Šíber mechanizmus P2

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 140
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Piešťany / Brno
Vůz: S60 2,4D Euro 3

#1 Šíber mechanizmus P2

Příspěvek od Pongo »

Zdar, dnes sa mi podarilo dojebabrať mechanizmus šíbra u P2 S60. :fool:

Počas otvárania (pozdĺžne) v tom niečo celko hlasne prasklo. Potom som sa to pokúsil zatvoriť a vrátil sa do otvorenej polohy. Vyzeralo to že sa niečo povolilo v pravom pánte deflektoru a zavadzal mechanizmu. Lavý pánt som nevidel, nakoľko som stým baštrngoval za jazdy :)
Nicméne sa mi to podarilo nakonec nejak nasilu zavreť....tudíž mám teraz problém ten že sa to tam asi vzpriečilo a nejde zase otvoriť. Zasekne sa cca po 1cm pohybu :fool:
Vyklopenie dohora funguje bez problému.

Stalo sa to už niekomu? Je tam niečo čo zvykne odchádzať a dalo by sa to objednať dopredu? Dá sa ktomu mechanizmu dostať bez toho aby som musel dávať dolu stropnicu ? Do toho sa mi celkom nechce :D práca s interiérom je strašná :D
_________________
S60 2,4D 2005 :)
Nesmrtelná Ovce 1,9SDI
--------------------------------------------------------------

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 140
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Piešťany / Brno
Vůz: S60 2,4D Euro 3

#2 Šíber mechanizmus P2

Příspěvek od Pongo »

Tak som to kuchnul,
Problém je že, sa odlepil pánt deflektoru(40) na raile(5). Ten sa potom pri zatváraní vzriečil a doničil všetky silonové vodítka čo na tej strane boli. Aspom teda že sklo je OK.
Každopádne problém by sa nikdy nestal keby sa nesnažilo ušetriť na každej blbosti a ten pánt sa prichytil šróbikom namiesto lepidla (btw vyzerá to, že na ten šrób je aj predpripravená diera :o ).
Nakoľko áut so šíbrom moc na vrakáčoch nieje, tak mi ostáva len autorizák :/
šiber.PNG
_________________
S60 2,4D 2005 :)
Nesmrtelná Ovce 1,9SDI
--------------------------------------------------------------

Mirek Kabát
Ověřený
Offline
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 260
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: S60 R 04'; S60 2,4i 05'; XC70 2,5t 06';

#3 Šíber mechanizmus P2

Příspěvek od Mirek Kabát »

Mám jedno komplet okno. Vymontovaný z S60 MY06, která byla v provozu pouhé dva roky. Takže jako kdyby bylo nový.
_________________
Od roku 2002 pouze Volva. Bylo: V40 2.0, 96', B4204S; V40 T4 , 00', B4194T2; V70 XC , 98', B5254T; XC 70, 02', B5244T3 aut.; S60 AWD, 06', B5254T2 aut.;
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“