ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2133
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#1 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od jirka87 »

Navazuji na toto vlákno, ale nějak mi přijde blbost v tom pokračovat. https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?t=66746 Kdysi jsem nějaké prach-základní obyčejné jednosložkové tekuté stěrače zkoušel a chvíli to bylo fajn, ale prostě (a to chápu), SHERON není značka pro mírně náročné a náročnější zákazníky, ačkoliv pár lidí v tom vlákně tvrdí, že dobrý.

Nezávislé topení u mě není téma a rád bych si nějak zjednodušil zimní období alespoň co do čištění oken od námrazy.

Řešením mnohého by asi byla škrabka "Murska" s měděným plátkem, ale přiznávám, že na to asi nemám odvahu. Např. zde : https://automotoprikryl.cz/finska-skrabka-murska a jiné provedení a varianty, nicméně princip stejný.

Ale popravdě by mě zajímala ochrana tohoto typu : https://www.vlesku.cz/keramicka-ochrana-skel-auto-finesse-caramics-glass-protection-kit

Je nějaký produkt, který lze normálně koupit v CZ a můžete doporučit ? Jedná se mi o aplikaci svépomocí. Žádné - "Dej auto umýt v Mnichově u Hanse, nech si jím vyleštit čelní sklo pastou s výtažkem z výhradně levých varlat orla bělohlavého a následně si nech aplikovat na čelní sklo keramiku s příměsí koalích mláďat..."

Otázka bude i výdrž, protože pokud se stejně nevyhnu lehkému škrábání / otěru, tak potom těžko soudit jak dlouho to vydrží. Navíc aplikovat novou vrstvu / její část venku v mínus 10..tak to už se uvidím. No ideálně aby to tu zimu přežilo.

Děkuji za konstruktivní příspěvky.

#SmrtNámraze

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1355
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#2 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od f.e.e.t »

Jestli si dobře vzpomínám, tak moje zkušenost s obyč tekutými sterači viz Sheron je v zimním období taková, že jsem okno pak nemohl oškrábat, protože to bylo jako druhý sklo.

Ale na tvou odpověď, ti neporadím. Ale zasmál jsem se. ;-)
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 623
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#3 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od jirkaTDI »

Teď používám japonské Glaco roll on max od Soft99. Mají skvělý poměr cena/výkon, respektive cena/jednu aplikaci. Jen při nanášení se nedržím striktně návodu a nenechávám to tak dlouho přischnout, protože pak to vůbec nejde odleštit. Po nanesení počkám cca 30 s – 1 min a odleštím to dolů, pak to je rychlá a snadná práce. Vydrží to cca 2 měsíce. Ze začátku to funguje cca od 60 km/h, po 2 měsících tak od 100 km/h. Na dálnici vůbec nepoužívám stěrače. Naopak námrazu stěrači setřeš a netřeba škrabky, nicméně používám většinou bufíka, takže se námraza nekoná vůbec.
https://www.vlesku.cz/nano-tekute-sterace-soft99-glaco-on-large

Jinak ale používám dost kosmetiky od Auto Finesse a co jsem zkusil, většinou funguje dobře a má snadnou aplikaci, takže nemám důvod tomu kitu na okna nevěřit.

Jen ta udávaná životnost u každého (6-12 měsíců apod.) je dost nadsazená, takhle dlouho to vydrží na garážované víkendovce. Ostřikovací kapalina - hlavně zimní, nebo solanka to hodně odmývá, reálná životnost v zimě je tak 1-2, možná 3 měsíce max. Životnost dost záleží taky na přípravě okna před aplikací, umýt okenou nestačí. Před první aplikací to umeju autošampónem, potom dekontaminace clayem a pak IPA na odmaštění.

Ta škrabka Murska je IMHO dobrá tak na poškrábání okna :D

peter cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2125
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Klatovy
Vůz: 850R; 760GLE; 940T

#4 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od peter cz »

Tu škrabku s měděným plátkem můžu doporučit. Používám dlouhodobě a na rozdíl od plastové není po dvou škrábáních okousaná, mám několik let stále první. Pošrábání skla jsem se zprvu také bál, ale naprosto bez problému.
_________________
´96 850 R, B5234T5, AW50-42LE, Elotec E85 | ´89 760 GLE, D24TIC, ZF4HP22 Obrázek | ´97 940 Turbo, B230FK, M90, LPG Obrázek
Volvo diagnostika k dispozici.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 50
Registrován: 8 roků 4 měsíce
Bydliště: Západ
Vůz: Subaru Outback 2.5i X Special Edition

#5 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od Stekem »

Jirko, mě nejvíce zajímá ta námraza. Skutečně to je znát? Bohužel nemám bufíka a inženýři v Subaru vyhodnotili potřebu vyhřívaného čelního skla jako bezpředmětnou, tak jsem odkázán na škrabání. Je to fakt tak dobré, že to setřu stěrači?
_________________
Subaru Outback 2.5i X Special Edition

ex. Subaru Outback 2.5i Sport
ex. Ford Mondeo mk4

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 623
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#6 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od jirkaTDI »

Námrazu opravdu setřeš pouze stěrači. Samozřejmě jen lehkou vrstvu, nikoli přimrzlý sníh, kdy je tam 2 cm ledu :D bohužel s námrazou setřeš i část té ochrany, takže jiná účinnost je první týden po aplikaci a jiná po 2 měsících, kdy už to moc znát nebude.

Každopádně tekuté stěrače důrazně doporučuji každému, kdo jezdí hodně mimo město a dálnice. Zásadním způsobem to zvyšuje bezpečnost jízdy za deště.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2133
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#7 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od jirka87 »

A já to doporučuji i na ty boční okna, protože ten výhled to zlepšuje za určitých povětrnostních podmínek naprosto dramaticky.

Jirko - psal jsi, že stěrače používáš (logicky) o to méně, ale když je používáš, nemáš tam nějaké nežádoucí stopy, nebo jiné projevy ? Poskakování stěračů etc ?

Díky

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 623
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#8 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od jirkaTDI »

Nn, stěrače krásně kloužou. Při aplikaci ochrany skla umývám i stěrače - bývají dost špinavé. A potom používám trik, který jsem viděl na nějakém videu - tekuté stěrače nanesu i na gumičky stěračů.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1192
Registrován: 9 roků 11 měsíců
Bydliště: Damboritz
Vůz: V40 1.9D

#9 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od labanos »

_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 580
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#10 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od hefaistos »

me teda sterace skacou na kazdem tekutem pripravku, najmene, temer skoro vubec, je to na angelwax h2go...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1856
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Bechyně
Vůz: V40 1,9Di 85kW r.v 2001 D4192T3

#11 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od yebat »

labanos píše: 04 lis 2022 11:03
Vařící, nebo horkou vodu ne, ale vlažnou používám běžně. (I tak je tam dost velkej teplotní rozdíl)
Okno se prohřeje, takže se odmlží i zevnitř.
Po polití to zvenku setřu gumovou stěrkou, proti případnýmu opětovnýmu zmrznutí.
Ťukance od kamínků nevadí. Jakmile je sklo praklý, rozlejzá se to dál.
Jinak nikdy žádný problém, a to to polévám klidně i v -20
_________________
je: Hyundai I40 1,7 CRDI 100kW, OI 1,9tdi 81kW, Fabia III 1,4 66kW, MGB 1,8 1974
ex: V40 1,9Di 85kW, GSF 600 N 57kW, Renault Chamade 1,8i 54kW, Opel astra F 1,6i 55kW, 307 1,6hdi 66kW

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2133
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#12 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od jirka87 »

Mozna bych mel upresnit...

Nekam dojedes - nevim...kamkoliv,stojis tam nekolik hodin a pak chces jet domu. Takze shanet nekde teplou vodu a pak s tim behat kolem auta jak lopata asi neni uplne pro me :green:

Shanim alespon castecne funkcni,komfortni reseni. Zamknout nastartovany auto a nechat ho vytopit je taky u nekterych starsich mozne, ale jaksi...

Proto jsem poptaval tu "chemickou" cestu :kuchta:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 580
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#13 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od hefaistos »


Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 399
Registrován: 8 roků 11 měsíců
Bydliště: Moravská Třebová
Vůz: V70 II 2.4T 147kW r.2001

#14 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od Dopi »

Když ještě v Lidlu prodávali 5 litrové balení nemrzky do -70 stupňů, tak jsem si ji přeléval do rozprašovače a vozil pro tyhle případy v kufru.
Ale nejvíc se mi stejně osvědčila ALU fólie na přední okno, když jsem v zimě někde potřeboval nechat zaparkované auto.
_________________
V70 2.4T 147kW MY2001

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5000
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#15 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od PINĎABC »

Před lety mi tady v diskuzi o tekutých steračich doporučil urvanej od turtles a jsou fakt v pohodě, od té doby jsem zkusil nějaké nanoultramulti extradrahé, ale zase se vrátil k turtles. Poměr cena výkon je super. https://www.alza.cz/auto/turte-wax-gl-clearvue-tekute-sterace-300-ml-d5830536.htm
A na to odstranění námrazy pak fat stačí stěrače.

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2133
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#16 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od jirka87 »

Jj rozmrazovac je v podstate jen koncentrat smesi. Mam Tigrol do -80C,takze v pohode, ale rad bych se obesel bez toho,abych denne "polival" auto,veskere tesneni atd. necim takovym

Zkusim bud to,co pise PINDABC,nebo nejakou obdobu.

Ja chapu,ze ono tech vylozene mrazivych,ne tak jeste snehovych dnu moc neni, ale cert tomu chtel,ze vzdycky spechate a pak 10min skrabete...

Btw k tem videum vyse-dve karticky pojistence uz jsem zlamal taky.

Zlate casy klasickych hudebnich kazet. Tim obalem se to skrabalo obstojne,kdyz nebyla po ruce skrabka :green:

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1355
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#17 ZIMNÍ ochrana skel / tekuté stěrače / keramika

Příspěvek od f.e.e.t »

Já si letos koupil už dvě škrabky. :D
IMG_20220929_130428_343.jpg
IMG_20220914_215340_671.jpg
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“