Čištění škrticí klapky

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 251
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Bydliště: Votice
Vůz: 960 II 3.0

#1 Čištění škrticí klapky

Příspěvek od StepanB »

Poslední dobou mi auto při prudším šlápnutí na plyn zaváhá a až pak se rozjede. Když se prudce rozjíždím tak to má skoro chuť chcípnout. V mém oblíbeném servisu teď nemají čas, tak mě napadlo zkouknout škrticí klapku. Jelikož jsem levý, skončilo to odděláním váhy vzduchu a koukáním do chobotu směrem ke klapce. V záchybech jsem našel hnusnou "vazelínu", která tam určitě být nemá.

Teď k otázce: mám sprej na čistění klapky s hadičkou, kterou by se dalo dostat až ke klapce, aniž bych musel sundavat jí samotnou (je tam na mě moc hadic, hlavně jakási podivná zboku :%) ). Když tam ale mám tolik bordelu, bude podobné čistění k něčemu dobré, nebo to chce celou klapku vyndat? A je takové množství bordelu normální, nebo se tam ještě někde skrývá další chyba kromě toho, že to nikdo hodně dlouho nečistil?
_________________
Belmondo (Peugeot 308 SW, 2015, 1.6 BlueHDI)
Bylo: Fred (Volvo 960 II, 1995, B6304S), Pierre Richard (Peugeot 205, 1993, 1.1), Fík (Ford Fusion, 2007, 1.4)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 306
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Rajhrad
Vůz: BYLO: S60 2,4T, 147kw, 01 zlatá metalíza
Bydliště: Rajhrad- Brno-venkov

#2 Čištění škrticí klapky

Příspěvek od Lukas60 »

_________________
S60 2,4T, 147kw, 2001
Bylo:Fiat Brava, Šáde 120
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“