C70 I gen Vibrace

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
sedli02
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 380
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: C70 2.0T 166kW MT1999 coupé

#1 C70 I gen Vibrace

Příspěvek od sedli02 »

Už delší dobu řeším problém s vibracema a pořád mi nejde do hlavy, čím by to ještě mohlo být krom poloosy. Při rychlosti tak nad 80km/h začne auto vibrovat - nejvíc je to cejtit asi do volantu, ale je to cejtit v celým autě a jakmile se přišlápne plyn vibrace zesílí. Po puštění plynu se zmírní, ale neustále auto mírně vibruje. Vyměnil jsem všechny silentbloky motoru kromě malého spodního u převodovky https://mlparts.cz/front/tecdoc/product/default/275714 (ale tím je asi blbost aby to bylo) a nepomohlo to. Od kol - ráfků to také nejde, jelikož jsou vyzkoušeny dvě sady kol a dělá to na všech ... Nenapadá někoho od čeho by to mohlo jít, už pár lidí mi říkalo o poloose, ale jestli to dělá jeden z kineťáků a nebo jestli to dělá celá poloosa, to je asi loterie to nějak vyzkoušet :( Prosím nějaké rady či pomoci ? Děkuju :)
_________________
C70 2.0 HPT 166kW 99 Černá
Moje Galerie

Rajče

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 333
Registrován: 11 roků 10 měsíců
Vůz: S 80 2,4b 125kw

#2 C70 I gen Vibrace

Příspěvek od Jasko »

Vnutorny klb?!


Volvo S80 2.5T awd 154kw a/t Poprad

spy
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1126
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#3 C70 I gen Vibrace

Příspěvek od spy »

Čepy řízení?
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

sedli02
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 380
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: C70 2.0T 166kW MT1999 coupé

#4 C70 I gen Vibrace

Příspěvek od sedli02 »

Jasko píše:Vnutorny klb?!
Tím máš na mysli vnitřní kineťák poloosy ? Ale teď který z nich :/ Popř by prý mohla být samotná poloosa "nevyvážená"
spy píše:Čepy řízení?
Čepy jsou měněné před 7 měsíci, ale je to skandix... už mi právě odešlo jedno rameno měněno takyp řed 7 měsíci, ale to bylo v důsledku vymletí obrovský díry... nicméně vůle na nich není, možná mírná na hřebenu. Ale to by nešla vibrace od motoru ale jen od volantu, navíc by nebyla změna při přidání plynu ne ? :O
_________________
C70 2.0 HPT 166kW 99 Černá
Moje Galerie

Rajče

anonym_user

#5 C70 I gen Vibrace

Příspěvek od anonym_user »

Ja mel stejny problem na V40 a byl to homokyneticky kloub. Jdi po nem.
Pokud se vibrace meni jak seslapnes plyn, je to jasne, ze to je od pohonu kol.
Ja mel vadny kloub u kola na strane ridice. Nikdo to nedokazal poznat co to je. Jen ja. Bohuzel jsem daval na rady mechaniku a celkove me to stalo skoro 10 tisic...
Podivej se jestli neni dira v manzete atd....

sedli02
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 380
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: C70 2.0T 166kW MT1999 coupé

#6 C70 I gen Vibrace

Příspěvek od sedli02 »

Jojo je mi jasny ze uz asi zbejva jen poloosa :/ A menil jsi cely kintak nebo jen manzetu a napln ? :O Vsiml jsem si mirneho uniku maziva u manzety pac je nejaka divna ta spona
_________________
C70 2.0 HPT 166kW 99 Černá
Moje Galerie

Rajče

anonym_user

#7 C70 I gen Vibrace

Příspěvek od anonym_user »

Menil jsem cely kloub. Nikdo na to nemohl prijit, ikdyz jsem od zacatku tvrdil, ze mam vadny kloub...pak jsem objevil v manzete dirku a bylo to.
Pokud si nasel unik te vazeliny, nevahal bych a vymenil kloub.
Pozor, nemenil jsem poloosu ale jen kloub u kola na strane ridice.

anonym_user

#8 C70 I gen Vibrace

Příspěvek od anonym_user »

Bo jak to netesni, tak se tam dostane k tomu kloubu bordel a udela se udajne taka brusna pasta a dojebe cely kloub.

sedli02
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 380
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: C70 2.0T 166kW MT1999 coupé

#9 C70 I gen Vibrace

Příspěvek od sedli02 »

Takze jsi menil vnejsi homokinetak, ja mam unik na vnitrnim ale u vnejsiho je pravda ze jsem menil akorat lozisko kola no mozna to prubnu ale je to spis takova hra na nahodu ...
_________________
C70 2.0 HPT 166kW 99 Černá
Moje Galerie

Rajče

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 333
Registrován: 11 roků 10 měsíců
Vůz: S 80 2,4b 125kw

#10 C70 I gen Vibrace

Příspěvek od Jasko »

sedli02 píše:
Jasko píše:Vnutorny klb?!
Tím máš na mysli vnitřní kineťák poloosy ? Ale teď který z nich :/ Popř by prý mohla být samotná poloosa "nevyvážená"
spy píše:Čepy řízení?
Čepy jsou měněné před 7 měsíci, ale je to skandix... už mi právě odešlo jedno rameno měněno takyp řed 7 měsíci, ale to bylo v důsledku vymletí obrovský díry... nicméně vůle na nich není, možná mírná na hřebenu. Ale to by nešla vibrace od motoru ale jen od volantu, navíc by nebyla změna při přidání plynu ne ? :O
Ano vnutorný klb na poloose pri prevodovke pokial tam je diera tak by som šiel po ňom rozober ho a vnutry ako chodi triangel z ložiskamy hladaj či niesu vňom vybehane dražky.


Volvo S80 2.5T awd 154kw a/t Poprad

sedli02
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 380
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: C70 2.0T 166kW MT1999 coupé

#11 C70 I gen Vibrace

Příspěvek od sedli02 »

Díra tam není, je z něj akorát únik maziva jakoba na koncovce prachovky kde byla nejspíš špatně dotahovaná spona (několikrát jsem jí přitahoval) Ala natrženej není a díru nemá, nejspíš to ale zkusím. Vnitřní kloub jde samotný vyměnit nebo se musí koupit vlastně "celá levá poloosa" ? :O
Naposledy upravil(a) sedli02 dne 09 črc 2016 17:38, celkem upraveno 1 x.
_________________
C70 2.0 HPT 166kW 99 Černá
Moje Galerie

Rajče

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 160
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Chrudim
Vůz: V70 II 2,4T 147Kw, r.v.2000

#12 C70 I gen Vibrace

Příspěvek od ferdikf »

Mě to dělá obdobnou věc, už jsem to tu psal. Vibrace začínají v 85kmh, pak je to lepší a začínjí ve 120ti, na spodku vše bez vůlí, zkoušeny různé ráfky a gumy, nové kotouče a včera sjeté pro jistotu na soustruhu. Napadá mě, že na jednom vnějším kloubu jsem měl 2x po sobě povolenou sponku na manžetě. Přemýšlím, že koupím kloub a nechám ho vyměnit. Jakou značku kloubu? SKF?
_________________
Volvo V70 2,4t, 147Kw, LPG, r.v.2000 Spritmonitor Obrázek
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“