MINFO

Vše kolem audia a car Hifi, videa DVD, navigace, telefonů, ipodů a ostatní komunikace
Pravidla fóra
Upozornění
V této sekci se ponejvíce objevují odkazy na nelegální soft.
Postihy
Při prvním prohřešku napomenutí.
Při druhém zablokování účtu na jeden měsíc.
Při třetím trvalá blokace.
Tak nás k tomu nenuťte. Admini
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 414
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: V70 T6 2008, V70 T5 2002

#1 MINFO

Příspěvek od Werscajk »

MINFO: MINimalistic INFOtaiment
Malé slovo úvodem. Několik let jsem se vozil v V70 II. A bylo to fajn a nic mi nechybělo. Telefon v držáku byl dostatečný Infotaiment. A pak jsem přesedlal do V70 III. A tam mi začalo chybět. Ono to nemá teplotu vody? A ještě ten hnusný držák na navgaci navrtaný v palubce? A kde je nějaký rozumný infotament? To tomu auto prostě chybí. Tak toto ne. Takle to dál nejde. Přilepím do auta tablet? Ne, není to Tesla. A vůbec to nebude integrované s autem. A já ani nechci zažívat bolest s Androidem. Ani nechci za jízdy brouzdat xichknížkou a sjíždět TyTrubky. Já chci infotaiment zameřený na jízdu, na auto. Ale musí to být minimalistické, držet se KISS (Keep-It-Simply-Stupid) principu. Vlastně to bude takový lepší palubák. Bude to minimalistický infotaiment. MINFO.

Quirks and Feautres
  • Digitální dashboard - teploty, hodnoty, kontrolky, upozornění a chybové hlášky
  • Info o aktuální jízdě - vzdálenost, čas, spotřeba, cena
  • Dlouhodobé statistiky - to co umí palubák + něco navíc
  • Palivové statistiky - záznamy jednotlivých tankování, statistiky
  • Servisní tracker - hlídání intervalů pro haldex, olej, atf, brzdovku
  • Kniha jízd - ukládání komletního jízdního profilu (trasa, rychlost, otáčky, atd ...)
Tech-stack
  • RPi4 4GB
  • Java 14+ - Spring Boot, Maven, GraphQL
  • Nextion HMI
Demo video:
Git repo: TBA

Toto vlákno jsem založil, jako děníček mého bastlení, aby se mi ostatní mohli smát. :D Cílem je spáchat "tichého" společníka do auta v podobě RPi, kde poběží aplikace, která bude z auta číst hodnoty přes OBDII. Nad daty provádět chytristiku a rozšířit tak informace, které auto poskytuje. Rád bych se i dostal k zapisování hodnot na CANBUS a tím si přidat nějaký drobný funkce. Tož uvidíme. Teprve začínám. :)
_________________
V70 T6 (B6304T2) AWD - AT - 2008 - 440.000+ km [GALERIE]
V70 T5 (B5234T3) FWD - AT - 2002 - 320.000+ km
"T6 je úžasný stroj. Prý se dokáže rozjet i na 300km/h... na jednu nádrž!!"

Zpět na „Audio, video, navigace, telefony a ostatní komunikace“