Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastnil

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Vůz: t

#1 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastnil

Příspěvek od ivo109 »

Můžete poradit ? Začínají se probouzet nějací absurdní kostlivci a chtějí po mě doplatit pojistné (havarijní i povinné), za dobu kdy už jsem auto prokazatelně nevlastnil, dokonce už vyhrožují žalobou. Máte s tím nějakou zkušenost, má smysl používat zdravý rozum a protestovat anebo je to zbytečné a při případných procesech bych mohl ztratit ještě víc ?

Byl jsem pojištěný u AXA a Slavia (V70) s koncem období leden 2015. V říjnu 2014 jsem svou V70 prodal (doklady - kupní smlouva a přepis ve velkém TP na nového majitele).

Opravdu už nevím jestli jsem pojištovny o tom informoval nebo ne. Ted když jim posílám jasné doklady o tom, že nemůžou po mě chtít platit za služby od ledna 2015, kdy jsem už auto zcela prokazatelně nevlastnil (a tedy žádné služby nemohli poskytovat a ještě jim to navíc přeplatil do ledna 2015) a pojištění na něj platil už nový majitel, jejich pověřené vymáhací agentury to nezajímá, prý musím zaplatit.

Nejedná se o velké částky (řádově 2-3000) ale přijde mi to do té míry absurdní, vyděračské a proti elementárnímu zdravému rozumu že se mi to maximálně příčí. Je to stejně zvrácené jako kdyby někdo měl životní pojištění, zemřel a pojištovna by chtěla doplatit i za období kdy už nežil, jen proto že se o tom dozvěděla o něco později. Na faktu že někdo už nežil (nebo už nevlastnil auto) to přece nic nemění.

Má smysl používat zdravý rozum a s vyděračskými pojištovnami bojovat anebo to smysl nemá, prohraju to a zbytečně bych tím ztrácel čas při "soudních procesech" a ještě nakonec zaplatil několikanásobně víc ?

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#2 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od THOmasoj »

Přečti si pořádně smlouvu. Musí tam být uvedené, v kterých případech povinné ručení/havarijko zaniká
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Daniel Kout
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1320
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: S90 B5

#3 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od Daniel Kout »

Mám pocit, jako kdyby pojišťovny na podobné situace čekaly. Cena pojistného je tržní věc, ale ukončení smlouvy, které je nevyhnutelné může skrývat pro pojišťovny skrytý ale o to zajímavější bonus ve formě "neproškoleného" klienta, který auto prodá a nepřečte si smlouvu na něco, co mu již nepatří.
Za mě: Slavie již nikdy, pro Tebe otázka, kolik tím chceš trávit času, co je ve Smlouvě, a jak moc Ti jde o princip. Hodně zdaru. Dan
_________________
S90 B5

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 81
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Hradec Králové
Vůz: C70 B5244T 2001 manual

#4 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od escobar »

ivo109 píše:... Opravdu už nevím jestli jsem pojištovny o tom informoval nebo ne. ...
To je podle me zasadni vec. Obecne byva smluvne dana povinnost informovat pojistovnu o zmenach udaju, vcetne zmeny majitele pojisteneho vozidla. Navic ten priklad s zivotni pojistkou podle me neni presny. Presnejsi priklad je s mobilnim telefonem a tarifem - to ze prodas mobil a zahodis simku taky neznamena, ze tim smlouva zanika, protoze telefon prokazatelne pouziva nekdo jiny a simkarta letela do kanalu. :D Navic pojistnik nemusi to pojistovane auto vlastnit ani provozovat, takze argument o prodani a nepouzivani auta z meho pohledu neni na miste. :Search: Procti smlouvu.
_________________
Dříč: Volvo S70 2.5 10V 1997
Víkendovka: Volvo C70 coupe 2.4T 2001
Dárce dílů: Volvo C70 coupe 2.4T 1999
Ex: Volvo C70 cabrio 2.4T 2003
RIP: Volvo 850 2.5 10V 1996

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 13059
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#5 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od raolsa »

Podle mě máš smůlu. Pokud jsi pojistku nevypověděl zároveň s prodejem auta tak normálně běžela dál a tudíž ji musíš i zaplatit. I když už jdi auto nevlastnil.
Naposledy upravil(a) raolsa dne 29 lis 2016 09:05, celkem upraveno 1 x.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#6 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od yoby »

Pokud jsi smlouvy nevypověděl, budeš mít na 99% smůlu. Pojištovně je úplně jedno, čí to auto oficiálně je, tys uzavřel nějakou smlouvu a ta platí do ukončení (pokud není v té smlouvě nějaká jiná možnost, což pochybuju) A ještě může být sranda, jestli v ní máš automatický prodlužování :-)
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4940
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#7 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od Romulusw »

Jsem téhož názoru. Jednou jsem měl stejný problém s ČP. Prodal jsem auto úkáčkům na vývoz a za měsíc auto odhlásil (tehdy se nemuselo nic dokladovat).
Po roce mi přišla složenka na další pojistné, které jsem samozřejmě nechtěl platit.
Prostudoval jsem podmínky a hle, pojišťovna mi nechala vrátka k úniku. Jeden odstavec pravil, že smlouva končí fyzickým zánikem vozidla.
Omlátil jsem jim to o hubu a bylo ticho.
Divil bych se však, že ti dnešní šíbři by byli tak neopatrní.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Vůz: t

#8 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od ivo109 »

Obě pojištovny to potom vypověděly samy někdy v květnu pro neplacení ...

Na druhé straně zase můžu tvrdit že jsem jim oznámení poslal ... a mohlo se ztratit ... :)

Pořád mi to přijde padlé na hlavu. Platit za pojištění téhož auta 2x

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#9 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od THOmasoj »

ivo109 píše:Obě pojištovny to potom vypověděly samy někdy v květnu pro neplacení ...

Na druhé straně zase můžu tvrdit že jsem jim oznámení poslal ... a mohlo se ztratit ... :)

Pořád mi to přijde padlé na hlavu. Platit za pojištění téhož auta 2x
Takové věci se posílají doporučeně - při nejmenším bys musel mít z pošty potvrzení, že dopis byl doručen. Já si myslím, že nejsi první ani poslední komu se to stalo a pojišťovny tohle budou mít dobře ošetřené
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Vůz: t

#10 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od ivo109 »

Pojištovny mi též své zprávy posílají zásadně obyčejnou poštou ... a mít podací lístek neznamená moc - taky jsem mohl poslat pojištovně velikonoční pozdrav ... no prostě je to debilní ... a jsou to vyděrači ... sami by měli sledovat svá pojištěná vozidla v registru vozidel (a změny v něm), nic jiného nemají na práci ... na rozdíl od nás

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#11 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od old.fashioned »

Zánik pojištění odpovědnosti

§ 12

(1) Pojištění odpovědnosti podle tohoto zákona zaniká

a) dnem, kdy pojistník, jeho dědic, právní nástupce nebo vlastník vozidla, je-li osobou odlišnou od pojistníka, oznámil pojistiteli změnu vlastníka tuzemského vozidla,

...

f) výpovědí podle zvláštního právního předpisu,19)

g) dohodou,

h) uplynutím doby, na kterou bylo pojištění odpovědnosti sjednáno.

(2) Pojistník je povinen bez zbytečného odkladu oznámit pojistiteli skutečnosti uvedené v odstavci 1 písm. a) až d).
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

old.fashioned
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 817
Registrován: 16 roků
Bydliště: České Budějovice
Vůz: XC70, V50

#12 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od old.fashioned »

Co z toho vyplývá? Člověk si sám má hlídat své věci. Evidence v registru neodpovídá skutečnému vlastnictví nebo provozování vozidla, a ani nemůže. To oznámení pojišťovně je zcela přiměřená povinnost pro každýho vlastníka auta.
Naposledy upravil(a) old.fashioned dne 29 lis 2016 09:51, celkem upraveno 2 x.
_________________
XC70, 2015, 2,4, D4 Polestar, 162 kW, AWD, Summum, automat
V50, 2004, 2,4i, 125 kW, Summum, manual
ex: XC90, 2004, 2,4, 120 kW, Summum, D5244T, automat
ex: V40, 1999, 1,8, 85 kW, B4184S, manual

Shadow
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1729
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70II

#13 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od Shadow »

Lístek z pošty znamená dost, např. u soudu se na to zřetel rozhodně bere. A nemusel bys teď přemýšlet, jestli jsi jim to poslal nebo ne. Ještě lépe posílat důležité dokumenty s dodejkou.
_________________
Oblíbené souhvězdí? Velký vůz :)

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#14 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od yoby »

ivo109 píše:Pojištovny mi též své zprávy posílají zásadně obyčejnou poštou ... a mít podací lístek neznamená moc - taky jsem mohl poslat pojištovně velikonoční pozdrav ... no prostě je to debilní ... a jsou to vyděrači ... sami by měli sledovat svá pojištěná vozidla v registru vozidel (a změny v něm), nic jiného nemají na práci ... na rozdíl od nás
Ivo, ale to vozidlo není pojištovny ale tvoje, a o své věci se musíš starat sám :-) Jinak u jednoho auta může bejt v registru majitel A, přitom provozovatel je B a pojistník auta klidně C :-)
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Vůz: t

#15 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od ivo109 »

Ok, ale je přípustné vyžadovat totéž pojištění na totéž vozidlo 2x od 2 různých osob ? Pokud již jedna osoba za konkrétní vozidlo prokazatelně za dané období zaplatila, jak může být totéž pojištění znovu vyžádováno od jiné osoby ? Pak se jedná o duplikovanou platbu ? Povinné pojištění se vztahuje na vozidlo, ne na osobu. A pokud již vozidlo pojištěno plně a prokazatelně bylo, nejsou pokusy vybrat toto pojištění zpětně znovu od někoho jiného lehce nemravné a zároveň i neplatné ? Pokud ne, kdyby v tomto období nastala pojistná událost, bude ji pak pojištovna (nebo každá pojištovna) řešit zvlášt a nastane dvojí zaplacení pojistné události ? To by z toho tak nějak vyplývalo

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 13059
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#16 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od raolsa »

Pojištění je produkt jako všechno ostatní. Můžeš mít auto pojištěné třeba u deseti pojišťoven.
To že je povinné na věci nic nemění.
Samozřejmě plnění by pak šlo jen od jedné pojišťovny od které by jsi si řekl sám.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Shadow
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1729
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70II

#17 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od Shadow »

Víš jak, uzavřel jsi smlouvu se soukromou pojišťovnou na své jméno na poskytování určité služby za úplatu. Smlouvu jsi nevypověděl, ani jsi jim neoznámil změnu, takže oni na základě smlouvy poskytovali službu dál a chtějí za to zaplatit. Není důvod, aby je zajímalo, že si někdo jiný POV uzavřel u jiné pojišťovny a oni kvůli tomu přišli o peníze. Ten princip je snad stejný u každé smlouvy. Operátora taky nebude zajímat, žes mu zapomněl poslat výpověď a že měsíc jsi u někoho jiného.
_________________
Oblíbené souhvězdí? Velký vůz :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Vůz: t

#18 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od ivo109 »

raolsa píše: Samozřejmě plnění by pak šlo jen od jedné pojišťovny od které by jsi si řekl sám.
Tak to nevím. Pokud bych měl auto pojištěné já a ještě někdo a to auto by způsobilo pojistnou událost, nárok na plnění by měli oba pojištěnci nezávisle na sobě ? Logika věci

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 13059
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#19 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od raolsa »

Nárok na plnění nemá pojištěnec, ale poškozený a ty by jsi mu musel říct u které pojišťovny chceš, aby plnění uplatňoval.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Vůz: t

#20 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od ivo109 »

A v případě havarijního pojištění (též duplikovaného) ?

Kromě toho i poškozenému mohou být sděleny údaje ke dvěma pojištovnám a mohl by škodu uplatnovat legálně 2x

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3354
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#21 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od dumi.cz »

u majetkoveho pojisteni lze v pripae, ze je dana vec pojistena u vice pojistoven, uplatnovat pouze jednou. pokud bys jej uplatnil u obou dvou jednalo by se o pojisnty podvod, obohaceni. to by sis pak mohl koupit auto pojistit u deseti pojistoven a rozbit ho. dobrej byznys.

jedina vyjimka v tomto ohledu je zdravotni pojisteni, kde le cerpat vice pojisteni na jeden uraz, udalost.
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 898
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Vůz: t

#22 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od ivo109 »

dumi.cz píše:u majetkoveho pojisteni lze v pripae, ze je dana vec pojistena u vice pojistoven, uplatnovat pouze jednou. pokud bys jej uplatnil u obou dvou jednalo by se o pojisnty podvod, obohaceni.
Hmm, tak moje prosté myšlení pak vidí naprosto totožnou analogii i zpětně u pojištovny, která si duplikovaně nárokuje pojištění u vozidla, které již pojištěno je a navíc od člověka, který prokazatelně již majitelem tohoto vozidla není - a tedy mu žádné služby již poskytovat fyzicky nemůže ;) Také defacto pojistný podvod ?

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3354
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

#23 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od dumi.cz »

nikoliv.
ty si objednavas sluzbu. stejne tak si muzes objednat u operatora 10 simkaret, platit pausal na vsech a v pripade ze chces volat, volat z te ktera je vyhodnejsi.

tak to proste je.

jen pro poradek, nemam nic spolecnyho s zadnou pojistvnou a nesnasim je. jen popisuji realitu.
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#24 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od yoby »

Je to marný :-)
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

HonzaA
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 741
Registrován: 17 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: 244 B23E

#25 Doplatek pojistného za období kdy už jsem auto nevlastni

Příspěvek od HonzaA »

Jedná se o bagatelní částku a v právu je jednoznačně pojišťovna. Jiná situace by byla, když by jsi byl přesvědčen, že jsi pojišťovně posílal ukončení smlouvy, potom by to bylo o tom, jakou máš šanci takovou skutečnost prokázat. Možnosti Tvé obrany jsou spíše teoretické a čím dál to necháš zajít, tím hůř pro Tebe.
_________________
244 GLE B21E 1979 | 244 GLE B23E 1981 a další
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“