V70II - Zaseklý zámek zadních veří

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 28
Registrován: 5 roků 4 měsíce
Bydliště: Holice
Vůz: Volvo V70 II 2,4 benzín, 2001

#1 V70II - Zaseklý zámek zadních veří

Příspěvek od palda »

Ahoj, řeším problém se zámkem zadních dveří u V70II. Občas špatně fungoval centrál LZ dveří - někdy zamknul a někdy ne. Tak jsem ho demontoval, očistil a prostříkal olejem. Po montáži zpět se mi ale zablokovaly zadní dveře a nejdou otevřít. Táhla fungují (nejsou vypadlá), ale zámek neotevřou. Je asi hádám zamčená dětská pojistka? Mám oddělaný tapecírung, takže se dovnitř dveří z auta dostanu, ale nemůžu přijít na to, jak dektivovat, nebo mechanicky odemknout tu dětskou pojistku... Nemáte někdo nápad, nebo přímo zkušenost co s tímto problémem? Předem moc díky za odpověď. Martin

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13057
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 V70II - Zaseklý zámek zadních veří

Příspěvek od raolsa »

Nejspíš se ti zamknul deadlock, neboli odpojila se vnitřní klika. Kdyby to byla dětská pojistka, tak dveře otevřeš zvenku.
Jediný co ti zbývá, pokud to vůbec nereaguje na elektriku, je obal zámku nějak rozmlátit a pak odblokovat.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 28
Registrován: 5 roků 4 měsíce
Bydliště: Holice
Vůz: Volvo V70 II 2,4 benzín, 2001

#3 V70II - Zaseklý zámek zadních veří

Příspěvek od palda »

Díky za reakci. A na ten deadlock není nějaký fígl, bez nutnosti destrukce zámku ? :-) Zkoušel jsem vyndat a zandat pojistku na centrál, odpojit baterii, ale nic teda bohužel nezabralo, no... Ta dětská pojistka to asi fakt nebude, protože táhlo venkovní kliky chodí dobře, takže by to případně odemknout šlo kdyby to bylo pojistkou. Možná jsem při demontáži a čistění zámku a potom montáži zpět něco nasadil špatně a to by pak asi pravda bylo neřešitělné. :(
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“