Diagnostika Volvo zdarma

  • Autor
  • Zpráva
Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#1 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od Michl »

Zdravím a chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s nějakým servisem s vozy Volvo, kde dělají diagnostiku zdarma, myšleno jen připojení na počítač a načtení případných chyb, podobně jako to třeba dělá některý ze servisů Škoda. Zatím jsem se vždy setkal s tím, že potřebují nejdříve vytvořit zakázku a pak následně provedou diagnostiku třeba jen preventivní a pochopitelně zpoplatněnou.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od raolsa »

Spousta zdejších uživatelů ti takovou diagnostiku (rozuměj vyčtení závad) udělá zdarma, ale v servisech, kor autorizovaných těžko.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#3 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od Michl »

No to mě právě štve u Volvaservisů. Když jsem dříve jezdil s Octávkou do servisu, tak si frajer nedříve načetl v počítači závadu a pak jsme se domlouvali na příp. opravě a ceně za ní, částku za diagnostiku si tam asi pak i připočítal. Ale když se nic neopravovalo, tak jsem nic neplatil a já znal ale alespoň stav věc, když už jsem do toho servisu dojel.
Naposledy upravil(a) Michl dne 23 říj 2016 10:47, celkem upraveno 2 x.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#4 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od kwiko »

no v skodfke na mna tiez chceli 20e za informaciu ze to mam pokazene a nevedia kde... je to len o tom ked chodis do jedneho servisu na knowhow a potom ti to opravuje servis kde volvo nevideli...
Je to len o pocite, ked dostanes potom 30 percent dole na pracu ci diely, diagnostika je zanedbatelna...

GDPR_user

#5 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od GDPR_user »

Když přijedeš k nám,napojení na diagnostiku a vyčtení závad je zdarma.Účtujeme pouze za interpretaci diagnostiky opravy a rady.Také za smazání.Ale napojení a vyčtení je opravdu zcela zdarma. :D

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#6 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od Michl »

martinopel píše:Když přijedeš k nám,napojení na diagnostiku a vyčtení závad je zdarma.Účtujeme pouze za interpretaci diagnostiky opravy a rady.Také za smazání.Ale napojení a vyčtení je opravdu zcela zdarma. :D
Takže je to všude stejné. V tomhle by si mohly Volvoservisy od Škodovky něco přiučit.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12054
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#7 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od Urvanej »

Čoveče čteš ty vůbec? Psali ti, že když budeš jezdit furt do jednoho servisu, tak ti to budou napichovat zdarma. Ale když přijedeš do jednoho servisu, oni stráví hodinu s tim, aby ti to načetli a zjistili, kde je pes zakopán a ty řekneš děkuju a deš si to nechat opravit jinam, tak to ti žádnej servis dlouho dělat nebude.
A neni to o tom, že se nějakej servis od jinýho má něco učit, ale o tom, jak k tomu přistupuje zákazník.
To je stejný, jak když přijde zákazník do obchodu, prohlíží si, vybírá a testuje různý zboží a pak si to koupí na nettu. To taky neni v pořádku. Pokud si někde něco prohlížim, taxi to tam i koupim, je to slušnost, protože ten obchod platí nájem, platy prodavačů... kdyby každej jen prohlížel a pak nakupoval na webu, tak to může obchod rovnou zabalit.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#8 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od Michl »

Urvanej píše:Čoveče čteš ty vůbec? Psali ti, že když budeš jezdit furt do jednoho servisu, tak ti to budou napichovat zdarma. Ale když přijedeš do jednoho servisu, oni stráví hodinu s tim, aby ti to načetli a zjistili, kde je pes zakopán a ty řekneš děkuju a deš si to nechat opravit jinam, tak to ti žádnej servis dlouho dělat nebude.
A neni to o tom, že se nějakej servis od jinýho má něco učit, ale o tom, jak k tomu přistupuje zákazník.
To je stejný, jak když přijde zákazník do obchodu, prohlíží si, vybírá a testuje různý zboží a pak si to koupí na nettu. To taky neni v pořádku. Pokud si někde něco prohlížim, taxi to tam i koupim, je to slušnost, protože ten obchod platí nájem, platy prodavačů... kdyby každej jen prohlížel a pak nakupoval na webu, tak to může obchod rovnou zabalit.
Ale já jsem četl pozorně. Smyslem vložení mého příspěvku bylo, že hledám servis vozů Volvo v okolí Prahy kam budu se svým autem pravidelně jezdit, kde nebudou ze mne hned tahat peníze a kam se budu jako spokojený zákazník opětovně vracet. Zatím jsem se setkal s tím, že nejdříve chtějí otevřít novou zakázku a pak teprve auto napojí na zpoplatněnou diagnostiku. Z vlastní zkušenosti vím, že to u menších servisů Škodovky funguje (jak už jsem popsal výše) a tady ze mě za to děláte mimozemšťana, který neví která bije. Opravdu mi nejde o vyčůranost si diagnostikovat chybu na autě zadarmo a pak to opravit jinde nebo svépomocí, ale pokud je auto pojízdné třeba si to rozmyslet a nechat projít hlavou.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#9 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od kwiko »

Michl píše: Ale já jsem četl pozorně. Smyslem vložení mého příspěvku bylo, že hledám servis vozů Volvo v okolí Prahy kam budu se svým autem pravidelně jezdit, kde nebudou ze mne hned tahat peníze a kam se budu jako spokojený zákazník opětovně vracet. Zatím jsem se setkal s tím, že nejdříve chtějí otevřít novou zakázku a pak teprve auto napojí na zpoplatněnou diagnostiku. Z vlastní zkušenosti vím, že to u menších servisů Škodovky funguje (jak už jsem popsal výše) a tady ze mě za to děláte mimozemšťana, který neví která bije. Opravdu mi nejde o vyčůranost si diagnostikovat chybu na autě zadarmo a pak to opravit jinde nebo svépomocí, ale pokud je auto pojízdné třeba si to rozmyslet a nechat projít hlavou.
No ja dnes uz dobre viem ze diagnostika v dobrom servise nieje o 5 minutovom precitani pameti zavad. casto sa tie chyby overuju dalsim testovanim, skusobnou jazdou, ci fyzickym meranim. Ziadny servis nestoji po podceneni diagnostiky o vymenu suciastky ktora nevyriesi problem...

A v skodovke som dal auto co vykazovalo zavadu lambda sondy... za 15minut som zaplatil za papier kde mi to vytlacili a doporucili mi vymenu lambda za 150e co by problem vyriesila a vystavili sek na 20e.

nakoniec bola vadny regulator tlaku paliva...

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#10 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od Michl »

kwiko píše:
Michl píše: Ale já jsem četl pozorně. Smyslem vložení mého příspěvku bylo, že hledám servis vozů Volvo v okolí Prahy kam budu se svým autem pravidelně jezdit, kde nebudou ze mne hned tahat peníze a kam se budu jako spokojený zákazník opětovně vracet. Zatím jsem se setkal s tím, že nejdříve chtějí otevřít novou zakázku a pak teprve auto napojí na zpoplatněnou diagnostiku. Z vlastní zkušenosti vím, že to u menších servisů Škodovky funguje (jak už jsem popsal výše) a tady ze mě za to děláte mimozemšťana, který neví která bije. Opravdu mi nejde o vyčůranost si diagnostikovat chybu na autě zadarmo a pak to opravit jinde nebo svépomocí, ale pokud je auto pojízdné třeba si to rozmyslet a nechat projít hlavou.
No ja dnes uz dobre viem ze diagnostika v dobrom servise nieje o 5 minutovom precitani pameti zavad. casto sa tie chyby overuju dalsim testovanim, skusobnou jazdou, ci fyzickym meranim. Ziadny servis nestoji po podceneni diagnostiky o vymenu suciastky ktora nevyriesi problem...

A v skodovke som dal auto co vykazovalo zavadu lambda sondy... za 15minut som zaplatil za papier kde mi to vytlacili a doporucili mi vymenu lambda za 150e co by problem vyriesila a vystavili sek na 20e.

nakoniec bola vadny regulator tlaku paliva...
Tomu rozumím a děkuji za odpovědi.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#11 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od raolsa »

_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4901
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#12 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od Romulusw »

Ježíši, tak si to kup. Dyk to stojí pár korun :wink:

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2168
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#13 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od karelvolvo »

A nebo si kup pořádny Volvo a nepotřebuješ ani nic napichovat V70-ku jsem za 10 let co ji mám napichlou neměl ! ani na obrubník !?!?
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#14 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od Michl »

Romulusw píše:Ježíši, tak si to kup. Dyk to stojí pár korun :wink:
Setkal jsem se zatím s cenou 600 Kč a výš za vyčtení paměti. Pokud je to někde levnější, rád si nechám poradit a předem děkuji.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

Michl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 1306
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: V50 T5 AWD

#15 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od Michl »

raolsa píše:Zkus http://www.avdily.cz
Dík, AVdíly znám, už jsem tam pár drobností kupoval.
_________________
Blue Cat: V50 T5 AWD/184 kW MY2009 Summum Matt Gold Pearl Polestar
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=96&t=56997

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 12980
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#16 Diagnostika Volvo zdarma

Příspěvek od raolsa »

No tak víš, že mají i servis.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“