Převod SPZ na přání

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#1 Převod SPZ na přání

Příspěvek od Lukaso »

Ahoj,

jelikož ministerstvo dopravy evidentně nepovažuje převod mojí SPZ za jejich stěžejní problém, což nechápu :D , tak to zkusím tady. Měl jsem SPZ 5AV DILY5 psanou na svoje IČ v rámci OSVČ. Chápu že SPZ je vázaná na osobu. Nový auto mam psaný na s.r.o. kde jsem jednatel a majitel. Existuje nějaká možnost jak tu značku dostat na nový auto? Pochopil jsem, že jí tam můžu buď nechat, což nikdo nechce, a nebo pokud se nepoužije tak navždy zanikne. Což se taky nechce....věděl by někdo?
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#2 Převod SPZ na přání

Příspěvek od kolemjdouci »

to mě taky zajímá, tady o tom píšou vcelku jasně a rozumně. Ale to je teorie, praxe bývá dobrodružnější :-)
edit: jestli chápu správně Tvůj problém, potřebuješ teda 2 věci, 1. dostat RZ z prodávanýho auta a 2. dát ji do firmy?
To by mohlo jít tak, že prodávaný auto nejdřív prodáš vč. RZ do firmy, potom ho prodáš dál a RZ necháš ve firmě, nebo
Starý auto prodáš bez RZ, kterou si dáš na nový auto (psaný na sebe, ne na firmu), který následně prodáš do fimy.
V obou případech je tam 1 přepis navíc. Děláš ale, jak už jsem psal 2 věci, jednak měníš majitele RZ a druhak auto, na kterým se vozí. Nicméně oboje lze, byť ne najednou.
Zádrhel by mohlo bejt DPH, pokud je firma plátce. Ale s tím by si měl účetní poradit, firma od OSVČ (předpokládám neplátce DPH) koupí bez DPH, tak může i bez DPH prodat.
Naposledy upravil(a) kolemjdouci dne 29 pro 2020 09:51, celkem upraveno 1 x.
_________________
škatule hejbej se

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#3 Převod SPZ na přání

Příspěvek od Lukaso »

No to jsem četl a právě se obávám, že mam smolíka. Protože já jsem já a firma je firma. A jak by řekl Andrej to auto vlastně není moje ale nějaký firmy z holdingu :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#4 Převod SPZ na přání

Příspěvek od kolemjdouci »

ještě jsem to rozvinul :-) jak jsi na tom u OSVČ a ve firmě s DPH?
Neni ale problém si mezi sebou cokoliv prodávat, z hlediska FÚ jsou to 2 subjekty. Jenom je třeba při případný kontrole obhájit cenu, ale to tady nenastane..
_________________
škatule hejbej se

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#5 Převod SPZ na přání

Příspěvek od Lukaso »

Nevím jak s tím souvisí DPH? Já jsem jako OSVČ prodal auto prostě někomu, ten s tím odjel na těch značkách a bude to přehlašovat. Na firmu jsem koupil jiný auto který prostě vlastní s.r.o....

Všiml jsem si editu. Už to celý proběhlo...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

kolemjdouci
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 615
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: 89 745 B230 škatule
Bydliště: Pha skoro

#6 Převod SPZ na přání

Příspěvek od kolemjdouci »

hm, tak to bude asi trochu složitější, ale stejně by to mohlo jít. Záleží, jak moc o tu RZ stojíš.
Rozhodně si jí nech jako OSVČ, měl bys mít čas 3 měsíce na rezervaci, takže ji nepouštěj s autem.
Potom, snad by to šlo, ji dát na jiný auto, vlastněný Tebou jako OSVČ a to prodat vč. tý RZ do firmy a potom RZ přeregistrovat v rámci firmy,
DPH s tím souvisí jenom okrajově, napadlo mě to s tím, jak jsi zmiňoval, že Ti Andrej nedovolí si to prodat, pusť ji z hlavy :-)
_________________
škatule hejbej se

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#7 Převod SPZ na přání

Příspěvek od Lukaso »

Jo to není špatnej nápad. Koupit nějakej vrak, dát na to ty značky a prodat si to do firmy. To je fakt, díkes
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“