Dodělání výhřevu na zadních sedačkách - V70 III

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 40
Registrován: 8 roků 7 měsíců
Bydliště: Tuklaty
Vůz: S212 350cdi bylo: V70III D5 Momentum

#1 Dodělání výhřevu na zadních sedačkách - V70 III

Příspěvek od makaveli »

Zima je před dvěřmi, děti dorůstají a tak už nesedí na sedačkách a samozřejmě si začaly vymýšlet věci, jako že by bylo fajn, kdyby vzadu měly výhřev jako my vepředu. Popravdě se jim nedivím, je to dost příjemné a tak se chci zeptat, jestli je k tomu něco speciálního potřeba, nebo stačí "sehnat" správný interiér? Jak je v tom případě vedená kabeláž? Ovládání je na středovým tunelu mezi sedačkami, jestli jsem viděl správně na fotkách. Vyhřívá to jenom sedák nebo i vrh sedačky jako vepředu? Musí se něco poladit i softwarově? Nebo je to totální kktina a raději nad tím nemám ani přemýšlet?

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#2 Dodělání výhřevu na zadních sedačkách - V70 III

Příspěvek od Michl »

Taky mě to napadlo, ale u V je právě problém s dělenou sedačkou (zvedací sedák+opěradlo). Znamená to montovat vyhřívací dečky dvojmo nebo jen pro sedák? Jak je toto řešeno např. u XC90, která toto mívá už z výroby? Kabeláž, vestavný vypínač, pojistky by neměl být problém doplnit do vozu včetně SW.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 40
Registrován: 8 roků 7 měsíců
Bydliště: Tuklaty
Vůz: S212 350cdi bylo: V70III D5 Momentum

#3 Dodělání výhřevu na zadních sedačkách - V70 III

Příspěvek od makaveli »

Takže moje představa dostává trošku reality, sedačky bych mohl mít, sedí mi do interiéru. Dnes mám vepředu mechanickou sedačku, v nabízeném interiéru je elektrická, otázka teda zní, jde to jenom zapojit do něčeho, co je tam již pod sedačkou připravený? Nebo je to zas pakárna s kabeláží? Mno a vzadu je to jasný, výhřev včetně ovládání, kabeláž se vede středem pod kobercem? Kuchal to už někdo? Jak se vůbec ty sedačky dají vyndat? Co na to kluci z D5T5? koukal jsem na stránky a tam nabízí dodělání výhřevu, tak jsem si říkal, že kdyby to bylo za nějakou normální cenu, tak bych je to nechal udělat. Má někdo zkušenosti s podobnou akcí? Já naposledy měnil interiér ve w124 a tam to bylo na pohodu :).

Díky za reakci
Přílohy
IMG_6019.JPG
IMG_6019.JPG (46.03 KiB) Zobrazeno 1549 x
IMG_6017.JPG
IMG_6017.JPG (42.13 KiB) Zobrazeno 1549 x
IMG_6016.JPG
IMG_6016.JPG (60.64 KiB) Zobrazeno 1549 x

GDPR_user

#4 Dodělání výhřevu na zadních sedačkách - V70 III

Příspěvek od GDPR_user »

Docela zábavné koupit si momentum a pak se snažit z toho udělat auto. :wink:

ok2ucx
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2618
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Beskydy
Vůz: V90CC-T6/S80-V8/740/940/C30
Kontaktovat uživatele:

#5 Dodělání výhřevu na zadních sedačkách - V70 III

Příspěvek od ok2ucx »

Zadní vyhřívané sedačky do auta dodělával Láďa (tymon), tak zkus rovnou na něj. Konfiguraci auta jistě zvládneme, ty gymnastiku ze sedadly musíš sám.

Já bych ale děti takto vůbec nerozmazlovat, ty ještě hřeje mládí...

P.
_________________
.::. V90CC T6 2018 .::. S80 V8 2007 .::. 940 2.3 1995 .::. 940 Polar 1994 .::. 740 Turbo 1988 .::.
Repase/klonování/párování elektroniky VOLVO - DIM / ICM / ECM / CEM / DEM / SAS & Optimalizace motoru
Start nezávislého topení z telefonu, vzdálená diagnostika: VDD - https://d5t5.com/article/vdash-vdd-dongle
https://D5T5.com https://d5t5.com/helpdesk
Specializovaný Volvo servis - CarDiag.info

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 40
Registrován: 8 roků 7 měsíců
Bydliště: Tuklaty
Vůz: S212 350cdi bylo: V70III D5 Momentum

#6 Dodělání výhřevu na zadních sedačkách - V70 III

Příspěvek od makaveli »

martinopel píše:Docela zábavné koupit si momentum a pak se snažit z toho udělat auto. :wink:
Souhlas, že to je jako drbat se levou rukou za pravým uchem, ale v době auta jsem moc neřešil jestli to má výbavu tu nebo onu, ke všemu jsem se v tom vůbec nevyznal. Přecházel jsem z avantgarde u s211 (s210) a je fakt, že po sednutí do Volva jsem byl trošku v rozpacích. Na druhou stranu adaptivní tempomat, hudbu Harmann-Kardon či adaptivní podvozek nepotřebuju - nechci dodělávat. Ale třeba výhřev na zadních sedačkách vidím jako dobrou možnost výbavy, ke všemu když tam nemám ani na prostředku možnost udělat "stoleček" s držákem nápojů.
ok2ucx píše: Zadní vyhřívané sedačky do auta dodělával Láďa (tymon), tak zkus rovnou na něj. Konfiguraci auta jistě zvládneme, ty gymnastiku ze sedadly musíš sám.

Já bych ale děti takto vůbec nerozmazlovat, ty ještě hřeje mládí...

P.
Díky za tip, zkusím ho kontaktovat. Ta gymnastika očekávám bude ten největší oser, já jsem to už zkoušel, ale jenom lehce a zjistil, že vlastně ani nevím, jak ty sedačky vyndat :D. Co se týče elektricky ovládané přední sedačky, tak je potřeba nějaký modul pod sedačkou? Pokud ano, pak očekávám, že zásah do SW by byl to nejmenší, proto bych se na ní klidně vykašlal, i když paměť pro 3 lidi by se hodila. I když pokud to nejde do paměti se zrcátkama a volantem, tak je to vlastně jedno ;).

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1311
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#7 Dodělání výhřevu na zadních sedačkách - V70 III

Příspěvek od Arkaz »

Myslim ze samotna elektrika na sedacky pojde. Ovladanie ako take. Nepojde ale pamat. A tie zadne sedacky sa davaju dole lahko prv das dole podsedak su tam z boku take klipy ktore srobovakom plochym zatlacis a uvolnis a opierky su na sroboch o kasnu uchytene.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“