Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 9
Registrován: 1 měsíc
Bydliště: Brno
Vůz: V90 D4 AWD 2020

#126 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Dolf92 »

Ahoj, vůz jsem nakonec převzal koncem minulého týdne a pak hned letěl služebně mimo ČR, nebylo moc času na vyzkoušení.
Krátké shrnutí níže:
Minus body
1) jejich důkladný CarAudit, který má odhalit všechny vady ještě před koupí je.. nedůkladný. Na voze jsem v rámci převzetí objevil další kosmetické vady, chybějící koberečky, zřejmě vadu na BLIS/CTA.
Systém neukazuje chybovou hlášku, ale tlačítka na dotykovém displeji nejdou aktivovat/deaktivovat + je u BLIS vykřičník. Zrcátka neprobliknou, ani neindikují v případě projíždějícího vozidla pod mrtvým úhlem.
Vše zaneseno do reklamačního protokolu - co je jako vada zmíněno již v CarAuditu se neuznává jako další reklamace.
2) Doba dodání se protáhla o další dva týdny - údajně skrz robustní výstupní prohlídku. O to víc nechápu, proč se stalo výše zmíněné 1).
3) Požádal jsem o detailní výpis, co se dělalo v rámci servisní prohlídky, která byla domluvena v ceně a měla být provedena prodávajícím (Bilia). Stejně tak potřebuji prohlášení/potvrzení, že všechny úkony jsou dle požadavku Volvo Selektu pro uplatnění v ČR, kdyby náhodou; + servisní knihu. Zatím mi nebylo dodáno ani jedno.
4) Systém sice nastavili do češtiny, ale stále vidím rozhraní předchozího majitele - to by dle všeho nemělo vůbec nastat, nakolik by se měl vůz vyresetovat do továrního při změně majitele? To je ale chyba Švédů.
5) celý proces nemá "ownera", střídá se na tom několik lidí a několikrát došlo k zbytečným zmatkům

Plus body
1) není potřeba se o nic starat, stačí základní dokumenty + jedna plná moc pro registraci
2) komunikace je vlídná a zatím mám pocit, že i výše zmíněné problémy chtějí v rámci zachování dobré reputace aktivně řešit
3) záruka 6 měsíců - kdyby náhodou byl problém se Selektem, budu uplatňovat na Carvago
4) k vozu dali 4000 czk voucher na další servis do AutoPalace Vysočany, s kterými mají spolupráci (bohužel se nedá převést alespoň na AutoPalace Brno, i když plánuju chodit do Cardionu)

Celkové hodnocení bude na základě řešení zmíněných problémů, rozsahu a formy kompenzace.
Přílohy
1000013503.jpg
1000013506.jpg
1000014414.jpg

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 17
Registrován: 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V60 II

#127 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od tomsi »

Tak to je hrůza, odpovídá zkušenostem s Carvago které jsem se dočetl u jiných lidí. To že dealer Volvo pustí ve výstupní prohlídce na prodej auto se svítící závadou na displeji a dovozce v placeném prověření to nezjistí, to snad ani nejde komentovat. Určitě to bude i ve zprávách pod dlaždicí Stav vozu, kam se snad podívá každý když už nic jiného. Dnes fakt všichni tu práci flákají na všech stranách :( Jak asi prodejce i dovozce prověřovali zbytek auta, když neodhalili ani vykřičník se závadou na displeji. Když s tím přijedete do Volvo servisu v ČR, bude to určitě oprava v řádu desítek tisíc ať už je tomu cokoliv a pokud vám diagnostikou servis dokáže že byla závada už před koupí, budete dost možná muset uplatňovat záruku u prodejce ve Švédsku, protože to Car garantie nezaplatí.
Ad4 Systém vyresetovat měli, mě to Volvo v Německu také neudělalo, ale lze to snadno udělat v menu. Jen pozor, samo se to tím hodí do výchozího jazyka - u vás švédsky, tak si před tím zapamatujte kudy se do nastavení jazyka v menu prokliká. To Vám ale snadno při prvním servisu vyřeší ve Volvu upgradem / přehráním software na CZ, mě to udělali zdarma, sami se nabídli, když jsem tam byl kvůli zaseklé Volvo Cars komunikaci s mobilní appkou (vyřešili resetem nějaké jednotky přes diagnostiku). Pak už bude výchozí jazyk čeština.
Tak hodně štěstí, tohle přesně člověk nechce řešit, když mu dovezou krásné "nové" auto.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1221
Registrován: 10 roků
Bydliště: Damboritz
Vůz: S80 D5 '07

#128 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od labanos »

Jak vypadá takové nové volvo ze Šveska zespodu, co se týká koroze?
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 9
Registrován: 1 měsíc
Bydliště: Brno
Vůz: V90 D4 AWD 2020

#129 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Dolf92 »

Nedá se než souhlasit, člověk je z toho rozmrzelý.
Blis chybu nechápu, stav vozidla neindikuje žádný problém, i startovací check up bez chybové hlášky viz foto.
Každopádně 15.5. mám domluvenou diagnostiku v Cardionu, kde mi snad řeknou víc.
Apropo mi při dnešním telefonátu sdělili, že na můj VIN žádnou selekt záruku převedenou neevidují, takže další reklamace z mé strany.
Pozitivní na dnešním řešení těchto nepříjemností je snad jen fakt, že obratem odsouhlasili zaslání náhradních gumových koberců bez jakýchkoliv dalších obstrukcí.
Přílohy
IMG_20240502_161022.jpg
IMG_20240502_154757.jpg

Thor123
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 760
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo S90 T8 Inscription

#130 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Thor123 »

Já se upřímně divím, že máte někdo odvahu takto kupovat auta. Proč nejedete rovnou k Českému dealerovi, kde je selekt záruka na DVA roky (půl roku od Carvago je výsměch a ještě budou mít smluvní servisy nebo jiné podmínky), auto si můžete v klidu prohlédnout, a sám si zkontrolovat stav.
Jestli tahle varianta něco ušetří, tak teď z toho má člověk akorát starosti, neúplnou záruku a ještě X věci nefunkčních a budete doufat, jestli to někdo bude řešit.
_________________
S90 T8 Inscription B4204T35, 300Kw 680Nm, TG-81SD, Denim Blue, Nappa Blond, Full Option na vzduchu
V40 B4154T4, 112kw(VEA), TF-71SC, R-Design

Bylo: C70 2,4T Cabrio, C70 2.0T, C70II D5, S80 D5, S80 T6, V40II D2,V70III D5 AWD, S80II D5,XC70II D5, S80II D5 Exe.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 9
Registrován: 1 měsíc
Bydliště: Brno
Vůz: V90 D4 AWD 2020

#131 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Dolf92 »

[smention u=13693]Thor123[/smention] jak jsem psal dříve ve vláknu, české zastoupení mi požadovaný vůz nebylo schopné nabídnout víc jak 12 měsíců, proto onen risk, kdy za menší nájezd a lepší cenu lze sehnat vůz ze Švédska. Je očekávání poctivé nebo alespoň normálně odvedené práce oficiálního švédského zastoupení + další kontroly třetí stranou naivní? Očividně do jisté míry ano.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 14
Registrován: 1 rok 2 měsíce
Bydliště: Střezetice
Vůz: Ford Galaxy 2015

#132 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od honzi2 »

Na fotkách autíčko pěkné.
Tak jak čtu Carvago jako jiní naslibují schrábnou prachy a čekají jak kdo se s nimi bude dohadovat.
Je tedy pravda, že nabízejí Volva v poměru cana/výkon....až na nějaké mouchy, které by ,ale ten jejich slavný audit měl odhalit. Všechny škrábance by měli do detailu nafotit a poslat aby měl člověk možnost se rozhodnout. A nebo to auto hned do 14 dnů vrátit když tu možnost nabízejí a domluvit se s nimi ať přivezou další auto bez daných vad.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5043
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#133 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od python.p »

Když jsem naposled řešil nefunkční BLISS a adaptivní tempomat, tak to byly stočené kilometry, ale to bylo na P3, tak uvidíš čím to bude.

Nicméně, tady sdílím Thorův názor.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 17
Registrován: 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V60 II

#134 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od tomsi »

Když člověk nemůže v ČR vybrat, tak je dobrá varianta nákup se Selekt zárukou v Německu. To jsem udělal já. Na auto jsem se s technikem osobně podíval. Loni v létě byl dost malý výběr v ČR a oproti Německu předražené. Takže jsem sehnal auto které v té výbavě v ČR vůbec nebylo a odhadem o čtvrtku levněji při zvážení výbavy. Jen pozor, Německá Selekt záruka kryje 100% jen do nájezdu 100k km, pak jsou spoluúčasti na ceně dílů.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 14
Registrován: 1 rok 2 měsíce
Bydliště: Střezetice
Vůz: Ford Galaxy 2015

#135 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od honzi2 »

Tak nevím jak a kde sehnat volvo v rozumném stavu za rozumný peníz. Ano možností je spousty ,ale na nic a nikoho se moc spolehnout nedá jak je vidět. Ano Volvo selekt ,ale ten výběr tam moc není.

Thor123
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 760
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo S90 T8 Inscription

#136 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Thor123 »

tomsi píše: 04 kvě 2024 09:43 Když člověk nemůže v ČR vybrat, tak je dobrá varianta nákup se Selekt zárukou v Německu. To jsem udělal já. Na auto jsem se s technikem osobně podíval. Loni v létě byl dost malý výběr v ČR a oproti Německu předražené. Takže jsem sehnal auto které v té výbavě v ČR vůbec nebylo a odhadem o čtvrtku levněji při zvážení výbavy. Jen pozor, Německá Selekt záruka kryje 100% jen do nájezdu 100k km, pak jsou spoluúčasti na ceně dílů.
Selekt by měl mít ve všech zemích stejné podmínky. Je to tak napsané i na stránkách Volva.
ALE je to možné, že to tak bylo ještě po staru. Nově do selektu spadají auta i do 150tis km a 7mi let stáří.

Přidáno za 2 minuty 34 sekund:
Dolf92 píše: 02 kvě 2024 21:06 @Thor123 jak jsem psal dříve ve vláknu, české zastoupení mi požadovaný vůz nebylo schopné nabídnout víc jak 12 měsíců, proto onen risk, kdy za menší nájezd a lepší cenu lze sehnat vůz ze Švédska. Je očekávání poctivé nebo alespoň normálně odvedené práce oficiálního švédského zastoupení + další kontroly třetí stranou naivní? Očividně do jisté míry ano.
A mohu se zeptat jaké byly požadavky ? :)
Protože dle auta na foto to na mě nepůsobí nijak speciálně, auto je nějaké Momentum, motor D4, výbava nižší střed.
Joooo kdybys sháněl třeba T6 v co nejvíce plné výbavě, na vzduchu, tak to pochopím.

Edit.: Teď jsem koukal na tvé požadavky na předchozí stránce. AWD, stav tacho do 80tis km, nafta alespoň D4 a parkovací kamera. Tak jen v Čechách na Sauto mi to vyhodilo 66 aut. Mi neříkej, že sis z toho nevybral.
Přílohy
Screenshot_2024-05-04-17-51-47-306_cz.seznam.sauto.jpg
_________________
S90 T8 Inscription B4204T35, 300Kw 680Nm, TG-81SD, Denim Blue, Nappa Blond, Full Option na vzduchu
V40 B4154T4, 112kw(VEA), TF-71SC, R-Design

Bylo: C70 2,4T Cabrio, C70 2.0T, C70II D5, S80 D5, S80 T6, V40II D2,V70III D5 AWD, S80II D5,XC70II D5, S80II D5 Exe.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 9
Registrován: 1 měsíc
Bydliště: Brno
Vůz: V90 D4 AWD 2020

#137 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Dolf92 »

[smention u=13693]Thor123[/smention] s cenovým stropem 750k ne, nevybral, protože taková auta v inzerci jednoduše nebyla.
Toto vlákno nechci rozvíjet do obhajování mých možností a finálního rozhodnutí výběru, ale podělit se o zkušenosti s nákupem přes Carvago/dovozem z Volvo Selekt Sweden a nasledné řešení různých reklamací a přístupu těchto stran, které někomu (snad) můžou pomoci s výběrem.
Stejně tak doufám, že v této komunitě bude lidé, kteří věčně poradí a s jejich zkušenostmi třeba některé problémy posunu dopředu. :beer:

Thor123
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 760
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo S90 T8 Inscription

#138 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Thor123 »

Tak nezbývá než popřát, aby se k tomu Carvago postavilo čelem, ale bojím se, že to bude běh na dlouhou trať.
_________________
S90 T8 Inscription B4204T35, 300Kw 680Nm, TG-81SD, Denim Blue, Nappa Blond, Full Option na vzduchu
V40 B4154T4, 112kw(VEA), TF-71SC, R-Design

Bylo: C70 2,4T Cabrio, C70 2.0T, C70II D5, S80 D5, S80 T6, V40II D2,V70III D5 AWD, S80II D5,XC70II D5, S80II D5 Exe.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 14
Příspěvky: 14
Registrován: 1 rok 2 měsíce
Bydliště: Střezetice
Vůz: Ford Galaxy 2015

#139 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od honzi2 »

Já jsem za příspěvek se zkušenostmi člena Dolf92 velmi rád, alespoň má člověk zase možnost zhodnotit další dovozce a posoudit jestli má cenu se tímto směrem ubírat. Ty koberečky by mě štvaly nejmíň. I když mě to počáteční hodnocení nenadchlo pro mě by to cesta i byla. Koukám na volvo selekt čas od času a za ty ceny starší kusy než carvago. Nebo kdyby měl někdo dobrou zkušenost s nějakým jiným způsobem dovozu/dovozcem budu rád když přispějete.

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 5037
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#140 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od PINĎABC »

Mi mou s90 prověřil a dovezl Pan Horák a maximální spokojenost.
https://carforfriend.cz/kontakt

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 9
Registrován: 1 měsíc
Bydliště: Brno
Vůz: V90 D4 AWD 2020

#141 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Dolf92 »

Update - Dnes jsem měl auto v Cardionu, chyba blis/cta způsobena vypadlým konektorem, opraveno obratem, diagnostika ani mechanik další problémy neobjevili.
Reklamační z Carvaga se předem s Cardionem spojili, fakturace jde na jejich vrub a já si ještě musím počkat na gumové koberce, které neměli v Brně na pobočce.
Po této stránce tedy spokojenost.
Jsem zvědavý, jak se vyjádří ke kompenzaci kosmetických vad, jestli za těch pár oděrek, které nereportovali v rámci předkupní kontroly, dají dodatečnou slevu nebo auto pošlou někam na rozleštění. Lakování totiž v autorizáku nacenili na cca 70k, které určitě neprojdou odsouhlasením.
Brzy budou muset dělat ještě brzdové destičky, to už ale budu muset zalovit do vlastní kapsy.

S autem jsem po prvním tisíci kilometrů spokojen, spotřeba závislá od stylu jízdy, ale s klidnou nohou jsem kolem 6l/100, s neklidnou za 8.5, na dvoutunový koráb zcela ok.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“