Výměna vstřikovače a naprogramování - C30 D2

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4
Registrován: 1 rok 5 měsíců
Bydliště: Praha 3
Vůz: Volvo C30 D2

#1 Výměna vstřikovače a naprogramování - C30 D2

Příspěvek od danielh »

Ahoj,
stala se mi o víkendu taková věc, předjíždím se svým Volvo C30 D2 o víkendu na dálnici, a najednou se mi aktivoval protiskluz, auto začalo hrozně vibrovat, a rozsvítila se kontrolka motoru, tak jsem zastavil a připojil si diagnostiku, a vidím, že jeden vstřik má zkrat, a dva mají offset learning at maximum. O víkendu žádný servis nefunguje, tak jsem hledal na internetu a oprava se ani nezdá tak složitá, jen výměna vstřikovače, tak jsem si nechal auto odtáhnout na ulici před dům :D
Ten jeden vstřikovač má s největší pravděpodobností zkrat na cívce, tak jsem objednal nový.
Ty dva staré vypadají jen jako zanesené, takže jsem je dal na vyčištění a snad by měly být ok.
Taky jsem se divil, proč mi vstřikovače aktivovali protiskluz, ale je to tím, že silnice byla trochu mokrá, a jak se motor přepnul do havarijního režimu, tak to udělalo neplechu a kola asi trochu proklouzly.

Po namontování toho nového bude potřeba vstřikovač naprogramovat, jde to udělat pomocí ELM327 jako u některých jiných aut nebo jen přes Dice? Pokud jen přes Dice, tak nenašel by se někdo v Praze nebo okolí, kdo by mi to mohl za příplatek naprogramovat?
Když tam nechám původní nastavení, tak dá se s tím trochu jezdit, nebo vůbec?

Někde jsem se ještě dočetl, že kromě programování/kódování se nechávají vstřikovače "naučit". Jakože se projede nějaká testovací trasa v různých otáčkách a řídící jednotka změří chování těch vstřikovačů a nějak se k nim přizpůsobí. Toto je také potřeba provést, a jak se takový testovací režim aktivuje, nebo je auto "samouk" a udělá si to automaticky?:)

Díky moc za rady, už jsem měnil dost dílů na podvozku, ale tam to bylo jednoduché, jen odšroubovat a namontovat nové, ale oprava motoru to už je trochu jiná liga :D

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12079
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#2 Výměna vstřikovače a naprogramování - C30 D2

Příspěvek od Urvanej »

Nediv se, že ti k té D2 moc lidi neporadí. U peugeota ti taky neporadí, páč volvo má trochu jinak udělaný řízení motoru.
Osobně tipuju, že klasický ELM to nezvládne a osobně bych to nechla dělat u Kurtze, nebo v T6r.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“