Volvo z USA

Předposlední generace velkých Volv
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 83
Registrován: 6 roků 8 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: XC90 D5 M6 2004 , V70 D5 AT 2003

#1 Volvo z USA

Příspěvek od agos »

Ahojte je tu niekto kto ma Volvo pôvodom s USA? Ako je to s prihlásením? STK? Viem že na Slovensku je to takmer nereálne prihlásiť priamo, všetci to riešia cez Čechy, len ak som sa dobre dopočul nedá sa už prihlásiť staršie ako 2008rok výroby . Dakujem

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 26
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Mars
Vůz: volvo

#2 Volvo z USA

Příspěvek od d2mac »

Nedá se přihlásit starší 8 let. To my tady zase řešíme přihlášením v Polsku. :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 83
Registrován: 6 roků 8 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: XC90 D5 M6 2004 , V70 D5 AT 2003

#3 Volvo z USA

Příspěvek od agos »

d2mac píše:Nedá se přihlásit starší 8 let. To my tady zase řešíme přihlášením v Polsku. :D
Aj to je možnosť, len tak sa to zbytočne predraží, a potom to už nie je take výhodné ....

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 26
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Mars
Vůz: volvo

#4 Volvo z USA

Příspěvek od d2mac »

Takže prakticky bys své volvo musel přihlásit nejdříve v polsku, pak v čr a nakonec u vás v sk? nebo z polska to stačí rovnou? protože nepř rok 2008 u nás nepřihlásíš. a co všechno se dá přihlásit v sk nevím. polská amerika jde?

Hájčus
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2364
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Chomutov / Praha 13
Vůz: MB CLA

#5 Volvo z USA

Příspěvek od Hájčus »

Hola, volvu zdar!
máme XC90 z USA, ale tak, že bylo vyrobeno pro USA trh a pak dovezeno do CZ, zde počeštěno a převedeny budíky a ukazatele z mi do km a z °F do °C
Jak to ovšem bylo s přepisem nevím, bo si to kupovala US firma s působením v CZ pro jejich US ředitele. Předpokládám, že do toho mohla kecat i US ambasáda, takže ti tento koment patrně nepomůže prakticky vůbec, tak max v realitě, že to jde. Ale jak... to už ne. :cry: :%) :(
_________________
MB CLA coupe MY22; HONDA Africa Twin 1100 A.S. // MB CLA Shooting Brake 2021
R.I.P.: XC90 2.5T, S-Max 2.2 13 a V70T6 AWD 08 a S60 2.4 01 a 480ES 1.7 Paris ed. 91 a Mini Cooper 1.3 87 a A3 3.2 06 a Honda 900RR Fireblade a Honda 1100XX Blackbird a... Trabant :)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 7
Registrován: 5 roků 5 měsíců
Bydliště: Přelouč
Vůz: BYLO: Volvo XC60 2.4 D4 AWD MY2015

#6 Volvo z USA

Příspěvek od Martas1 »

Nemá někdo informace jak probíhá přihlášení auta, které bych si dovezl z DE ale je původně z USA ?
V DE to je už přihlášené, včetně technické.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 41
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Děčín
Vůz: mmj Ford Focus II

#7 Volvo z USA

Příspěvek od Pattapuf »

Myslím, že je to dovoz jako klasické ameriky. To že jde přes Německo a bylo to tam Dekrou schválené do provozu, není rozhodující. U nás to znova musí na dekru.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 26
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Mars
Vůz: volvo

#8 Volvo z USA

Příspěvek od d2mac »

Pokud nemá éčka na světlech a evropské normy (takové ty čísla s hvězdičkama na štítku dveří řídiče) tak to bude klasický mimo-eu dovoz za nějakých 30k kč. Umím zařídit. Platná technická z německa tady nikoho nezajímá, pokud to není EU verze. Já si dovezl tříleté auto s čerstvou technickou a poslali mě s ní někam. :)

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4980
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#9 Volvo z USA

Příspěvek od Romulusw »

Měl jsem stejné dilema s mašinou.

Němec vozí staré (30 let) mašiny z USA, napíše je na sebe a prodává. Tvrdil, že i do ČR a prý bez problémů.

Já ji nakonec nekoupil (jel jsem se na ni podívat, obě cesty 1400 km s přívěsem :-( ) protože byla dost omšelá, prostě pěkně to nafotili a měl jsem strach z toho přihlašování.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 26
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Mars
Vůz: volvo

#10 Volvo z USA

Příspěvek od d2mac »

jak je to u mašin nevím, u aut bude dělat vždy přihlašovací proceduru, (i kdyby měl čerstvě přihlášeno a platnou německou tuv) kde to bude za několik desítek tisíc, u starších věcí je rekord 70tis za přihlášení co jsem zatím viděl.

cokoli mimočeské u auta které nemá původní evropskou homologaci je v česku toaleťák.

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1008
Registrován: 17 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#11 Volvo z USA

Příspěvek od David Patočka »

Pokud je vozidlo z USA, a již bylo registrováno v EU, tak je to sice pracnější, ale dá se to.
Ale jestliže je to přímo z USA, a v EU to doklady ještě nemělo, a ještě bude starší 8mi let, tak pozdraff pánbůůů.

Po dovozu z USA, přes litevského překupníka to muselo do DE na přihlášení, potom v DE odhlásit a vyexportovat do
CZ, a zde přihlásit. Celé to vyšlo na cca 50tis. :Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!:

Takže super, nemluvě o odlišnostech USA automobilů, které ti tady na STK neprojdou.

Přední světla nepoužitelná
Zadní mlhovka a odrazka ( jsou USA poziční světla)
Skla zrcátek, kde není nic vidět
Debilní odvětrání nádrže, které pořád píše chybu motoru
Budíky v majlích
Klimapanel ve F° nikoliv C°
Nehraje rádio, jiná norma
......a mnoho dalších vychytávek, které mě už teď nenapadají
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S / V60 (-16), V / XC70 III, S80 II, XC60 (-16)“