebudeme mít po ruce nachystaný nůž na případnou ochranu.

Jinak ať se držím tématu, léta mi slouží k plné spokojenosti obyčejná finka + často u sebe nosím pracovní zavírák od Neo Tools.
_________________
760 GLE, B280F + AW71, 105kW, 1989 (Šedivák)
760 GLE, B28A + M46, 95kW, 1983 (Andrej)
264 GLE, B27E + BW55, 109 kW, 1980 (Bublák)

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#168 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od python.p »

To je problém majitelů no. Ti psi prostě nemůžou. Tohle chápu, ale kde jinde toho psa na volno pustit než kilometry za městem... už nejednou jsem musel od naší feny odtrhávat "poslušné" a "hodné pejsky" naposledy to byly dvě nádhery co měli haskyho a nějakýho bulla. Venčit je páničci tak jim dám normálně do tlamy.

Chápu, že to je nepříjemné, ale 99% psů nemá potřebu a nutnost na někoho útočit, ale je mi jasné, že to je nepříjemné. Sám znám páničky co své psy pustí na volno a nic neřeší až mi za ně bylo několikrát trapně, protože naše fena někoho viděla, mrkla na mě, já ji dal pokyn ke mě a bylo vybavené. Zbytek si běhal dál a očuchával cizí lidi.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#169 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od jirka87 »

Nebel : je to tak. Pes co volne pobiha ma mit na tlame kosik. Ono to boli,kdyz do tebe skoci tim zelezem, ale neumres. Mam na to stesti/smulu. Lezu po lese celkem daleko od vesnice a proti me stoji Belgicky ovcak stejne vysoky jak moje decko. Nikde nikdo. A co ted? No nastesti zadny problem, ale do zpevu mi nebylo. Takovy pes kousne jednou. To staci aby to nechalo uplne trvaly nasledek. Vsak to decko ma ruku tenkou jak rohlik.

Posledne mi nejaky dementni ohar co poslouchal pana asi jako Eric Cartman svoji matku vlezl uplne do batohu polozeneho na detskem hristi na trave. Decko jsem si vyhodil za krk a rvu na toho majitele at si to psisko zavola,nebo z neho udelam jehelnicek. A on na me : "nebojte,on hleda vasi svacinu" a smeje se tomu.

Uplne nejradsi mam ty retardy co chodi s pivama, cigarama a psama sedet na lavicky detskeho hriste,kde mas uplne jasne ceduli zakaz konzumace alkoholu a venceni psu. A ze jich u nas je....

Za me - pes ve meste jedine na voditku, za mestem klidne zcela volne ale podminkou je nahubek. Zadna jina moznost. A ne,nemam nenavist ke psum. Mel jsem vsechno vsechno od pudla (debilove ti psi) pres 2 pitbuly. Ale choval jsem se zodpovedne.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#170 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od python.p »

Belgičák ti dá dost varování předtím než něco udělá. Je chytřejší jak někteří lidi se kterými se bohužel potkávám. A nemá žádnej důvod útočit a už vůbec né na dítě.

Ohaře bych v tohle případě nakopl do koulí a pokud by to byla fena tak taky tam. A kdyby měl majitel nějakej problém tak naprosto stejně. Na větu "on je hodnej", "ona si chce jenom čuchnou", "má děti rád" jsem háklivej a naposledy jsem takhle zdupal majitelku zakrzlého německého ovčáka, chodskej to nebyl a na ovčáka byla docela drobná, no to je jedno. Paní si plká se sousedkou, pes na volno, asi tak 5m od oploceného dětského hřiště. Mala stojí vedle mě, pes jde k nám, uši nahoru, vrtí ocasem - ok, chce si hrát. Dcerka se psů nebojí, tak si ji přimáčknu k noze a čekám co panička a pas budou dělat. Pes jde dál, dojde až k nám a začne malou očuchávat, pohoda. Malá si ho opatrně pohladí. Panička furt nic. Tak jsem se nahlas zeptal čí to je pes? A paní hned jéé, ten je můj, ona je hodná a bla bla bla... tohle je na mě jak na býku rudej hadr. No paní jsem to vysvětlil, asi trochu moc, protože když jsme odcházeli tak vypadala, že začne brečet. Ale to je mi úplně u zadele, když chce plkat má mít psa u sebe a pod dohledem. A pokud neposlouchá tak na vodítku a nebo když už teda má byt na volno tak s košíkem. Tahle pinda neplnila ani jedno.

Za mě pes klidně bez vodítka, ale musí bezpodmínečně poslouchat. Naši fenu pouštím na volno tam kde na ni vidím a vím, že nechodí moc lidí i když je to ve městě, ale protože ji dokážu odvolat i když vidí běžící kočku...
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Petr Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 7512
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha a Zápraží
Vůz: V70XC & 2x 240
Participant x 2

#171 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Petr Marek »

jirka87 píše: 14 črc 2023 09:46poslouchal pana asi jako Eric Cartman svoji matku

Dobré přirovnání!! :lol:


Cartman's mom.jpg
Cartman's mom.jpg (52.1 KiB) Zobrazeno 516 x
_________________
Petr Marek ~ GSM: 603793424 ~ 739643618 ~ mail: p_marek@email.cz ~ Rajče ~ Galerie
Seveřan ~ Volvo V70XC 2,4T AWD ~ '01 ~ +384400 km ~ ARD tuning stage 2 ~ 227,2 HP ~ 308,8 Nm
Strawberry Basket ~ Volkswagen Golf Cabrio 1,6 ~ '99 ~ 140000 km ~ druhé auto (nejen) na léto
Zyklon B ~ Volvo 240 GLE ~ '93 ~ +490000 km ~ B230F ~ M47 ~ LPG
Diplomat s klimou ~ Volvo 240 GL ~ '90 ~ <200000 km ~ B230F ~ AW71

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 3222
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#172 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Nepřijde mi rozumné v lese vřískat a píchat do okolo pobíhajících psů, kterým je přitom Vaše uvřískaná maličkost naprosto u p*dele. Pochopím v městských parcích a celkově ve městech a obcích.
Málokdo je takovej kripl, aby pustil v lese na volno lidožrouta, že jo. "Plešatí pokérovanci se Staffordem" se v lesech většinou nevyskytují, ty potkáš spíš v městských parcích a na zahrádkách restaurací.
Trochu tolerance přece.

Když se na to podivám z úplně jiné strany. Na šumavě vlastníme louky a les. Skrz les i louku vede frekventovaná turistická trasa. Běžně nám tam německé dogy, českej fousek, buldoček a jiná havěť lítá na
volno a lidi s tím až na výjimky nemají problém. Zrovnatak mi nemáme problém, že nám chodí po pozemcích každoročně tisíce turistů, ať chodí :-)
Fakt bych byl nerad, kdyby někdy šel okolo nějaký psychicky nevyrovnaný Jirka 87 a začal mi píchat kudlou do psa na mym vlastnim pozemku.
Do psa, kterýmu je Jirka 87 uplně u prdele a jen běžel okolo. To to maji majitelé všechno zadrátovat? kdy bysme to byli?
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#173 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od jirka87 »

Adame takhle to nikdo nepsal, tak bys asi mohl buď lépe číst, nebo vyklidnit, než něco napíšeš. Já jsem nepsal nic o psovi, který běží někde daleko okolo mě. Jestli si myslíš, že chodím po venku s cílem "seek and destroy" všechny psy, tak je to skoro až komická představa

Asi by bylo dobrý, abys pochopil kontext věci, že pro mě (a každého normálního rodiče) je na absolutně prvním místě ze všeho zdraví jeho dítěte. Pokousal tě někdy pes ? Mě jo. Bylo mi 8, jel jsem na kole po vesnici. Prostě si jen tak jedeš a z ničeho nic vidíš, že psa za plotem to vyprovokovalo natolik, že běží souběžně s tebou, přeskočil díky hromadě dřeva plot a už jsem ho měl v lýtku. Nemocnice. Šití. Naštěstí pustil a já se na kole udržel.

Myslíš si, že není na místě, když jdeš lesem 2..4km od vesnice a proti tobě stojí 40Kg pes obava o to, co bude ? Protože ty negativní zkušenost nemáš, tak se budeš bát o to míň. Já jsem se prostě už setkal s nevychovanýma psama a se psama co opravdu kousali naprosto bez spouštěče. Magor pes. Takže jsem opatrnější.

A do žádného psa jsem naštěstí nikdy píchnout nemusel. Ale jakmile se ke mě jednou rozběhne a uvidím, že zastavovat nehodlá, tak to udělám bez váhání. Já nebudu přemýšlet jestli stačí toho psa nakopnout trochu, nebo raději víc. kdyby mě/kohokoliv v okolí (i úplně cizího) pes napadl, tak ho nakopnu, jak kdybych kopal penaltu a jestli ho celého polámu, dobře mu tak. A pokud to nebude stačit, tak přijde další krok. Já se nebudu stydět před nikým včetně zákona za to, že chráním svůj/něčí život.

A ne psa jsem nikdy nežral a ani nehodlám :D

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 3222
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#174 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Ale já mám taky negativní zkušenosti se psama. Od dětství mě pokousali několikrát. Většinou to byly malá plemena - jezevčíci a trpasličí jezevčíci. Jednou 50kg vlčák...a to neměl dělat, protože jsem vyrůstal na psym pelechu s 60-80kg dogama. Tak z 50kg psa nemáš úplně respekt a nebojíš se ho vší silou nakopat a dát mu pěstma na držku. Tohle jezevčíkovi udělat nemůžeš, platil bys pani/pánovi nového.

Plně respektuji a chápu obavy rodičů. Proti tomu ani popel. Vyznělo mi to jako "seek and destroy", omlouvám se Jirko. Občas na mě lidi řvou, ať si ty svině okamžitě uvážu a mě je blbý řikat jim, že jsou na soukromejch pozemcích, aby nezačali ječet ještě víc, že jsem zkurvenej buržous...
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#175 Jaký u sebe nosíte nůž :-)

Příspěvek od jirka87 »

Je třeba přemýšlet i za druhou stranu (pokud to není úplný idiot ten člověk) a zkusit pochopit.

Můžu ti sdělit, že když vidím tohle, není mi do zpěvu. https://1884403144.rsc.cdn77.org/foto/napadeni-pes-pokousani-dite-pardubicky-kraj/MHgwL3NtYXJ0L3RoYg/1-normal620-6684144.jpg?v=2&st=L7HStFJ06yAH7QmQeOlcPGFlxVmBZK7xLKCslkiV_sk&ts=1600812000&e=0

A udělám všechno proto, aby nejen moje, ale žádné dítě nedopadlo stejně kvůli mojí nečinnosti. Nevím jestli máš, nebo nemáš děti, ale věř, že dokud je nemáš, spousta věcí by tě ani nenapadla. Začneš pak myslet hodně jinak.

Ber to tak, že ty máš 2metry výšku. Moje děcko má cca 110Cm. Jak vysoko má hubu střední plemeno ? Ikdyby labrador řekněme...Moje děcko váží 18kg...Průměrně rostlý pes má dejme tomu 30-35kg. To děcko nemá fyzičku, ani parametry aby se bránilo a hlavně to nečeká. Nepředpokládá napadení, takže není předem nějaké opatrné. Každý pejskař pořád - pohlaďte si ho apod. ..Takže to děcko žije v tom, že každej pes je hodnej

To je velice snadná matematika ohledně šancí.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“