Volvo V60 nebo Škoda Superb

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1010
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#51 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Tomas78 »

ms231 píše: 05 pro 2023 09:25 A jeste reakce na predchozi prispevek. Staci si vzpomenout, jak dopadaly po pridani small overlap testu auta, ktery na to automobilky jeste nestavely. Rozparaly auto az k ridicovi. Jedine Volvo melo sikmou vyztuhu, ktera svedla auto jinam. Takze minimalni pretizeni, kabina bez poruseni. Je rozdil navrhovat auto na 5* a navrhovat auto na vsechny mozny nehody podle jejich cetnosti.
To jsi trefil hřebíček na hlavičku. Mne bezpečnost dlouhodobě zajímá i z technického hlediska a opravdu NELZE srovnávat 5* EuroNCAP. Volvo se snaží dělat auta na reálné nehody a proto je tak zesílené. On je rozdíl i mezi Superbem III a Passatem B8 (?), zkuste si do toho sednout. Passat mi přijde podstatně masivnější.

Volvo, stejně jako Passat se vyváží i do US, kde jsou mnohem tvrdší testy než v EU a řekl bych i reálnější. Provádí je několik organizací, nejznámější je IIHS.

Co se v US testuje jinak (stručně):
1. minulý rok boční náraz MNOHEM tvrdší - simuluje těžké SUV při vyšší rychlosti, EuroNCAP test je "čajíček", kterým projde vše
https://www.iihs.org/news/detail/small-suvs-struggle-in-new-tougher-side-test

2. málo přesazený náraz, který má Volvo mnohem chytřeji vyřešen než VW. Otázka jak moc je to ještě aplikováno ve Škoda, když se nevyváží do US

3. nedávno začali testovat i bezpečnost pasažérů na zadních sedadlech. Opět překvápko, Volvo jako jeden z mála (!) v pohodě
https://www.iihs.org/news/detail/new-crash-test-spotlights-lagging-protection-for-rear-passengers


4. těžký středně přesazený náraz v poměrně vysoké rychlosti zezadu. Kvůli integritě nádrže, ale dá se koukat jak se chová sedačka. Zní to jako blbost, ale kdysi Audi platilo obrovskou kompenzaci za to, že při zadním nárazu prdla řidičova sedačka a on (pardon za ten výraz) "zkriplil" dítě za sebou


Superb rozhodně není tak bezpečný jako Volvo :) Tím nechci říct, že je Superb špatné auto, ale jeho zaměření a cílová skupina je jiné/á než Volva.


PS: menší vnitřní prostor ve Volvu je schválně, aby pasažér byl obklopen a nelítal při nehodě jako nudle v bandě
PPS: nedávno Volvo udělalo test středně přesazeného čelního nárazu při 80 km/h. V pohodě, tipuju, že V60 na tom bude stejně. Podle mne je to jeden z důvodů, proč má tak dlouhý čumák

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 9
Registrován: 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: S60 B5

#52 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od exBURN »

Tohle mě zaujalo, protože jsem teď po 70 000km přesedlal z Passatu B8 do nové S60 B5. Passat je rozměrově téměř shodné auto, u Supa je víc místa v druhé řadě, což je k ničemu pokud tam nevozíš neustále osoby 190cm vysoké. Asi bych vůbec neřešil velikost - to si asi umíš představit, zda se vlezeš nebo ne - tu úchylku, že když je auto větší = lepší nechápu.
JInak Supy máme taky v práci a za mě je to s Passatem nehorázně odpudivé auto z hlediska jakékoliv zajímavosti - jak řekl Clarkson - je to jako lednice. Prostě spotřebič. Volba lidí, co neřeší auta, chtějí jen spolehlivé (mám jiné zkušenosti), relativně bezpečné a velké auto. Já měl 140kw diesel dsg a 4motion. 2 mesíce po konci 4leté záruky se vysypala kamera čtení značek, což vyplo všechny asistenty - oprava 25k a 2 měsíce na to při 98 000km odešla mechatronika dsg - 50 000,- s extra slevou protože jsem jim vyhrožoval že to auto zapálím před prodejnou. Jinak řízení tupé, turbolag jak kráva a to auto úplně nenávidělo okresky - neskutečná nuda k uzoufání. Když se jelo někam po okreskách tak raději v manželčině xceedu 1,5 t-gdi. Passat fungoval dobře jen a pouze na dálnici a měl dobrou spotřebu, ikdyž 6,9l na diesel taky nic extra. S60 je oproti tomu nádherný kus auta, kde 1 dveře váží podle mě stejně jak u supa všechny 4. Aisin řadí sametově a za zvuku už tak parádního HaK člověk vyleze zrelaxovaný po každé cestě. A jezdím teď za 8l což na 250 koní není zlé.

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#53 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mr1 »

Já bych to tak tragicky rozhodně neviděl. Ale asi věc názorů a zkušeností. S tou velikostí opatrně - ono není nic horšího, když ty se musíš posunout jako řidič do nepohodlna, aby si za tebe někdo sedl. A to mě nevymluvíte - to musíš v šedesátce udělat, pokud máš na metr pade. A není to jen o tom. Pokaždé, když se škrabu do ovce, nebo z ní, tak nadávám na béčkový sloupek. To teda asi v šedesátce nemusím, protože si to teď neuvědomuji. Ale asi ne. V supu o tom taky nevím. A vůbec - to větší auto je prostě pohodlnější. To mě nikdo nevymluví. Ale to volvo bude zase lépe odhlučněný. Což je asi větší přednost. Ono je to fakt těžký, a je to asi na každým. Je třeba se s tím svézt a nejlépe hned po sobě. A pak bych se asi hodně díval na tu spolehlivost po nějaké době. Je pravda, že u nás na firmě se ty VW/škoda fakt docela sype. Některý. Mě třeba ne (ale mám 55tkm).
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 9
Registrován: 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: S60 B5

#54 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od exBURN »

Tak to promiň, ale ani omylem. Tady lžeš. Teď jsem vezl (176cm) kolegu 185cm a seděl v nové S60 za mnou pohodlně 200km. A to v S60 mám nastavenou pozici, které není v Supu ani možná. To auto je rozměrově úplně srovnatelné s Passatem i superbem. Superb má na platformě Passatu akorát protažený kufr, takže je nejdelší, ale jak Sup, tak i passat má menší rozvor než S60. Passat je dokonce o pár cm i kratší než S60. Nový superb bude ještě delší, ale i o 15mm užší, takže až na kufr a zbytečně obří rozměr v druhé řadě na nohy, je to to stejný.
BTW. když nevozíš dlouhány je ten rozměr u Supa úplně k ničemu. Navíc díky tomu musíš v Superbu sedět nad palubní deskou jak na záchodě a ne jak v autě, sedíš v místě, kde má S60 volant plus tam kde měly být hluk pohlcující výplně a výztuhy je tvůj volný prostor :D.

Kolik km si za poslední 4 roky najel v aktuální generaci Passat, Superb a S60?

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#55 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mr1 »

No, to nevím. A v nové 60 jsem myslím nejel. Ale srovnávám supa a s90. A sorry, ta s90 je prostorem jak ovce. Žalostně málo místa na pohodlí. A rozhodně, rozhodně neznám termín, jako zbytečně moc místa.... To jako sorry, ale tohle opravdu ne.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 9
Registrován: 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: S60 B5

#56 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od exBURN »

Přesně - nevíš, ale radíš. Komedie. No já přesedlal přímo mezi těmi auty a mohu porovnat přímo konktrétní modely. No za mě raději lepší a pohodlnější posed na místě řidiče, mnohem větší bezpečnost než v druhé řadě naprosto zbytečné místo, které my konkrétně nevyužijeme nikdy a nijak. Za mě 100% platí u superbu naprosté zbytečné mrhání místem, doslova plýtvání na úkor všech ostatních parametrů auta.

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#57 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mr1 »

Nějak moc nerozumím té tvojí útočné politice. Srovnávám S90 a supa. Ty srovnáváš S60 a supa. Předpokládám, že pořád ještě nová S60 není větší, než S90? Nebo se nějak pletu? A já ti tvrdím, že v S90 je stejně žalostně málo místa. Z toho předpokládám, že v S60 to lepší nebude. Pletu se snad? A tvůj termín - mrhání místem - to mě opravdu baví. To neznám. Možná už je to věkem. Jenom na okraj bych tě ještě rád upozornil, že tato skupina není nějaké audi, nebo bmw. My se tady k sobě chováme celkem slušně. Nemachrujeme na sebe. A většina z nás nemáme volvoklapky. Trocha pokory by to chtělo.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 9
Registrován: 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: S60 B5

#58 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od exBURN »

Hele nechci být útočný , ale já zase nerozumím, proč radíš s něčím, s čím nemáš zkušenosti. Máš tady nejvíce příspěvku, ale evidentně nejméně zkušenosti s danými vozy. Název tématu je V60 vs Sup, takže nevím, přoč tady řešíš S90. Když tazatel mířil na 60 tak asi neřeší maximum prostoru.
Kolik jsi najel v Superbu 3. generace jako řidič? S jakou motorizací? Kolik v 60 to už víme - 0, ale napíšeš tu, že se obáváš, že tohle nemůže 60 vyhrát? Proč? protože je v druhé řadě méně místa ikdyž tam tazatel třeba vůbec nikoho vozit nebude? To ti přijde jako validní argument? Já mám 176cm, myslíš, že pro mě má Superb jedinou výhodu v tom rozměru. Prostě smiř se s tím, že jsou i lidi, kteří při výběru auta řeší i jiné věci a nějaký rozměr je jim úplně, ale úplně ukradený.
Tohle není o klapkách, já rozhodně nejsem super zastáncem Volva, je mi to celkem šumák, ale když se snažíš radit, tak raď fakta a ne domněnky. To co jsem napsal, za tím si stojím. S60 deklasuje Supa i Passata v jízdě, tichosti a pohodlí. Když ovšem rozvážíš basketbalisty, tak ano, tam Superb má své uplatnění :-)

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#59 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mr1 »

Kolik mám s kdejakým autem najeto, to opravdu nevím. Přestal jsem to vnímat, někdy už hodně dávno. Ale za mě - nespatřuju v s90 žádný zázrak. Ani v xc90. Předpokládám, že bych se teda na prdel neposadil ani z nižší řady. A stejně tak to mám se supem. To je vše. A že ty nepotřebuješ prostor, ještě neznamená, že to není pohodlný. Není nic horšího, než málo místa v autě.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 9
Registrován: 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: S60 B5

#60 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od exBURN »

No docela vyhýbavá odpověď. Myslel jsem si že s těmi auty nemáš zkušenost, max že ti. to někdo pujčil na 30km nebo tě v tom svezl. Takhle by se auta soudit neměla.
Pohodlnost ve velikosti nespatřuji. Protože když to místo nevyužiji, tak ho nevnímám. To je fakt, jako že voda je mokrá, tráva zelená a nebe modrý. Až tak jednoduché to je. Spíš mě přijde hloupé jej připlácet na úkor jiných vlastností.

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#61 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mr1 »

Ale já právě ani nějak nevnímám, že by ta s90 byla bůhví jak skvělá jízdními vlastnostmi. Tedy rozhodně ne natolik, že bych zase viděl supa jako nějaký peklo. Ano - sup je opravdu jen auto, jen dopravní prostředek. A za mě - nemá motory. A ano - určitě není tak dobře odhlučněný. A ano - asi nemá tak pohodlný sedačky. Pořád by u mě ovšem vedl tím prostorem. Ty máš nějaký svoje pohledy, já mám nějaký svoje. To je všechno. Nejsou to rady, jsou to jen a jen osobní zkušenosti, ale i tak pořád naše subjektivní dojmy. Asi tak, jak když je Vaculík hotovej z každé dachny.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1010
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#62 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Tomas78 »

Jedna technická maličkost k prostoru vzadu: pro pohodlí je důležité mít podepřená stehna, jinak za chvíli budete trpět. Jezdil jsem s OIII na delší cesty a v rámci střídání i vzadu. A ano, místa je tam dost, ale ... ty sedáky nejsou dobře vyřešené. Jsou příliš nízko a když si chcete pohodlně sednout, musíte si natáhnout nohy a tím podepřít stehna a pak se dá jet. Prostě to místo při tomhle posezu je nutnost.

XC60 Gen I má vzadu podstatně méně místa v podélném směru (srovnávám sebe 182 cm), protisměrnou sedačku bych tam asi nedostal. ALE sednu dozadu a i v té staré XC60 sedím pohodlně s krásně podepřenými stehny, nemám potřebu natahovat nohy. A o tom je pohodlný posez.

Celkově Škoda neumí moc udělat sedačky *) ve Fabii III jsem se kroutil po 50 km jak červ. V OIII se dalo pár set km, ale pak už to taky bylo únavné. Ani SIII nebyl zázrak. Volvo sedačky umí a to mám základ v látce. Vylezu po pár hodinách a nebolí mne záda.

*) pro úplnost dodávám, že jsem seděl v Kodiaqu Gen I ve výbavě L&K. Jen seděl, nejel, ale na první dobrou mi ta sedadla přišla fakt dobrá, úplně něco jiného, než ten standard

Neříkám to pro to, že bych si chválil svoje, beru to čistě z technického hlediska.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 128
Registrován: 1 rok
Bydliště: Žiar nad Hronom
Vůz: XC90 2019 B5

#63 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od jergus.balaz »

Volvo má top sedačky, ani po 10 hod nikdy nie som unavený. V bývalej robote sme mali škodovky, sedadlá katastrofa, podvozky katastrofa, nejaké DSG sa s aisinom ani nedá porovnávať.
Škoda simply never.

ksw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 917
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Olomouc city a okolí
Vůz: R design 2018 V60 D4
Bydliště: Olomouc city a okolí

#64 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od ksw »

@ mr1
viz jiná diskuze HTP versus Toyota
"Ale mám jateční váhu... ono to v těchto pidinách dělá hodně."

Takže teď už chápu proč zde skrytě obhajuješ superba. Samozřejmě, pokud má člověk bytelnou figuru, tak sáhne po větším autě.
Já bych to měl také tak , ale zatím to mám ještě bez jateční . . .
_________________
bylo-nebylo: skoda, Trabant, Dacia 1300, Lada 1300, Fiat Croma turbo i.e., Lancia k 2.0t 162 kw, Ford, CLK,
je LR Evoque, sen a představu dalšího vozu mám, ale garáž je malá :(

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#65 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mr1 »

Já si úplně nemyslím, že bych ho nějak obhajoval. Pořád se ještě vlezu i do jedničkové šedesátky - a to si teda myslím, že to už je co říct. Já jenom tvrdím - a jsem o tom přesdvěčen - že si každý musí ty auta porovnat osobně. To, co se líbí mě, se nemusí líbit jinýmu. A vím s jistotou, že volvo je lépe odhlučněný a má pohodlnější sedačky (i když to ta se taky nemusí zdát každýmu - kolega na S90 nadával - jak s prostorem, tak s pohodlím). A taky tvrdím, že není ten sup úplně k zatracení. Ale neznám ten nový, o kterým je řeč. Nevím, jestli už s tím někdo z nás jel, a jestli je to nějaký posun. U ovcí 3 vs 4 v sedačkách jakýsi progres je. Tu tisícovku v té čtverce nějak přežiju. To sem v trojce musel po třech stovkách z auta alespoň na chvíli ven. S tím prostorem je to pro mě fakt důležitý, ale nemusí to tak být pro každého. Možná je to už věkem, to nevím. Ale opravdu neznám termín, jako kolega tady uváděl - zbytečné místo. To fakt neznám. U supa by mě asi taky vadila absence trochu lepšího dehťáku. Ale tady je myslím řeč o benzínech. Takže ano, i má jateční postava si docela vybírá prostor. Ale nemyslím si, že je to jen o tom. Dělal jsem si průzkum mezi kolegy. A všichni do jednoho mě tvrdí, že prostor v autě je pro jejich pohodlí důležitý.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1290
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#66 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od xSam »

K tem sedackam volva mam zajimavy poznatek.
V me V70P2 jsem hodne tezko hledal pozici, vadila mi hlavova operka. Sedacky jako takovy byly hodne pohodlny, ale s tou operkou jsem bojoval.
Mam 191 cm a kdyz jsem jsem mel na hlave culik, proste jsem se neoprel.
V60 sedacky ma asi podobny. S V60 jsem jel dvakrat a ja vyhodnotil, ze to auto je na me proste maly. Neni to jen o tom, co se kde vejde, ale jak se v tom aute cejtim. Ve V60 jsem se citil stisnene, oproti superbu, kde jsem se tedy citil mnohem lepe a pohodlne.
Puvodne jsem mel v planu koupit S/V90, ale taky jsem z toho auta uplne nemel nejlepsi pocit, ale tady bych volil asi radsi volvo.
Pro me, ale volvo skoncilo, nove modely mi nic nerikaji, motorizace take ne a jizdni vlastnosti uz vubec.
Pro me je prostor prostor hodne dulezity hlavne z pohledu jak se citim a pak jsem i rad, ze si za me nekdo i sedne.

PS: U skodovky me zase naprosto drtil infotainmet, to je fakt hruza a jizdni asistenti se me cilene snazily zabit. V tom je volvo fakt o dost dale.
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#67 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mr1 »

jojo, to je taky pravda. Ten jejich současný systém stojí za 3,14ču. Každý ráno do toho sedám, a musím v první řadě vypnout startstop, a pak ty jízdní pruhy. A všechno se to dělá jinde. Ikonky na šudlátku titerný a odezva strašná. Ale předpokládám, že to u toho novýho bude lepší. Taky nějak neumím pochopit, proč se mi tam polovina čísel přenese bez jména. A trvá to všechno hrozně dlouho. Toto je taky u volva lepší. Tam mě snad vadí jen to otočný startovátko, a imrvére ušmudlanej ten obří tablet.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Thor123
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 765
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo S90 T8 Inscription

#68 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Thor123 »

U těch sedaček chce také počítat s tím, že Superb má pouze jeden typ výplní sedaček. Je jedno, jestli jsou látkové, kožené s alcantarou nebo odvětrávané. Ty výplně jsou stále stejné.
V60 má obyč sedačky, tvrdší R-Design a pak odvětrávané komfortní s masáží a nastavitelnými bočnicemi.

Každopádně já bych rozhodně šel cestou V60. Superby mi stačí u nás v servise. Vše v autech vrže, výplně dveří jsou značně laciné, neustále tečou vodní pumpy u TDi, u TSi to běžně žere olej, odchází GPF filtry jak na běžícím páse. O DSG ani nemluvím, mechatroniky se mění na kulance protože jinak by to majitelé zapálili i se servisem.
O kultuře a komfortu řazení ani nemluvím. Ucukaný šmejd.
U V60 bych se též vyhl 7.st DCT převodovce.

Jinak mi přijde totálně ujetý srovnávat V60 se Superbem a 3 stránky tu debatovat o vnitřním prostoru.
Pokud to chcete srovnávat tak pouze Superb vs V90 nebo pak Octavia vs V60.
Srovnavate nesrovnatelné.
_________________
S90 T8 Inscription B4204T35, 300Kw 680Nm, TG-81SD, Denim Blue, Nappa Blond, Full Option na vzduchu
V40 B4154T4, 112kw(VEA), TF-71SC, R-Design

Bylo: C70 2,4T Cabrio, C70 2.0T, C70II D5, S80 D5, S80 T6, V40II D2,V70III D5 AWD, S80II D5,XC70II D5, S80II D5 Exe.

ksw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 917
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Olomouc city a okolí
Vůz: R design 2018 V60 D4
Bydliště: Olomouc city a okolí

#69 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od ksw »

:( co člověk to názor . . . beru, nicméně
v60 versus superb v nejlepší výbavě, ale byly by ve stejné ceně, příkladmo 1,5 mio, co byste si vybrali?
_________________
bylo-nebylo: skoda, Trabant, Dacia 1300, Lada 1300, Fiat Croma turbo i.e., Lancia k 2.0t 162 kw, Ford, CLK,
je LR Evoque, sen a představu dalšího vozu mám, ale garáž je malá :(

PINĎABC
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5016
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#70 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od PINĎABC »

Volvo jednoznačně.

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5919
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#71 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Haben »

Bez sednuti do obou aut a projeti se, nejde od PC zodpovedne vybrat.
My vybirali male mestske auto a prosli jsme vsechny mozne automobilky, sedli si, svezli se a vyrazovali. Meli jsme take seznam MUST HAVE vybavy a tim jsme eliminovali nevyhovujici hned na zacatku.

Jinak nevim, co resite velikost. Ja vzadu v Superbu se citim nekonfortne - moc mista, neutulne. Proste se tam temer bojim. Za me je dostatek mista i vzadu treba v Yarisu - kdyz tedy meris jako my 170 cm 😂
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 128
Registrován: 1 rok
Bydliště: Žiar nad Hronom
Vůz: XC90 2019 B5

#72 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od jergus.balaz »

Haben: od PC sa dá pozrieť napr konštrukcia zadnej nápravy. U FWD je hneď na prvý pohľad vidieť skodovacku "vlečku", čo je asi najlacnejšie a jedno z najmenej pohodlných zavesení kolies.
Aj keď sú aktuálne volva dosť odflaknute, škodovka je na tom o triedu horšie, možno aj o dve.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2149
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#73 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od jirka87 »

Skodovka je v tomto brzdena vedenim z Nemecka. Jim se velmi nehodi, aby Superb byl lepsi,nez Passat apod.
Bohuzel. A ackoliv trzby a cisty zisk Skodovky je vyborny, tem blbcum ve vedeni VW se to nelibi

powl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 686
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70 II D5 136kw

#74 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od powl »

oni ale nejsou blbci, oni vedej ze kdyz tam daj misto napravy jekl - viz octavia, tak to stejne prodaj, bohuzel vetsinu lidi naky zaveseni kol absolutne nezajima
_________________
V70 P2 D5 136kw MY2007 - Pet valcu staci kdyz ti turbo tlaci

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1010
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#75 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Tomas78 »

V té pevné nápravě jako takové bych problém neviděl. Mám s OIII najeto dost, naposledy jsem měl OIII s 2.0 TDi a určitě mi to nevadilo. Jediný, kde bylo poznat jednodušší zadní náprava jsou a) kočičí hlavy (rachot) a b) zatáčka s ostrými nerovnostmi, tam ten zadek uskakoval. Za normálního ježdění bez problémů a z hlediska ojetiny a servisu je tahle náprava spíše výhoda.

Špatně byl však krátký rozvor a dlouhá kastle. Za normální jízdy v pohodě, ale úhybný manévr s tím horror. Jednou mi na jižní spojce nečekaně vjelo auto do pruhu, jel jsem 80. Rychlý, ale plynulý úhyb a auto se rozkývávalo jako kyvadlo, že jsem se nemohl trefit do pruhu. Mazec. Ten batoh daleko za zadní nápravou je špatný a destabilizuje auto. Tehdy jsem vlastnil i Focuse I kombi, úplně jiná liga z hlediska jízdních vlastností. Podotýkám, že jsem klidný řidič, ale i tak jsem rozdíl poznal.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“