Nejdou odemknout a otevřít dveře.

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 57
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S70 TDI 2.5l '97

#1 Nejdou odemknout a otevřít dveře.

Příspěvek od Casso »

Na mém turbotrktoru S70 nefunguje u zadních pravých dveří centrál, ale to mě tolik nepřekvapuje. Evidentně je to u těchto modelů běžná závada. Jenomže, teď mi přestal fungovat i kolík. Asi se vyháklo očko spojené s mechanismem na odemykání. Teď tedy nemám, jak dveře otevřít, což se mi pár dnů před STK hodí, jak vidle do kapsy.
Dotazy jsou tedy následující:
1, Vyhodí mě z STK kvůli tomu, že mi nejdou otevřít jedny zadní dveře?
2, Je nějaký magický grif, jak je odemknout/otevřít bez kolíku a bez centrálu?
3, Jde nějak sundat boční panel, když jsou dveře zavřené? Jak to udělat, když jsou otevřené jsem už našel https://www.youtube.com/watch?v=bCmUEv8q5W4

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 128
Registrován: 12 roků 10 měsíců
Bydliště: Skalice
Vůz: V 40, V 70, Š 105, Multicar M25

#2 Nejdou odemknout a otevřít dveře.

Příspěvek od yareq »

Ahoj,
stalo se mi to samé u mojí V70, chvíli nešel centrál na P.Z. dveřích a pak přestal fungovat i kolík při zamčených dveřích.
Pro lepší pracovní podmínky jsem si vyndal zadní sedák a pak vytáhl dveřní těsnění, jde to celkem dobře. Dále je třeba odšroubovat kliku, madlo, a pak něčím opatrně zapáčit v dolním předním rohu tapce, aby vyskočil ze dveří. Potom už to jde celkem dobře. Nezapomeň odpojit konektory. Pokud je tapec v pořádku, tak to zvládne, jen musíš dávat pozor při tom páčení, abys neprotrhl koženku.
Jak budeš mít tapec dole, tak už se k zámku dostaneš. Nevzpominam si už jak jsem to otevřel, ale na to přijdeš, prostě zkusíš různé táhla.
Pokud jsi ještě neměl tapec dole zkus si nejdřív sundat na druhých dveřích, je to potom snazší v tom stísněném prostoru, když víš co tě čeká. Někdo ti dá třeba lepší návod, takhle jsem to udělal já. Jo a sežeň si raději druhý zámek, já nepřišel na to proč nefungoval, ani se mi s tím nechtělo moc zabývat, tak jsem ho vyměnil a bylo hotovo.
_________________
V40, 1.8, 85 kw, 1999 (B4184S)
V70, 2.5, 103 kw, 1998 (D5252T), AT
Bylo: V70, 2.5, 103 kw, 1998 (D5252T) - "Kra co potopila Titanik"

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 57
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S70 TDI 2.5l '97

#3 Nejdou odemknout a otevřít dveře.

Příspěvek od Casso »

Mám to teprve chvíli, takže kdyby mě někdo nasměroval, kde ideálně ty díly objednat, tak bych to ocenil.
A ještě jsem viděl na video od toho američana Roberta, že některé ty čepy, co ten tapec drželi na místě, musel lepit.
" okolo 6:00
Můžete mi poradit lepidlo, které bych si pro tento případ měl připravit?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 128
Registrován: 12 roků 10 měsíců
Bydliště: Skalice
Vůz: V 40, V 70, Š 105, Multicar M25

#4 Nejdou odemknout a otevřít dveře.

Příspěvek od yareq »

Záleží, jak tomu dal zabrat minulý majitel. Je dobré to podebrat v místě, kde jsou ty plastové příchytky. Pokud ti ten tapec teď neplandá a dobře drží, tak lepit pravděpodobně muset nebudeš. Zámek zkus poptat tady na fóru, já zde také koupil starší, cca kolem 100 Kč.
_________________
V40, 1.8, 85 kw, 1999 (B4184S)
V70, 2.5, 103 kw, 1998 (D5252T), AT
Bylo: V70, 2.5, 103 kw, 1998 (D5252T) - "Kra co potopila Titanik"

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 57
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S70 TDI 2.5l '97

#5 Nejdou odemknout a otevřít dveře.

Příspěvek od Casso »

Předpokládal jsem, že ten zámek s funkčním motorkem pro centrální zamykání je lepší koupit nový. U staršího je vždy ta možnost, že tam degraduje tepelná pojistka proti přetížení a zase to přestane sloužit... nebo ne?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“