Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/V70

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#1 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/V70

Příspěvek od Hary »

Po dnešním ránu, co jsem zjistil, že mi někdo malém odjel s autem, jsem v jakési schyze.
Až dáme dohromady novou spinačku, novou vlozku do dveří a potom vyřešíme diagnostikou immo, aby to fungovalo na 100% i uživatelský, bylo by asi dobrý auto nějak lépe zabezpečit.

Nechci čekat, než se pro auto někdo vrátí a dokončí to. Asi bych nervy chcípl o 10 let dřív.
Žil jsem v domnění, že tohle nikdo krást nebede, každý to říká alespoň...

Garáž nemám, mít nebudu.
Alarm zavrhuji.
Nějaký GPS systém s monitoringem je na mě moc už.
Tajný vypínač, ok, může být, ačkoliv si myslím, že ti hovada vesměs ví kam sáhnout. Hlavně to neodradí hned na začátku, takže stejně odjebou vložku ve dverich a dojebou spinacku a jsem zase v bodě nula.
Zamykání zpátečky, pořád dost drahá záležitost, nejsem ochotný investovat asi 7tis.
Allianz mi k povinnému ručení udělají i proti krádeži, ale stejně to nespasi, o auto můžu přijít. Cena pojištění 5tis za rok.
Parkování na hlídaném parkovišti v blízkosti 10min chůze. 7tis za rok.
Zabezpečení od bulloc.cz vypadá dobře, nevím, jestli to není zbytečně a není to jen reklamní paráda.
https://www.bullock.cz/bullock-excellence-1.html#fndtn-panel1

Máte to nějak posychrovane Vy?
Díky
Petr
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2164
Registrován: 16 roků
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#2 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od tomasss »

Zajimavy tema, ktery jsem take sveho casu resil. Ani tak mi neslo o trzni cenu auta, jako o to ze to auto je "moje" a chci aby to tak zustalo.
GPS trackery uz jsou v dnesni dobe za par korun a maj "vyhodu" ze toho cloveka mas celkem slusnou sanci (pokud to neni profik s rusickou) i vypatrat.
Instalace alarmu je nicmene asi to nejprimnejsi reseni, jakmile se nekdo dostane do auta nasilim tak to zacne rvat a troubit a to je psychologickej moment kdy se na to vetsina fetek vykasle a zdrhne. Myslim ze jsi zminoval ze ti nejak blbne dalka, tak tohle muze bejt idealni prilezitost tam osadit nejakou krabicku dalka+alarm ktera bude spolehliva.
Mimochodem, instalace toho gps trackeru bude rozhodne jednodussi nez ten alarm, vede k nemu jen plus a minus :)
A ad ty ruzny tyce na volant, pedaly a podobne...no ja bych to nechtel, sice verim ze to leckoho odradi ale kazdej den se s tim 4x mordovat... :bad:
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#3 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od Lachtan »

tomasss píše:Zajimavy tema, ktery jsem take sveho casu resil. Ani tak mi neslo o trzni cenu auta, jako o to ze to auto je "moje" a chci aby to tak zustalo.
GPS trackery uz jsou v dnesni dobe za par korun a maj "vyhodu" ze toho cloveka mas celkem slusnou sanci (pokud to neni profik s rusickou) i vypatrat.
Instalace alarmu je nicmene asi to nejprimnejsi reseni, jakmile se nekdo dostane do auta nasilim tak to zacne rvat a troubit a to je psychologickej moment kdy se na to vetsina fetek vykasle a zdrhne. Myslim ze jsi zminoval ze ti nejak blbne dalka, tak tohle muze bejt idealni prilezitost tam osadit nejakou krabicku dalka+alarm ktera bude spolehliva.
Mimochodem, instalace toho gps trackeru bude rozhodne jednodussi nez ten alarm, vede k nemu jen plus a minus :)
A ad ty ruzny tyce na volant, pedaly a podobne...no ja bych to nechtel, sice verim ze to leckoho odradi ale kazdej den se s tim 4x mordovat... :bad:
Některé GPS trackery (resp. systémy) nabízejí i možnost informovat majitele v případě ztráty signálu (když přijde profík s rušičkou)
Tyče na volanty a podobně - je to opruz, ale nejenom pro majitele, i pro zloděje je to komplikace a pokud si cíleně nejde pro tvoje auto, tak dá přednost něčemu bez těchto komplikací.

Osobně si myslím, že to pouze nějaká fetka zkusila, nepovedlo se to a příště se na to vykašle a raději šlohne nějaký snadno ukradnutelný koncern. 8)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

GDPR_user

#4 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od GDPR_user »

I když Ti vykuchá spínačku,tak s autem neodjede,neobejde imobilizér.Uvidíš sám,jak bude problematické auto zprovoznit i pro Tebe.Pokud auto bude chtít ukrást,neexistuje způsob,jak tomu zabránit!Je to jen o vynaloženém úsilí a prostředků.Asi bych volil alarm,který by začal po vloupání vřískat,to je asi to nejlepší,co můžeš proti běžným lapkům udělat.Existují pochopitelně i extrémní způsoby,jako chřestýš v autě,nebo rosomák v autě. :D

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#5 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od Hary »

Ja jsem se o ten imobilizer nikdy nezajímal, jak silná zbraň to je, myslel jsem si, že to je prkotina, snadno prekonatelna.
Jako četl jsem někde, jak uvádějí že obejdou imobilizer.
V praxi by mě zajímalo jak a možná se zaměřit na to, aby našel obejít.
Co vůbec způsobuje Martine? Co odpojuje? Odpojuje toho vic najednou? Blokuje jen start a potom není přítomnost separovaného čipu v klíči potřeba?

V zásadě si myslím, že tam musí byt rozhidne něco, co značně rozhodně o tom, kolik mu to dá práce.
Zase si ale říkám, třeba ten zámek na pedály. Není to náhodou brnkacka ten zámek udělat jakousi to "pistolkou", co prodávají na Ali za pár korun? Nebo jak se to nazývá, ale myslím tím, jak to vyšmrdlají těmi planžetami, stavitka v optimální poloze, otočí a je to?
Že by to někdo odvrtaval, to pochybuji a to by ani jít nemělo.
Nebo tipicky bumping na zámek...?

Pokud by to smysluplně odolalo, asi to toho půjdu, nálepka za oknem může odradit (protože zámek je schovaný na pedálech) anebo může v konečném důsledku jen rozesmát.
Kombinace s alarmem zase zvýší šance, že uteče, když už by se na mech. zabezpečením usmál a pustil se do toho.
GPS lokátor by to už jen podpořil.

Není kombinace tří věci už úchylné? :D

Lachtane, máš s nějakým lokatorem zkušenost prosím?
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

GDPR_user

#6 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od GDPR_user »

Obejít imo u Volva nelze!!

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1052
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#7 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od travex »

martinopel píše:Asi bych volil alarm,který by začal po vloupání vřískat,to je asi to nejlepší,co můžeš proti běžným lapkům udělat.Existují pochopitelně i extrémní způsoby,jako chřestýš v autě,nebo rosomák v autě. :D
Vzacna shoda, kdyz jsem si precetl dotaz, zak prvni co mne napadlo bylo: Alarm a zlej pes nebo jedovaty hadi :-D
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

neuman zdenek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5785
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: Volvo 760 GLE 1989 D 24 TIC

#8 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od neuman zdenek »

travex píše:
martinopel píše:Asi bych volil alarm,který by začal po vloupání vřískat,to je asi to nejlepší,co můžeš proti běžným lapkům udělat.Existují pochopitelně i extrémní způsoby,jako chřestýš v autě,nebo rosomák v autě. :D
Vzacna shoda, kdyz jsem si precetl dotaz, zak prvni co mne napadlo bylo: Alarm a zlej pes nebo jedovaty hadi :-D
A nebo někoho manželku. :D :D
_________________
Volvo 760 GLE 1989 - D24 TIC - Sojkovka
Volvo V 70 II. 2000 - TDI ÁLA
Volvo V 70 R AWD 1998 Blondýny

Jarda.JM
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 524
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno - Hodonín
Vůz: XC70 D5 AWD 2003

#9 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od Jarda.JM »

Je to trochu OT, ale pro zajímavost...
Před lety se v Ruském motoristickém časopisu objevil návod na zabezpečení auta. Zamontování hlavně malé ráže pod palubovku. Pokud někdo nedovoleně manipuloval se spínačkou a pod. tak ten mechanismus vystřelil. Malá ráže byly doporučována, aby "alarm" nepoškodil opěradlo.

Jinak trochu osvěty o imobilizéru by se hodilo. V příručkách se nepíše v podstaně nic.
_________________
XC70 D5 120kW AWD Automat 2003

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#10 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od Lachtan »

Hary píše:Lachtane, máš s nějakým lokatorem zkušenost prosím?
Ani ne - já to pouze občas instaluji do nebo naopak vykuchávám z letadel a tak jsem si jednou říkal, že se vlastně musím podívat co to všechno umí. Tak jsem si pročetl nabídky a popisy od různých firem, co tyto trackery a celý systém monitoringu nabízejí.
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#11 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od Lachtan »

Jarda.JM píše:Jinak trochu osvěty o imobilizéru by se hodilo. V příručkách se nepíše v podstaně nic.
A proč asi tomu tak je ??? :fool: :fool: :fool:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

GDPR_user

#12 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od GDPR_user »

Jarda.JM píše:
Jinak trochu osvěty o imobilizéru by se hodilo. V příručkách se nepíše v podstaně nic.
Prostě pokud řj nedostane kod z kapsle imobilizeru,nikam nejedeš.

Jarda.JM
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 524
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno - Hodonín
Vůz: XC70 D5 AWD 2003

#13 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od Jarda.JM »

Lachtan píše:
Jarda.JM píše:Jinak trochu osvěty o imobilizéru by se hodilo. V příručkách se nepíše v podstatě nic.
A proč asi tomu tak je ??? :fool: :fool: :fool:
Jestliže plati
martinopel píše:Obejít imo u Volva nelze!!
pak by uživatel získal dobrý pocit, amatérský lapka by se na to vykašlal, aby to zkoušel překonat a profíkovi, kterej zná by to stejně bylo šum a fuk.
_________________
XC70 D5 120kW AWD Automat 2003

mates
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 368
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno / Dolní Kounice
Vůz: Lynk & Co 01

#14 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od mates »

Řvoucí alarm je asi základ. Brácha měl svého času navíc mimo alarm v oktávce "tajný" vypínač, který odpojoval tuším čerpadlo pro přívod paliva. Auto točilo, ale nechytlo. Je pravda, že mu to opravdu zachránilo život. Jednou ráno k autu přišel, zámek ve dveřích sice vylomenej, ale auto bylo na místě. Přivolaná Policie mu řekla, že borec tady neuspěl, tak ukradl oktávku, která stála za rohem. Možná je to taky řešení. A myslím, že pro zručného elektrikáře nic složitého a asi ani drahého.
_________________
je: Lynk & Co 01 r.v.2022, PHEV - čínské Volvo XC40
bylo: XC90 V8 r.v.2005
bylo: V70 R AWD r. v. 1998
bylo: V480 ES 1,7 r. v. 1988

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3351
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#15 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od dumi.cz »

Hele nevim jestli je to tim ale na 850 kdyz mi zacne rvat alarm nejde nastartovat dokud nedemkmu dalkou. To asi neni imo ne? Pac stacilo vyndat pojistku :-)
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#16 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od Hary »

Nějak si pomalu klaním k tomuto:

https://www.kanaco.cz/zbozi/5514/bullock-excellence--mechanicky-zamek-pedalu-model-r1/)
V doprodeji za solidních 1500,- nebo za plnou na bulloc.cz, tedy 3tis.

Upozornit nálepkou na oknech a snad to primárně odradí.
Nedovedu si představit, jak by někdo skloněný u pedálů s tím cokoliv dělal.
Mechanické poškození, rozřezání, odvrtání zámku nebude možné. Obával bych se jedině, jestli to nepujde nějak vyháčkovat přes vložku zámku přímo.

Co si o tom myslíte?

Posléze bych to asi podpořil alarmem. Ale má přestava je taková, aby tomu hlupákovi tekla krev z uší...


Edit: špatný odkaz, ale proste do 3k by se to mělo dát pořídit.
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

z-d-e-n-a
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2433
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Pacov / Jindřichův Hradec
Vůz: V70 2,5T 2008 & V50 2,4i 2005
Participant x 1

#17 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od z-d-e-n-a »

No nečte se ta příhoda hezky...inu kdyby jsi měl eSko, měl bych takový tajný tip kam s tajným vypínačem. U Véčka bohužel nepoužitelný... Ale taky se na něj chystám někam ho fláknout, jen jsem ještě nenastudoval kam...
_________________
V70 2,5T 12/08 - B5254T6, MT Stage2
V50 2.4i 12/05 - B5244S4, AT
EX: V50 T5, 850 T5, V70 TDi
VIDA a VolFCR v Jindřichově Hradci...

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1052
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Praha

#18 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od travex »

Ty jo, bullock se jeste prodava? Ja ho pouzival nekdy v polovine devadesatek :-)

Pokud chces mechanicky zamek, tak je to asi lepsi volba nez zamek na volant. U pedalu neni dost mista a zivot to asi na chvili zneprijemni. Odtranit samozrejme lze i bez klicu, ale nejakou chvilku to zabere...

Samolepky "bullock" na okne nic neresi, protoze zlodej:
- nesleduje samolepky na oknech
- neumi cist
- nevi co je bullock
A protoze je tenhle zamek u pedalu, tak ho neni zvenku videt (potme vubec, leda by si na zamek nekdo posvitil baterkou). :-D
Naposledy upravil(a) travex dne 08 bře 2017 16:49, celkem upraveno 2 x.
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Hary
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 850
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: V70I 1998 2.5 TDI Silver

#19 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od Hary »

Aháááá.
Tak to asi budou otevírat už po slepu ne? :cry:
_________________
Je: Škodofka
Bylo:V70 TDI r.v.98 Silver, Octavia TDI r.v.2000, Opel Astra 2000, Honda Prelude 1996, Honda Civic coupe 1995, Honda Civic sedan 1995.

SuGi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 605
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Písek
Vůz: XC60 2.4D 09, V50 2.4i, V70xc 2.4T

#20 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od SuGi »

Tip 1 - tyč na volant. Sama o sobě nic nezabezpečí, kdo chce ukrást, střihne jí nebo volant hydraulikou. Odradí fetky bez výbavy.
Tip 2 - alarm. Osobně jsem si koupil nějaký easy alarm z aukra za pár stovek. Sirénu jsem namontoval pod palubku přímo směrem na řidiče a připojil ho ještě na klakson, tedy pokud by se někdo snažil, tak z venku bude hrát krásná klaksonová zvonkohra a vevnitř se mu bude snažit siréna utrhnout hlavu. Je to opravdu nepříjemné :) Aktivace buď otřesem (nemam rád, stačí aby pak projel okolo náklaďák) nebo třeba otevřením dvěří. Navíc tyto alarmy maj vlastní imobilizér v podobě relátka, které můžeš schovat kam chceš, tzn. další pojistka proti nastartování i kdyby chlapec věděl jak nastartovat Volvo immo, což asi jen tak nepůjde jak píše martinopel, tak by ještě musel někde pod palubkou hledat toto relátko nebo +12 na jeho obejití. Je to pro něj minimálně další práce za zvuku zvonkoher.
Tip 3 - Pokud by nic z toho nezabralo, je vhodné někam do auta schovat Emu :) http://flajzar.cz/eshop/index.php?id_product=10539&controller=product
_________________
VIDA k dispozici
XC60 - 2.4 (~160kW, 460Nm, AWD, AT) 2009- Blackhawk
V70 XC - 2.4 (142kW, 270Nm, AWD, MT) 2000 - Viking
V50 - 2.4 (103kW, FWD, MT) 2005 - Modřenka

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 99
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Lomnice nad Lužnicí
Vůz: V70 2,5TDI

#21 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od jhamos »

Mě se ten zámek pedálů moc nezamlouvá,není po tmě v autě vidět a zloděj vetšinou krade po tmě a tak ti vylomí zámek,zjistí,že máš zamčený pedály a tak ti ještě něco vzteky rozmlátí,že zbytečně se do auta dostával a jde pryč a ty máš škodu jako prase...
To už je lepší ten zámek na volant,sice taky opruz,ale je hned vidět a amatery a fetky odradí a to potřebuješ,profík tohle už nekrade akyž,tak ten si poradí sčímkoliv....

Mattyfu
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 948
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Kousek od Roudnice nad Labem
Vůz: Range Rover V8

#22 Zabezpečení proti krádeži? Rozuměj oddálení odcizeni, S/

Příspěvek od Mattyfu »

Páka na volant dokaže pozlobit i majitele. Jednoho rána jsem přišel chci otočit klíčkem na otevření a nic, něco se v tom zámku pokazilo a jáse už viděl jak tahám volant ven a páku řežu flexou. Tak mě napadlo použít hrubou sílu a to T-čko povolilo a zajištění jsem urval. Překvapivě to zase taková makačka nebyla. Páka z Globu letěla a už nikdy víc. Hele podle toho co jsem od tebe četl tohle byla nějaká smažka, co se chtěla odvést domů. to aby se nedostala do auta tomu nezabráníš, páč okna nezavaříš plechem, no a aby ti s autem neodjeli k tomu je origo imo. Když už tak bych hledal origo auto na díly co ten alarm mělo a by jsi ho dozapojil na dálku co k autu máš. Řeknu to blbě, ale pakliže bydlíš na sídláku, tak je to vždy ruská ruleta.
_________________
Je: SAAB 9000 2,3-16V
Bylo:Volvo V70 P2 D5 AWD; V70I Tdi Stříbřenka Volvo V70 I TDi Black[/b] Volvo 760 2,8 V6[/b]Volvo V70 I 2.0 Hašlerka, SAAB 9000 aero stg.III Lucifer 2xSaab 9000i, Saab 9000 Turbo, Saab 900II Turbo, Saab 9000 AERO, Volvo V70I, Volvo 850-Modrý Kombík, Volvo Hellboy 850 TDI 103 KW; Saab 9-5 Aero Severní Vítr, Volvo 960 II Safír
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“