Spojka "lepí"

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
sedli02
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 380
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: C70 2.0T 166kW MT1999 coupé

#1 Spojka "lepí"

Příspěvek od sedli02 »

Ahoj, nevím jestli už se to někdy někomu stalo ale normálně mi začal spojkovej pedál většinou na volnoběh/při 1 rychlostním stupni lepit odspodu tak při pouštění na 10% je to jakoby se to přilepilo a pak plesk do nohy (to přeháním) ale prostě je tam cítit jak kdyby se spojkovej pedál k něčemu přilepil a pak pustil. Pokud je auto vypnuty tak i je slyšet cvakání v místě kdy mám pocit že se pedál "přilepí" napadá mě že se lepí spojková lamela nebo jestli cvakaj pruziny na dvouhmote ? :O Stalo se to už někomu ? :( dík moc za jakykoliv rady
_________________
C70 2.0 HPT 166kW 99 Černá
Moje Galerie

Rajče

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 81
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Martin
Vůz: V70II
Bydliště: Slovensko

#2 Spojka "lepí"

Příspěvek od laci »

Lamela sa ti lepit nebude.Treba odvzdusnit spojku.Ak to robi nadalej-mas pravdepodobne prasknutu pruzinu na pritlacnom tanieri spojky.Tato pruzina je ako drat,nachadza sa v pritlacaku po obvode.To je moj odhad na dialku.Samozrejme nemusi to byt ono ale podla popisu my to tak pripada. :wink:
_________________
V70II 2002 D5/AT,EX-V40 1,9DT 97
LACI servis-Diagnostika

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4940
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#3 Spojka "lepí"

Příspěvek od Romulusw »

A to cvakání při vypnutém motoru se ozývá jako zespodu auta, nebo od pedálů? Jestli to není prasklá pružina ( a nějak kouslá) co má vracet pedál. Na mě vypadla asi před rokem a protože se bez toho dá jezdit, tak ji tam prostě nemám. U tebe to asi vypadá jinak, ale ta moje je takováto.
Obrázek

sedli02
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 380
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: C70 2.0T 166kW MT1999 coupé

#4 Spojka "lepí"

Příspěvek od sedli02 »

jojo odspodu nejde to z interieru uvnitr to temer slyset neni jen zvenku auta je to slyset, odvzdusnoval jsem tak par mesicu zpet ale zkusim znova to byl muj plan co nejdriv dam pak vedet :/ ale vypada to ze budu rozebirat a dohledavat proc se to deje ... :/
_________________
C70 2.0 HPT 166kW 99 Černá
Moje Galerie

Rajče
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“