Veteránské značky- přepis

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 36
Registrován: 5 roků 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: 244 D6 89'

#1 Veteránské značky- přepis

Příspěvek od Shaebaumers »

Zdravím,
uvažuji(eme) nad koupí auta (nevolvo), které by muselo na veteránské značky. Chtěl bych se lidí co s tím mají zkušenost zeptat, jak to aktuálně je a případně zda mám správné informace. Zároveň kdyby tyto informace, které jsou stále platné a aktuální někde byly lidsky srozumitelně sepsané (ať už na foru nebo jinde) a já byl jen nemehlo co je nenašlo, nemusíte je přepisovat, jen sem práskněte odkaz a je to. Já vycházím z tohoto odkazu: https://www.veteran-prodej.cz/2018/jak-prihlasit-veterana-a-ziskat-veteranske-rz/ nicméně nevím, zda je aktuální a nejsou tam některé informace na které se budu ptát. :) Díky předem!
Jedná se o auto, které už veteránské SPZ má.

Dejme tomu, že by auto bylo hezké, já se s majitelem domluvil a koupil ho, sepsal smlouvu, předal peníze a odvezl auto s plnou mocí na přepis.
První předpokládám pojištění.
Druhé testování na historickou původnost (klubová testace?)- tam potřebuji fotky vozu (6*9cm na lesklém papíře, 6* levo přední, 6* pravo zadní) , protokol z stk (tudíž krok jedenapůltý je normální STK?), vyplněná žádost o provedení testování historického vozidla.
Třetí následuje testování k propuštění historického vozidla do silničního provozu (krajská testace?).
Čtvrtý krok tedy bude naběhnout na úřad se všemi dokumenty (Zelená karta, plná moc, kupní smlouva, obě žádosti o testování, žádost o registraci a fotky vozu?) a pokud vše proběhne úspěšně auto obdrží průkaz historického vozidla, osvědčení o registraci vozidla a značky psané na nového majitele- mě.

A teď zásadní dotaz, probíhá změna majitele opravdu takto, nebo jsem to domotal a jde majitele auta s vet. značkama změnit nějak jednoduše?

Pak tedy další dotazy:
Jak často se musí kontroly opakovat? (jednou za rok? jednou za dva?)
Jaké věci jim na té kontrole vadí? Loupající se průhledný lak, zašlé chromy nebo se pohybujeme spíš na úrovni prorezlých děr? (asi taky člověk od člověka?)
Když má auto veteránské značky, nemělo by být používáno ke každodenní přepravě. Když jsem se o tom bavil s kamarádem tak mi řekl, že jde především o to, že když bych ho používal každý den, bude to znát na jeho stavu, ale že mi nikdo nebude sledovat zda s autem jezdím příliš a policie mi to nebude mít jak dokázat. Máte nějáké zkušenosti?

Víc mě toho asi nenapadá, ale určitě piště jakékoliv připomínky a zkušenosti, budu rád za vše :)
Díky!
_________________
Volvo 244 D6 89'
740 B230F 89'

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#2 Veteránské značky- přepis

Příspěvek od Dural8 »

Auto ma veterany a normalni bile ne? Pokud ano, zadna stk pro nej uz neexistuje. Pouze ta veteranska.
Stejne tak stary majitel vrati technicak a znacky jeho testacnimu komisari a Ty si to zaridis u sveho (napr. z Tveho kraje - budes tam pak jezdit kazdy rok na “stk”)
Denni jezdeni neni v soucasne dobe problem. Bohuzel ta doba se muze zmenit a uz tu takova byla, ze jsi s Veckama mohl jet pouze na sraz - potvrzenou ucast sebou, anebo na technickou projizdku po oprave - tedy okolo komina, tezko se to vysvetluje 200km od domova. Policajti v te dobe byli dost striktni...
Ja mam vse na bilych, presne z tohoto duvodu, co kdyby se to vratilo, ale samozrejme to nemeni nic na tom, ze mi to budou moci kurvy odstrelit v podstate stejne. Proste nekdo rozhodne ze takhle stare uz ne a tecka. At uz nejakou emisni rocni dani apod. Hmmm.
_________________
V60 D4

standa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1740
Registrován: 19 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Amazon, 1800ES, 240, 480, 740,760, T603
Participant x 1

#3 Veteránské značky- přepis

Příspěvek od standa »

Jestli chceš, tak zavolej a já Tě uvedu do situace. Poslední dva roky byly plný změn...

Obecně: čím tuctovější a novější auto, tím musí být víc voňavější. Skutečnost, že už bylo na "véčkách", znamená velmi málo...
_________________
121 Amazon, B20A, 1970
244 GL, 1980, B21A, Tuzex
3x 240 kombi, 1991-3, B200F, B230F, Super Polar, Eaton Diff Locker, Standheizung
Tatra 603, 1970, V8

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 36
Registrován: 5 roků 4 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: 244 D6 89'

#4 Veteránské značky- přepis

Příspěvek od Shaebaumers »

Dobře, zavolám. Budu jedině rád a díky! :)
_________________
Volvo 244 D6 89'
740 B230F 89'

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5
Registrován: 4 roky 5 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo XC90

#5 Veteránské značky- přepis

Příspěvek od OndraVy »

Hodit se může

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1897
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#6 Veteránské značky- přepis

Příspěvek od Munga »

Hlavně neber že když bylo auto na Véčkách tak je vše jak má být - ty testace jsou někdy hodně o kamarádech a pěnězích tj že V značky má spousta aut která vůbec nesplňují základní parametry na původnost atd.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“