Strešná fólia

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Weight
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 379
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo XC90 2.5T 2003

#1 Strešná fólia

Příspěvek od Weight »

Čau,
riešim s projektantom krytinu strechy. Má byť rovná, zatiaľ so sklonom 5°, ešte sa to dá zmeniť, ale nejak zásadne nie. Strecha bude rovná s atikou. Nechápem prečo, ale silou mocou mi vnucuje sklon vytvorený EPS a PVC fóliu.
Na dotaz prečo tam dáva nepochodziu PVC fóliu, keď na tú strechu minimálne 2x do roka musím vyliezť (komín, okap), odpovedal len stroho, že to ničomu nevadí.
Keď som mu povedal, že sklon dáme cez 7° a dáme tam plech a sklon vytvoríme už skladbou strechy (krokvami), tak ma poslal do háje, že to je veľa práce a drahé.

Z okolia mám nejaké informácie, že po 5-6 rokov je tá fólia na výmenu (výrobcu a typ neviem). Je to, ale info od len 2 ľudí.
Máte s tým dlhodobé skúsenosti?
_________________
Volvo "Karkulka" C70 convertible 2.4T 2000
Volvo XC90 2.5T 2003
Ex: Volvo S60 2.4 D5 120kW 2002

Jarda.JM
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 524
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno - Hodonín
Vůz: XC70 D5 AWD 2003

#2 Strešná fólia

Příspěvek od Jarda.JM »

S fólií nemám zkušenost. S plochou střechou mám. Jak říkali stavaři: "Jsou dva druhy plochých střech, ty jedny zatíkají hned a ty druhý trochu později." Nyní tvrdí, že fólie to řeší. Moc tomu nevěřím.
Moje střecha s ipou zatéká už 30 roků, jednou míň, jednou víc. Podle toho :x jak moc prší.
To místo kudy tam teče se nedá najít.

Stejnou zkušenost má moje sestra. Před dvěma roky dala bambilión zlaťáků za fólii, tak jsem zvědav co bude za 10 let.
_________________
XC70 D5 120kW AWD Automat 2003

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1170
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Strešná fólia

Příspěvek od zvedavec »

Fatrafol, asi nejlepší co existuje a pokud po tom nebudeš skákat okovanýma botama tak po ní klidně můžeš chodit. Na youtube máš i videa jak se pokládá.
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

Weight
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 379
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: Volvo XC90 2.5T 2003

#4 Strešná fólia

Příspěvek od Weight »

Zvedavec: áno fatrafol je v pláne. Ale otázne je ako dlho vydrží. Nechce sa mi meniť fólia každých 5 rokov.

Jarda.JM: ako máš ty alebo tvoja sestra tvorený sklon strechy?
_________________
Volvo "Karkulka" C70 convertible 2.4T 2000
Volvo XC90 2.5T 2003
Ex: Volvo S60 2.4 D5 120kW 2002

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#5 Strešná fólia

Příspěvek od yoby »

Folie se bouchaj na střechy už desítky let, i na daleko větší stavby, s klínama z EPS a že by se musely po 5 letech měnit, nebo že tečou, o tom jsem neslyšel (teda když se nevezme nejlevnější a nejtenčí igelit a nedělá to matlák). 5° je úplně v poho, na halách někdo jde i do 2, ale tam už se dělaj kaluže. A pokud nepolezeš po střeše každej tejden, tak i nepochozí folie je cajk. To bych se víc bál tý plechový střechy (opracování detailů apod.) a 7°.
Ps: trochu mi to připomíná, jak každej ví nejlíp jak mu má automechanik opravit auto, protože Franta v hospodě povídal a na FB říkali ... :-)
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999
Odpovědět

Zpět na „o všem možném :-)“