V70 - Při vysoké teplotě se vypíná palubka

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2
Registrován: 1 rok 10 měsíců
Bydliště: Louny
Vůz: V70 II 2,4D 120kW

#1 V70 - Při vysoké teplotě se vypíná palubka

Příspěvek od Viktor »

Zdravím,
Už druhým létem se mi na mé V70 děje takový nešvar. Když je venku tepleji, tak se mi stává to, že se mi nejdříve rozsvítí airbag, pak přestane fungovat teploměř venkovního vzduchu a nakonec občas spadne celá palubka. Když spadne palubka, tak přestanou na chvíli fungovat i okýnka a zamykání (aspoň z toho co jsem pochytil). To ale na rozdíl od palubky za chvíli zase funguje. Palubka se vzpamatuje až když auto vypnu a nechám ho chvilku stát. Ostatní elektronika funguje (rádio, interiérová světla, venkovní světla, blinkry, klimatizace apod.). Jediné s čím je problém je vše před volantem (budíky, displeje, kontrolky, ukazatele blinkrů a s tím i jejich zvůková indikace). Moc se v autech nevyznám, takže bych potřeboval pomoc. Pokud je něco, podle čeho bych mohl zjistit více, nebo pokud se to tu už někde řešilo tak jenom přesměrovat na diskuzi. Sám jsem zatím nic nenašel. Za každou pomoc budu vděčný.

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5186
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#2 V70 - Při vysoké teplotě se vypíná palubka

Příspěvek od Warcz »

Napiš Mirovi https://www.zidekmir.cz/dim/ jestli to mužou byt budiky.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13066
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#3 V70 - Při vysoké teplotě se vypíná palubka

Příspěvek od raolsa »

Viděl bych to spíše na CEM.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2
Registrován: 1 rok 10 měsíců
Bydliště: Louny
Vůz: V70 II 2,4D 120kW

#4 V70 - Při vysoké teplotě se vypíná palubka

Příspěvek od Viktor »

Warcz píše: 02 čer 2022 19:02 Napiš Mirovi https://www.zidekmir.cz/dim/ jestli to mužou byt budiky.
Zkusím, děkuji.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 19
Registrován: 2 roky 4 měsíce
Bydliště: Košice
Vůz: XC90 D5244T MY2004

#5 V70 - Při vysoké teplotě se vypíná palubka

Příspěvek od short_circuit »

Nie je na škodu ako prvé vyčítať DTCs pomocou Vída, pripadne Launch, ci sa vyskytujú chyby komukacie v LS CAN. Pripadne skontrolovať všetky jednotky prítomné na CANe a merať. Na mojej XC90 vždy po cca hodine vyplo celú DIM,chyba SRS, často nešlo zamknúť s DO,nepravidelné na DIM blikali indikatory smeroviek, ostávali aj visieť a podobne nesvary sa mi diali. A nakoniec to všetko spôsoboval ICM aj napriek tomu, že rádio hralo a tvárilo sa, že je všetko v poriadku. V mojom prípade ICM zapisoval do CANu nezmysli a to spôsobovalo celý problém. Oprava ICM všetko vyriešila. V tvojom prípade to môže byť aj CEM, ak máš tu starú verziu s kontrolerom MC68376. Alebo DIM, ak sa jedná o verziu so ziarovkovym podsvietenim.
_________________
Voz : Volvo XC90 MY2004 D5244T
Volvo tools: ViDA DiCE ,VDASH

Servis a opravy vsetkych druhov riadiacicch jednotiek vsetkych znaciek,vratane Volvo casto problemovych CEM,DIM,ICM,Audio a ine...hlavne po hardverovej stranke.
Opravy elektroinstalacii,diagnostika zavad,upravy,retrofit vybavy,zmena podsvietenia a vela ineho...
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“