S40 II výměna bajonetu u pozičky

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: S40 II

#1 S40 II výměna bajonetu u pozičky

Příspěvek od Papaya007 »

Předem se omlouvám, pokud jsem špatně hledal, ale nenašel jsem.

Dobrý den, jsem tu nový a dotaz na zdejší fórum jsem volil jako poslední řešení mého problému. Doma máme S40 II (2009). V předním světlometu jsem měnil pozičky z klasických žárovek na diodové a to samé u parkovaček. Asi protože z Číny je každý desátý kus vadný stalo se mi, že mi jedna ta pozička vyhořela a roztekla se do toho bajonetového (nebo jak to nazvat) uzávěru. Na netu jsem se díval, ale většinou nabízejí jen žárovky, nikoliv ten samotný bajonet. Máte někdo zkušenost kde ho objednat?

A druhý dotaz zní, při instalaci té samé diodové žárovky do parkovaček se mi stalo, že mi do toho podlouhého světla parkovačky, co je mezi xenonem a dálkovým světlem jedna ta žárovka zapadla. Zkoušel jsem ji vyklepat, ale je dlouhá a prostě se tam nestočí tak, aby vypadla, navíc je široká a musí se ji na protáhnutí otvorem trochu pomoct. Jde to světlo rozebrat tak, aniž bych musel rozlepit sklo od těla (alespoň co jsem se tak na to díval, tak je to přichycené svorkami a nějakým silikonem/lepidlem a po nahřátí předpokládám, že by to pustilo)?

Děkuji za všechny reakce.

Martin, Semily

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#2 S40 II výměna bajonetu u pozičky

Příspěvek od kwiko »

moc nieje co dodat, to ze pchas veci do kazdeho otvoru bez ohladu na dosledky ti uz asi niekto v zivote naznacil...
Svetlo rozlepit bez poskodenia bude pri tvojich schopnostiach dost ambiciozne, tak len popriat vela stastia

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2
Registrován: 7 roků 11 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: S40 II

#3 S40 II výměna bajonetu u pozičky

Příspěvek od Papaya007 »

Aha, takže poradit nevíš, vtip ti moc nevyšel, tak proč vůbec reaguješ?

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#4 S40 II výměna bajonetu u pozičky

Příspěvek od kwiko »

Mozes si byt isty ze tvoje prispevky si dvakrat rozmyslim ci sa mi bude chciet vobec citat...

Svetlo na V50 som uz parkrat rozoberal, ale tu fakt neviem co viac poradit, len ze spravne klieste pri vymene tej pozicku su zaklad, ale to uz isto vies aj sam. Drziacik ziarovky mam z tych rozbitych svetlometov, ale myslim ze ine automobilky, tusim aj felda po FL ma taky podobny, a ked nakoniec pristupis k demontazi plexiskla tak teplovzdusnu trubu na 50stupnov povazujem za vhodny prvy krok k nie uplne istemu uspechu.

A prekvapivo sa ti nesmejem, lebo to nieje zavideniahodna situacia pokial sa ti to nepodari vybrat cez dieru po ziarovke.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“