Vymena zarovky parkovaciho svetla v prednim svetlometu

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 15
Registrován: 1 rok 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: XC 70 D5

#1 Vymena zarovky parkovaciho svetla v prednim svetlometu

Příspěvek od davidmara »

Pratele mohl by nekdo poradit jak sakra vymenit tu W5W parkovaci zarovku v prednich svetlometech u XC 70 modelovy rok 2007 s bi-xenononovymi svetly? Preci kvuli tomu nebudu sundavat naraznik a vyndavat cely svetlo? Nebo je mozny ze to fakt jinak vyndat nejde ?

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 13066
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 Vymena zarovky parkovaciho svetla v prednim svetlometu

Příspěvek od raolsa »

Sundat nárazník je to nejrychlejší řešení. :D
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5138
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#3 Vymena zarovky parkovaciho svetla v prednim svetlometu

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Píše 2007 - tidíž to může být klidně P3 a tam stačí vyndat jen světlo
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 13066
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#4 Vymena zarovky parkovaciho svetla v prednim svetlometu

Příspěvek od raolsa »

To mě taky napadlo, ale vedle v tématu se ptá na vyčištění snímače teploty interiéru, takže to bude P2.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 231
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha 9
Vůz: V70III D5 136kw
Bydliště: Praha 9

#5 Vymena zarovky parkovaciho svetla v prednim svetlometu

Příspěvek od tiktak »

Pokud to je P3 (což asi z kontextu, že se tam nemůže dostat a že by si snad zjistil, že u P3 se lehce vytáhne celej světlomet zjistil :) ), tak tam je to ta pohoda s vytažením těch dvou plechových "závlaček" a pak se dá klidně světlo odnést domů na stůl a dělat si s ním v teple cokoliv.
Předpokládám spíš P2 a tam je to buď o nárazníku dolů, nebo mechanikovi s "Houdiniho" prsty (já výměnu potkávaček taky nedal a musel jsem s tím potupně do servisu).
Na pravé straně tam ještě trochu místa bylo (vsunout tam ruku), na levé tam ještě víc zavazel (u mne na V70 D5 P2) kryt vzducháče a tam to bylo úplně bez šance.
_________________
Je: Volvo V70 III D5, 2009, 136 kw
bylo:Volvo V70 II D5 136kw, Volvo 855 Estate T5, 1995, 166kw, "Sazka edition"

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 13066
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#6 Vymena zarovky parkovaciho svetla v prednim svetlometu

Příspěvek od raolsa »

Sundat nárazník (5 minut, 10 minut když to děláš poprvé) a světel je fakt nejrychlejší a bez nervů. :wink:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#7 Vymena zarovky parkovaciho svetla v prednim svetlometu

Příspěvek od Warcz »

jojo taky už to mechanik dělá přes narazník. V Hlavních světlech mam Osram ultra life, takže se snad nespálí a ostatní měním až je potřeba nárazník sundat. Posledy zlobil zámek kapoty, tak mi vyměnil i žarovky.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 15
Registrován: 1 rok 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: XC 70 D5

#8 Vymena zarovky parkovaciho svetla v prednim svetlometu

Příspěvek od davidmara »

Doplnuji pro vsechny ze mam XC 70 II posledni model z roku 2007 nez byla XC 70 II. Svetla jsou s naklapecim xenonem (nebo bixenonem, ted nevim co tam vlastne mam) do zatacek. Nakonec jsem to udelal uzkyma klestema. Zarovka parkovacich svetel W5W se vynadava stejnym otvorem, ktery je na vymenu dalkoveho svetla a je hned vedle kousek od patice dalkoveho svetla. Pristupny to je teda hrozne, nastesti privodni kabely jsou jeste zabaleny v docela tvrde plastove buzirce, zrejme schvalne aby to za to slo vytahnout. Slo to pomerne snadno, byt jsem asi 10 minut laviroval jak tam ty dlouhe uzke kleste zastrcit, kdyz uz jsem tu buzirku chytnul spickou klesti, stacilo jemne zatahnout za tu tvrdou buzirku smerem nahoru a cela zarovka i s konektorem se vycvakla. Konektor je tak zrejme schvalne udelany, aby stacilo zlehka zatahnout za privodni kabely a cely konektor s zarovkou se vycvakl. Chvilku mi trvalo nez jsem tedy prostrcil konektor s zarovkou ven otvorem kolem patice zarovky dalkoveho svetla, abych ji mohl vymenit. Vymenil jsem a byl dost nervni, jak to tam ted dam zpet, chvili jsem to tam zkousel dat ze vsech stran jen prsty, ve finale jsem si opet pomohl klestemi, nejprve stacilo prsty za tu tvrdou buzirku zatlacit konektor i s zarovkou zpet na misto, nasledne jsem opet pouzil dlouhe kleste, stacilo jemne zatlacit dolu a konektor hned zacvakl. Nakonec to docela slo, stravil jsem s tim asi 15 minut s baterkou v ruce za tmy a nemusel nic oddelavat. Bylo to ale svetlo u nadrze na kapalinu do ostrikovacu, u druheho svetla je tam min prostoru, tam nevim zdali by se mi to podarilo stejne snadno. Je to teda pekne debilne udelany, ale pokud mate dlouhy uzky kleste a mensi ruku, neni to nemozny i bez vyndani svetla nebo demontaze narazniku.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“