V850 - pruzkum funkcnosti alarmu (neblika dioda)

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#1 V850 - pruzkum funkcnosti alarmu (neblika dioda)

Příspěvek od J77 »

Jeste dam do plena jeden dotaz. Ta kontrolka od alarmu, co je vprostred palubky u skla, na me ani neblikne. Muze to nejak souviset s porouchanym mechanismem zamku patych dveri, ktery nereaguje na central + na nerovnostech pri drncani, jak se v nem neco spoji, mi zamyka / odemyka vsechny ostatni dvere ?
Pokud to s tim nemuze souviset, napada me jeste jedna vec, auto nereaguje na tlacitko LOCK na dalce. Tam uz by asi nejaka souvislost byt mohla. Ale pokud vim, alarm by se mel zapinat i po zamceni klicem. Jak muzu nejsznaz zjistit, co je spatne ? :)
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Olin
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 36
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Líbeznice u Prahy

#2

Příspěvek od Olin »

A máš tam vůbec alarm :?: :shock: Já mám akorát centrál.
Ta kontrolka nebliká je to jen snímač :!: , ale projistotu se na ní podívám :lol: Ty patý dveře bych rozebral a mrknul se na ně třeba je tam něco volného :wink: ještě jedna věc vyměň si baterku v dálce :lol:
_________________
850 kombi B 5252S tmav.zelená

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#3

Příspěvek od J77 »

Olin píše:A máš tam vůbec alarm :?: :shock: Já mám akorát centrál.
Ta kontrolka nebliká je to jen snímač :!: , ale projistotu se na ní podívám :lol: Ty patý dveře bych rozebral a mrknul se na ně třeba je tam něco volného :wink: ještě jedna věc vyměň si baterku v dálce :lol:
Prej jo (alarm v aute). Ta kontrolka muze blikat a nemusi, podle toho, je-li tam alarm, prip. je-li alarm aktvini - precti si navod, ktery jsi mi daval :D Paty dvere si rozebrat moc netroufam, uvidime, jak moc to bude stvat. A baterkou v dalce to nebude, kdyz funguje UNLOCK na kazdy zmacknuti, musi fungovat na tutez baterku i LOCK :)
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#4

Příspěvek od Honza »

Ta kontrolka bliká,mimo jiné při programování dálkového ovladače(čů)
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#5

Příspěvek od J77 »

Hm, tak na me ani nemrkne. Jinak alarm bych rek' ze tam opravdu je, nebot je v motorovym prostoru nejak moc zvukovych zarizeni - dve vepredu u sebe pred chladicem, jedno pak za motorem tesne pred plastovym deklem od sani vzduchu do ventilace.
Opravte me, pokud je mylna ma myslenka, ze to potvrzuje pritomnost alarmu v aute :)
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#6 Vyreseno - dobra zkusenost pro vsechny.

Příspěvek od J77 »

Takze je to vyresene - dneska uz me to zavirani / otvirani centalu na nerovnostech tak vadilo (nehlede na chudaky moturky tahel), ze jsem shodil tapecirung patych dveri, a jal se zkoumat zavadu. Nakonec se ukazalo, ze je to nekde dole v mechanismu zapadky (podle me se protaci ozubeni na vyvodu z moturku, ktery ji ma posouvat). Zapadku jsem sundavat nechtel, pac ji nemam cim vymenit, takze jsem prozatim jen odpojil napajeni, zamkl to rucne a doresi se to v tydnu. Nyni ale prichazi to podstane: po tomto zasahu mi na dalce opet zacal fungovat taky LOCK, a co vic, uz mi blika i alarm - ona zminena dioda na palubce. 3x hura, krasny to prubeh :)
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“