XC 90 při zařazení D cukne

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 8 roků 7 měsíců
Bydliště: Vigantice 350
Vůz: XC 90

#1 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od Trcis »

Zdravím chlapi, určitě už to tady zaznělo, ale ať jsem brouzdal jak nikde jsem nenašel. Tak bych Vás chtěl poprosit o radu.
XC90 2004, při zařazení D docela cukne. Když je auto zahřáté dělá to více. Při řazení R vydatně méně cukne. Když je auto chladné tak nedělá vůbec nic. Při jízdě řadí plynule. Olej podle faktury minulý majitel měnil přimo ve volvu. Ale tak sami víte jak to s papírama je. Jestli teda máte někdo podobnou zkušenost nebo aspon radu budu velmi rád.

Díky moc

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5008
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#2 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od PINĎABC »

Ahoj,
Jako krok jedná bych udělal pruplach s BG a pak do nové náplně taky BG. Může to oddálit nákladnou opravu.
Kvalitní pruplach mašinou i Bg přípravky mají v Klimkovicích v http://www.cartime.eu
Před klolika km byl olej měněn naposledy a jaké byly intervaly výměny?

GDPR_user

#3 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od GDPR_user »

Optimálně se zastavit u nás. :wink:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 8 roků 7 měsíců
Bydliště: Vigantice 350
Vůz: XC 90

#4 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od Trcis »

Olej byl měněn cca 40000km. a interaly výměny byly +- 60tisic. a nájezd je 312tisic

GDPR_user

#5 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od GDPR_user »

Trcis píše:Olej byl měněn cca 40000km. a interaly výměny byly +- 60tisic. a nájezd je 312tisic
Otázka kolik a jak olej měnili.

Rado_
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 27
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Březina u Křtin
Vůz: Volvo XC90

#6 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od Rado_ »

Tak tak pozoruji, že pokud chce někdo koupit auto, měla by být první otázka pro prodávajícího, jestli dělal servis ve Frenštátu...pak by měl vyhráno.
Sice Tě neznám, ale podle toho co píšeš se divím, že s tím know-how už dávno neděláš ve Švédsku šéf -konstruktéra. Ale aspoň v té naší zemičce máme někoho, na koho se obrátit. Díky za to.
_________________
XC90 D5 AWD EXECUTIVE - 06/2011, šedozelená metalíza
Březina u Křtin

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 8 roků 7 měsíců
Bydliště: Vigantice 350
Vůz: XC 90

#7 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od Trcis »

Ano to je pravda otázka jak často nebo kdy to měnili. Vyzkouším teda ten proplach výměnu oleje a uvidíme.

GDPR_user

#8 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od GDPR_user »

Trcis píše:Ano to je pravda otázka jak často nebo kdy to měnili. Vyzkouším teda ten proplach výměnu oleje a uvidíme.
Hlavně jak.

GDPR_user

#9 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od GDPR_user »

Rado_ píše:Tak tak pozoruji, že pokud chce někdo koupit auto, měla by být první otázka pro prodávajícího, jestli dělal servis ve Frenštátu...pak by měl vyhráno.
Sice Tě neznám, ale podle toho co píšeš se divím, že s tím know-how už dávno neděláš ve Švédsku šéf -konstruktéra. Ale aspoň v té naší zemičce máme někoho, na koho se obrátit. Díky za to.
Máš pravdu neznáš mne a evidentně jsi dostatečně nečetl forum.Lidí,kteří se potkali se špatnou výměnou oleje v automatu je taková spousta,až to hezké není.Takže svoje ironické poznámky si laskavě nechej pro své soukmenovce.

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5008
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#10 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od PINĎABC »

Trcis píše:Olej byl měněn cca 40000km. a interaly výměny byly +- 60tisic. a nájezd je 312tisic
Už má něco zasebou, otázka já za čištění s pruplachem dával cca 7500 tráva to 4 hodiny. V mé převodovce jsem poprve proplachoval při 250k km a funguje dobře, občas si cukne dnes má již 320k km a řádí líp jak při koupi. Rozhodně bych na tom nešetřil. Raději bych šetřil na repas.

GDPR_user

#11 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od GDPR_user »

PINĎABC píše:
Trcis píše:Olej byl měněn cca 40000km. a interaly výměny byly +- 60tisic. a nájezd je 312tisic
Už má něco zasebou, otázka já za čištění s pruplachem dával cca 7500 tráva to 4 hodiny. V mé převodovce jsem poprve proplachoval při 250k km a funguje dobře, občas si cukne dnes má již 320k km a řádí líp jak při koupi. Rozhodně bych na tom nešetřil. Raději bych šetřil na repas.
:lol: No vidíš a mohl jsi to mít o 2000Kč levnější.A určitě by to 4 hodiny netrvalo.Hlavně bych chtěl vidět,jak to 4 hodiny dělají. :ROFL: :ROFL: :ROFL:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1
Registrován: 7 měsíců
Bydliště: Hulín
Vůz: Volvo XC 60 2012 D5 169 kW

#12 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od alles007 »

GDPR_user píše: 26 lis 2016 20:02
Rado_ píše:Tak tak pozoruji, že pokud chce někdo koupit auto, měla by být první otázka pro prodávajícího, jestli dělal servis ve Frenštátu...pak by měl vyhráno.
Sice Tě neznám, ale podle toho co píšeš se divím, že s tím know-how už dávno neděláš ve Švédsku šéf -konstruktéra. Ale aspoň v té naší zemičce máme někoho, na koho se obrátit. Díky za to.
Máš pravdu neznáš mne a evidentně jsi dostatečně nečetl forum.Lidí,kteří se potkali se špatnou výměnou oleje v automatu je taková spousta,až to hezké není.Takže svoje ironické poznámky si laskavě nechej pro své soukmenovce.
Zdravím. Na fóru jsem krátce, ale našel jsem tento příspěvek. Mám podobný problém u svého XC 60, D5 r.v. 2012, najeto mám 260 000 km. Při zařazení D to dost cukne. V servisce je uvedena výměna oleje v automatu před 30.000 km. Dočetl jsem se v tom příspěvku o servisu ve Frenštátu. Chtěl jsem se zeptat na možné objednání na proplach převodovky a výměnu oleje.

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5136
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#13 XC 90 při zařazení D cukne

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Amen......... :unknown:
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“