klepani od PP kola pri plynu a brzdeni

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 20
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC90 y2004 D5 120kW manual

#1 klepani od PP kola pri plynu a brzdeni

Příspěvek od NaPhdu »

Ahoj vespolek,
mam prosbu, nedari se mi identifikovat zdroj klepani na pravem prednim kole. Je to rychle kovove klepani pri mirnem zatoceni volantu vpravo, kdyz pridam nebo uberu rejd tak je po klepani. Ozyva se to jen pri zrychlovani a pri brdzdeni, pri volnobehu nic. Obcas hodinu nic, a obcas to klepe celou cestu, asi podle teploty. Uz to dela cca 3tis km a zhorsuje se to jen mirne. Jde to spis z podlahy nez primo od kola.

Byl trochu povoleny sroub ktery drzi poloosu v naboji, poloosu jsem vyrazil z naboje, vycistil luzko a dal zpet s trochou vazeliny. Dotazeno na moment, mam tam i tu gumovou podlozku pod sroubem. Pri te prilezitosti jsem odpojil kloubek rizeni a kost stabilizatoru a protocil lozisko bez poloosy. Nikde zadna znatelna vule, ani v kloubech poloosy ani na rizeni.
Trochu se hybe polosa v naboji ale vule je tak pul milimetru, ztezi to jde videt ale bez sroubu to trosku cvaka, po utazeni tam zadna vule neni. Nic nelupe pri rejdu, nic nepraska pri zpatecce.

Pred 50tis probehla vymena tlumicu vcetne horniho ulozeni (to prave jsem nasledne menil znovu), vsech silenbloku motoru, tisicihranu, spojky a repase prevodovky.
Silenbloky prednich ramen jsou unaveny ale podle stk jsou vule v norme.

Co to muze byt? Napada me kardan nebo uhlovka, ale jak to overit.
Nechce se mi preventivne menit lozisko a vnejsi kloub poloosy kdyz tam nejsou zadne znatelne vule.

XC90, 300tis km, rok 2006. Diky za napady.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13040
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1
It’s my birthday

#2 klepani od PP kola pri plynu a brzdeni

Příspěvek od raolsa »

Co silentblok motoru pod řemenicí? Není unavený nebo utržený?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 103
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Galanta
Vůz: volvo v40 td 75kW 2001

#3 klepani od PP kola pri plynu a brzdeni

Příspěvek od 0ndro »

Frekvencia toho klepania je zavisla na otackach poloosi, alebo na otackach motora?

jancho
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4186
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Domov: Třebestovice
Vůz: XC70 D4 120kW D5244T17 MY 2013
Bydliště: Zaměstnání: Praha

#4 klepani od PP kola pri plynu a brzdeni

Příspěvek od jancho »

NaPhdu píše: 09 bře 2022 17:38 Je to rychle kovove klepani pri mirnem zatoceni volantu vpravo, kdyz pridam nebo uberu rejd tak je po klepani. Ozyva se to jen pri zrychlovani a pri brdzdeni, pri volnobehu nic.
To odpovídá přednímu silentbloku předního ramene.
_________________
Je: Volvo XC70 P3 D4 120kW D5244T17 MY 2013, Renault Twingo, Ariens gt14

Bylo: Volvo 960 1994 150kW B6304FS, XC70 D5 MY 2007 automat 136kW - chip od D5T5 Stage2 158kW/470Nm, EGR OFF, Volvo V70 XC 142kW, Land Rover Discovery 2 Td5, V70 D5 2,4 rv2003, škoda octavia super 1221 rv 1964
GALERIE
Foto-rajče

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2945
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#5 klepani od PP kola pri plynu a brzdeni

Příspěvek od Tod2 »

raolsa píše: 09 bře 2022 19:31 Co silentblok motoru pod řemenicí? Není unavený nebo utržený?
jo, tohle mne potkalo loni, dlouho jsem na to nemohl přijít, bylo to jen při prudším zatočení doleva, po cestě do Itálie jsem se k tomu konečně zvohnul a co myslíte? byl urvaný... :D
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 20
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC90 y2004 D5 120kW manual

#6 klepani od PP kola pri plynu a brzdeni

Příspěvek od NaPhdu »

klepe to spis podle otacek motoru, obcas kdyz brzdim lehce az do zastaveni tak to klepe porad stejne rychle az do te doby nez auto uplne stoji pak to prestane, takze na miste nic nepoznam. Pri jizde se rychlost klepani meni.

Dneska poslouchal spolujezdec oknem a zvenku to slyset neni spis z podlahy. Zkusim to nahrat.

Pri prudkym slapnuti na plyn to obcas na vterinu zavyje jak kdyby trel nekde plech o plech, ale nevim jestli to spolu souvisi, je to stara vrana a vrze kdeco.

Silenblok pod remenici je na pohled ok, byl delanej pred cca 50tis.

Jak zkontrolovat ten predni silenblok ramene? Na pohled je ok, zadny velky trhliny, ale je mozna puvodni takze uz by mel narok. Navic mam sadu novych silenbloku Corteco od predchoziho majitele. Jde to samodomo prelisovat (uz jsem to na dvou mensich autech delal)?

Dekuju vsem za pomoc, mejte se

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13040
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1
It’s my birthday

#7 klepani od PP kola pri plynu a brzdeni

Příspěvek od raolsa »

Neleží ti převodovka na rámu?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 20
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: XC90 y2004 D5 120kW manual

#8 klepani od PP kola pri plynu a brzdeni

Příspěvek od NaPhdu »

Ahoj, diky vsem
silenbloky motoru vypadaji vporadku, nikde nic nedre. Motor se ani moc nevrti pri seslanuti plynu.

Zkusil jsem vymenit PP rameno ale kvileni/cvakani zustalo. Nove rameno (MOOG) bylo o kousek uzsi, tak 5mm, takze bylo kolo vice v aute. Koukal jsem na pohyb predniho silenbloku u stareho i noveho ramene pri cukani na miste a deformuje se cca stejne, takze jsem vratil puvodni rameno at nemusim resit geometrii, silenbolky jsou na pohled OK, tuhost pri paceni jako u noveho ramene.

Vcera to pekne klepalo pri jizde pozadu zkopce a slapani na brzdu. Pak jsme to zkouseli ve dvou a uz to nedelalo takze porad nevim odkud to jde. Nekdy se to ozve pri chcipnuti motoru jak se dotaci. Takze to jde mozna z rozvodu. Ale dela to jen pri jizde vpravo s mirnym natocenim volantu a jeste jen obcas, ale slyset je to dost.

Nahral jsem to vcerejsi skakani pozadu sem (
Cukani je brzda, kvileni potom je ten muj problem. Kdyby vas jeste neco napadlo. Diky
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“