Volvo V60 nebo Škoda Superb

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1290
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#76 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od xSam »

A nemaji nahodou Skodovky viceprvkovou zadni napravu vyssi motorizace?
Dam ruku do ohne, ze na me Scoutovi viceprvek byl.
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1010
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#77 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Tomas78 »

U OIV nevím, tu už jsem neměl. OIII vše do 110 kW (vyjma 4x4) mělo tuhou zadní nápravu. Naopak Golf 7 měl tuhou zadní nápravu jen u slabších motorizací. Nevím přesně hranici, ale 2.0 TDi měla myslím už víceprvek.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 9
Registrován: 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: S60 B5

#78 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od exBURN »

Superb bude mít ale vždy multilink ne? Za mě je to teda věc = must have a kvůli toho jsme nekoupili novou Mazdu 3, protože když jsem přesedl z té starší, tak jsem se zděsil, co to auto předvádí....
BTW. Zajímavé je že z té trojice S60, Superb, Passat je Volvo auto z největším rozvorem...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1010
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

#79 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Tomas78 »

Určitě, v téhle třídě mají víceprvek všechna auta. Já jsem tu poznámku s tuhou zadní nápravou myslel jen jako reakci, že to nemusí být špatná volba.

BTW: Ford má výborné podvozky, vlastně myslím, že u Focus I přišel s tou "Control Blade". Ale už se moc neví, že to až tak nebyl vynález Forda, ale Ford "vykradl" Mazdu v době, kdy ji částečně vlastnil. Tedy on ji vlastní asi i teď, ale už velmi minoritně, pokud se nepletu. Trošku se divím, že Mazda - zdroj téhle koncepce - přešla zpět na tuhou zadní nápravu v autě stejné třídy jako Focus.

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#80 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mr1 »

Dá se s tím novým supem už někde prolítnout? Už to někdo řídil?
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

spy
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1127
Registrován: 13 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#81 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od spy »

Zatím v tom podle mě jezdili jen novináři, u dealerů auta podle mě ještě nejsou.
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 34
Registrován: 8 měsíců
Bydliště: Český Krumlov
Vůz: VW

#82 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od kesalwab »

Lidi proč tolik zla tady, položil sem otázku co zajímá mě a mezi čím se rozhodují. Na V90 nemám slevu která by za to stála a na auto za 1,4 mega nemám.
Takže to shrnu: je to trochu jednocestný ale už je to vyřešeno, týden sem měl půjčenou V60 B4 145kw a stačilo, abych se do ní zamiloval…
Nejsem autíčkář jako vy, ale mé poznatky…
Motor je prostě top, samozřejmě říkám to jako někdo kdo řídil 100kw Hyundai v dieselu, pak přesedlal na 77kw Golfa a teď si vozil prdel týden ve V60, sem absolutně nadšený z výkonu, převodovky, proste mi to hrozne sedlo. Ano někdo kdo řídí 220kw BMW se mě asi vysměje ale za mě top.
Komfort a pohodlí neskutečná pecka…sedačky hrozně měkké a pohodlné (2,5h jízda bez zastavení) a vylezl jsme jak z obýváku, nádhera.
Sedačky vzadu: mám 2 malý děti, takže nepotřebuju místo jako Superbu, ale seděl sem jak ve V90 a ve V60 a žádný rozdíl tam moc není, takže takový to srovnávat lze jen Supa a V90 je podle mě zbytecnost. V90 od V60 není takový rozdíl, vzadu urcite ne (a místa na nohy pro 187cm chlapa úplně v pohodě s rezervou”!!), na místě řidiče o 10% víc místa a jediný rozdíl pocituju v kufru, ale kvuli tomu finančnímu rozdílu to absolutně ztrácí smysl. Jak to bude kdybych sedel vzadu 700 km netuším ale zároveň to neřeším, vesel sem se tam nadherne. Srovnavam i co mi rikal prodejce že komplety zimni origo kola na V60=62000,- a na V90 112 000,-, je to teda tuším 18” vs 19” ale tímto směrem půjdeme asi na všech platformách jako je servis, pojištění, náhradní díly, příslušenství.
Takže sem proste necekal a jdu cestou Volva, za půl roku mi přistane v garáži a na Supa čekat nebudu😀 aktuální model sem nechtěl ikdyž prověřený, tak mě vadí infoteiment a hlavně za podobný peníze mám dražší a asi i bezpečnější auto (ikdyž obě patří do topu).
Jediný co sem nechtěl byla nejvyšší výbava kvůli panoramě, je tam rozdíl jen v ctyrzónové klima kterou holt musim oželet ale panoramaticka strecha mě nebere, jakou máte zkušenost?
Třeba sem ani na vteřinu nepřemýšlel na lepšími repráky od Harman/Kardon, ale po testu mi za těch 22 tisíc navíc stojí si to připlatit, jako fakt by mě nenapadlo si to tam dát, sem spokojen se standardem ale když poslechnete, řeknete si”do prdele to chcete”…
Takže pro mě a mou rodinu to je plnohodnotná kára ze které jsme odvařený a jestli zvládne cestu v létě k moři ať z pohledu komfortu, asistentů a místa na zavazadla vám napíšu v létě 😬
Věřím, že by mě Sup taky uchvátil kdybych ho testoval, ale já sem se rozhodl jít touto cestou. Díky všem za názory, každému vyhovuje něco jiného a každý vyžaduje od vozidla něco jiného a mě stačilo najet s V60 500 km za týden abych si řekl…tohle auto mě baví, vyhovuje mi a mojí rodině a chci ho👍

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 127
Registrován: 1 rok
Bydliště: Žiar nad Hronom
Vůz: XC90 2019 B5

#83 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od jergus.balaz »

Kesalwab: mám dve malé deti, stvorzonu mám a auto bez nej nechcem, pretože kvôli deťom mám vzadu o 1-1.5 stupňa vždy nastavené viac. Taktiež mám panoramu a auto bez nej už nechcem, opäť kvôli deťom. Vždy sa tešia keď ideme cez tunel, keď vonku prší a sledujú vodu na streche, podvečer keď zapadá slnko a je farebná obloha, alebo aj v noci keď je vidno hviezdy a mesiac.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 34
Registrován: 8 měsíců
Bydliště: Český Krumlov
Vůz: VW

#84 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od kesalwab »

Hrozne se to ve me lámalo, rozdíl 50k neni moc ale spis se bojim aby auto nebylo jak skleník, aby se tam neco nedojebalo, je to menší na hlavu, jako asi zajivay a deti by to bavilo ale spis sem to nechtel ze by mi tam treba trochu i prazilo, ze to uplne neodstinis v létě. Nevim rušil sem to na posledni chvili.

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#85 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Warcz »

Panoramu jsme měli už v P 307 a se ženou jsme se shodli že to je zbytečnost. Pořád se to špiní a věčně jsme to měli zatáhnuté. Jediné kde to bylo fajn bylo na semaforech v levem pruhu kdy člověk musí koukat nahoru, tak se zaklonil a koukal skrz střechu :-)
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#86 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Lukaso »

co se týká letních měsíců tak nemám pocit, že by to sklo nějak propouštělo teplo, až mě to překvapilo. Jde zatáhnout clona aby to nesvítilo přímo. Ostatně ani v zimě mě nepřijde, že by skrz to šel chlad, přitom třeba v Q8 v zimě nejde jezdit jinak než se zataženou clonou jinak je zima na hlavu. Mají to nějak dobře odizolovaný. Já už bych asi auto bez toho nechtěl, protože potřebuju k životu světlo, bohužel PE se dělá jen v černým interiéru, takže tady to je nutnost...jinak si zase nemyslím, že to je must have výbava, ale je to příjemný
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#87 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mr1 »

Tak, a je to vyřešeno. Ono je fakt důležitý se s tím povozit osobně. Každýmu může sednout něco méně, něco více. A jestli máš hned na první dobrou takový dojmy, tak je to jedině obrovské plus. Jsem rád, že to vyhrálo volvo. Alespoň není na silnicích taková šeď....
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#88 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Warcz »

Kolik byla vlasně cena ? To je klasicka V60 ne CrosContury ?
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

spy
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1127
Registrován: 13 roků 10 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#89 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od spy »

Mám panoramu v Superbu a měl jsem ji i v O III.
Jak píše Lukaso, tak v létě je to dobře izolované - jediné kdy zatahuju roletku je když je 30st + a praží mi přímo na hlavu :-)
V zimně jsem si začal zatahovat roletku, ale už sem asi jenom starej :-)
U OIII byl problém vytopit to vzadu, když bylo vepředu 21st, tak vzadu bylo citelně chladno - ale spíš tam byla i mizerná izolace dveří.

Myslím že jsi udělal dobře. Pokud nepotřebuješ prostornost Superbu, tak je V60 lepší volba.
Co říkáš infotainmentu? :-)
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 9
Registrován: 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: S60 B5

#90 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od exBURN »

Za mě byla při výběru panorama u S60 jasná volba, protože se dá otevřít a jelikož mám jako druhé auto 124 spider, tak už se těším na jaro, až budu jezdit pořád s otevřeným oknem. Už teď si občas otevřu větračku a je to super na rychlé vyvětrání/osvěžení interiéru. Tohle ale má každý jinak. Ta 4 zonová klima je asi zbytečná, ale vyhřívání zadních sedaček děti používají pořád, to tam je?

Jinak já mám S60 B5 od 5.12 a už jsem najel 2200km a spotřeba mi už začala padat u dálek pod 7 litrů, což je super.

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1290
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

#91 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od xSam »

Panorama za me super, ale urcite bych se na ni nevazal. 4zona klima taly super, ale taky se bez toho da zit.
Harman je nutnost, od te doby co to v aute mam, posloucham hudbu porad, neskutecnej masakr. Nikdy pred tim jsem hudbu v aute neposlouchal
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 34
Registrován: 8 měsíců
Bydliště: Český Krumlov
Vůz: VW

#92 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od kesalwab »

exBURN píše: 28 pro 2023 22:53 Za mě byla při výběru panorama u S60 jasná volba, protože se dá otevřít a jelikož mám jako druhé auto 124 spider, tak už se těším na jaro, až budu jezdit pořád s otevřeným oknem. Už teď si občas otevřu větračku a je to super na rychlé vyvětrání/osvěžení interiéru. Tohle ale má každý jinak. Ta 4 zonová klima je asi zbytečná, ale vyhřívání zadních sedaček děti používají pořád, to tam je?

Jinak já mám S60 B5 od 5.12 a už jsem najel 2200km a spotřeba mi už začala padat u dálek pod 7 litrů, což je super.

Vyhřívání zadních sedaček tam je, k poměru ceny možná nebyl problém vzít o těch 50k navíc výbavu nejvyšší Ultimate s panoramou a 4zónovou klimatizací a asi i dětem by se to líbilo, ale já jak to neznám a děti prskaj když na ne svítí slunce, že by nám to uškodilo, asi by byly v úžasu nevím, prostě to tak beru. Možná další věc co by se mohla rozbít navíc, nevím sem asi konzerva :D

Přidáno za 6 minut 15 sekund:
Warcz píše: 28 pro 2023 15:11 Kolik byla vlasně cena ? To je klasicka V60 ne CrosContury ?
Je to klasický Volvo V60 B4 mild-hybrid benzín 145 Kw - Onyx Black ve výbavě Plus s černou větranou kůží, vlastně skoro v plný (bez panoramy a 4zónky) za 1 169 000,-
Málo to není, ale jelikož nejsem pražák a tyhle auta vidím na silnicích hodně málo, tak o to mě to i víc těší, protože jsou nádherná. Doba dodání 4-8 měsíců.

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#93 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Lukaso »

za tu skoro plnou dostaneš hroznou bídu :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 34
Registrován: 8 měsíců
Bydliště: Český Krumlov
Vůz: VW

#94 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od kesalwab »

Proč bídu, já upřímně nevím moc co bych tam měl chtít víc

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#95 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Lukaso »

Tak obvykle to tady pokračuje výčtem toho co ti tam chybí :D Vždyť jo, zaleží na každým co od toho chce, ale pravda taky je, že nasázet tam toho jde ještě hodně
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 9
Registrován: 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: S60 B5

#96 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od exBURN »

kesalwab píše: 01 led 2024 21:30
exBURN píše: 28 pro 2023 22:53 Za mě byla při výběru panorama u S60 jasná volba, protože se dá otevřít a jelikož mám jako druhé auto 124 spider, tak už se těším na jaro, až budu jezdit pořád s otevřeným oknem. Už teď si občas otevřu větračku a je to super na rychlé vyvětrání/osvěžení interiéru. Tohle ale má každý jinak. Ta 4 zonová klima je asi zbytečná, ale vyhřívání zadních sedaček děti používají pořád, to tam je?

Jinak já mám S60 B5 od 5.12 a už jsem najel 2200km a spotřeba mi už začala padat u dálek pod 7 litrů, což je super.

Vyhřívání zadních sedaček tam je, k poměru ceny možná nebyl problém vzít o těch 50k navíc výbavu nejvyšší Ultimate s panoramou a 4zónovou klimatizací a asi i dětem by se to líbilo, ale já jak to neznám a děti prskaj když na ne svítí slunce, že by nám to uškodilo, asi by byly v úžasu nevím, prostě to tak beru. Možná další věc co by se mohla rozbít navíc, nevím sem asi konzerva :D

Přidáno za 6 minut 15 sekund:
Warcz píše: 28 pro 2023 15:11 Kolik byla vlasně cena ? To je klasicka V60 ne CrosContury ?
Je to klasický Volvo V60 B4 mild-hybrid benzín 145 Kw - Onyx Black ve výbavě Plus s černou větranou kůží, vlastně skoro v plný (bez panoramy a 4zónky) za 1 169 000,-
Málo to není, ale jelikož nejsem pražák a tyhle auta vidím na silnicích hodně málo, tak o to mě to i víc těší, protože jsou nádherná. Doba dodání 4-8 měsíců.
Za úplně stejnou cenu jsem nakupoval S60 ultimate dark B5 AWD. Akorát jsem nebral ventilované sedačky, zato jsem tam měl 19 kola, 360 kamery a nějaké další drobnosti. Jinak ta panorama má ještě elektrickou roletku, takže když spítí, tak jí zatáhneš - teda aspoň u sedanu. Já ještě přikupoval 5 let záruku/200 000km za cca 27k a pak 3 letý servis, páč byl s 50% slevou a vyšel tak na 23k

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 34
Registrován: 8 měsíců
Bydliště: Český Krumlov
Vůz: VW

#97 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od kesalwab »

Tak to máš skoro lepší ne já, já tam mám taky Head UP, 360 kamera a všechny packety. 50% off ze servisu pecka a 19" sem nechtěl, jaký jsou? Je to tvrdší? Já vím že tam je ta záclonka ale i tak lehce prosvítá mi přišlo. Záruka je nutnost.
Máte někdo zkušeností s Polestar Engineered Optimisation? Navýšení výkonu o 7 kw? Poznáte rozdíl, dle specifikace a co mi říkal prodejce jde o rychlejší odezvu plynu a dynamičtější řazení, ale mě to přišlo už tak dobrý.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 9
Registrován: 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: S60 B5

#98 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od exBURN »

No kolik máš ceníkovou cenu? Třeba by šla vyrazit z jiných prodejců lepší sleva.
19 jsou za mě super - to auto je velmi pohodlné i tak, ale v zatáčkách se nežvejká a funguje parádně. Nicméně fungovat budou i 18, ale ten look na 19 je prostě =@

V panoramě je záclonka, moc to neprosvítá navíc to sklo už je silně tonované, takže ikdyž svítilo hodně, tak mě to nerušilo a ještě jsem to nezatáhnul. Ale sedan má menší prosklení.
No a polestar nevím nevím - Já mám B5 s 250 koníkama, tak necítím potřebu a co jsem četl, tak to spíš jen řadí víš a déle drží rychlost a že to zas takový zázrak není, ale kdo ví...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 34
Registrován: 8 měsíců
Bydliště: Český Krumlov
Vůz: VW

#99 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od kesalwab »

1 601 000,- jako sleva 430k zní dobře 😬kola vypadaj moc hezky a panorama pro deti celkove asi jo ale ja sem se z toho posral a spis sem měl strach ze by me to v létě někde u more sralo az by me tam pralo slunce. Ale je to asi tim ze s tim nemam zkušenosti. Kola souhlas ale ta cena pak no uz tak sem to vyhnal do nesmyslu 🤣

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 127
Registrován: 1 rok
Bydliště: Žiar nad Hronom
Vůz: XC90 2019 B5

#100 Volvo V60 nebo Škoda Superb

Příspěvek od jergus.balaz »

Kesalwab: s o dosť väčšou búdou (XC90) nebol nikdy nikde žiadny problém s prehrievanim cez panoramu. Keď začne ísť hore teplota v odparkovanom aute, automaticky sa zatiahne clona.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“