Katalog komponentu Starter a Alternator 2014

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#1 Katalog komponentu Starter a Alternator 2014

Příspěvek od Ekky »

Při hledání volnoběžky na svuj alternátor jsem narazil na tento katalog,docela mi pomohl i kdyz je obsáhlí tak jsem v něm našel to co jsem potřeboval ,asi po 15ti minutach :D
Je to snad na všechny auta a převážě se jedná o Bosch a Valeo

Webová verze zde: http://www.elektroistenik.sk/wp-content/uploads/2014/06/IACO-komponenty-2014.pdf
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

ksw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 917
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Olomouc city a okolí
Vůz: R design 2018 V60 D4
Bydliště: Olomouc city a okolí

#2 Katalog komponentu Starter a Alternator 2014

Příspěvek od ksw »

Zdravím, . . . slouží všem, kteří mají auto nejen na svezení, ale jsou schopni si ledacos opravit
sami, a jsou ze severni Moravy - vzhledem k dostupnosti.
Stál jsem nedávno před drobným problémem výměny reduktoru** u staršího startéru vozítka ford puma 1.7 .

**slouží jako ochrana proti přetížení startéru především v zimě - hustý olej u studeného motoru-
při velké momentální zátěží se rozpadne a nespálí se startér nebo se stářím rozpadne.

Po delším hledání na netu jsem za rozumnou cenu našel dodavatele.

Narazil jsem na link viz níže
http://www.auto-starter24.pl/start.asp?WCU=~TUoyMzEzNDc%3D
anebo
http://www.auto-starter24.pl/start.asp?WCU=~TUoxMzUwNzg%3D

Reduktoru je však více druhů a to dle dodavatele startéru - Magneti Mare . . . Bosch, Valleo atd.
Tak než jsem se rozhodl dojet pro součástku-ky - příhraniční město Nysa
zamejloval jsem dodavateli , že si neumím vybrat tu správnou. Tak mi řekl ať vezmu startér,
že na místě vybereme.
Tak jsem tam o našem středečním svátku dorazil. A "vybalil" svoje přání. Za chvilku mi donesli více
druhů reduktorů a já se snažil vybrat ten správný - můj zůstal úplně na kaši, tak mi to šlo "ztuha".
Kontaktní zástupce, když mne pozoroval, tak mne zatáhl na dílnu, i když jsem zpočátku nechtěl.
Na dílně mi pomohl s výběrem mechanik a ještě upozornil na další díly vhodné na výměnu -
startér jsem měl pochopitelně rozložený. Ani jsem mu nemusel . . . asi mi to viděl na očích a
začal s opravou - já jsem mohl koukat pod ruce. Během hodiny vše hotovo, vyměněny ještě další
3 ložiska, pojistný kroužek, vypráno, vysušeno, promazáno smontováno, kontrola na stolici
a to hlavní za 70 zlotůvek polských, což je našich asi 440 korun inflačních českých. :)

Takže repas repas startéru za cenu @@.
Dávám to sem nejen pro vlastní spokojenost ale i láci dílů a také pro shodu
tohoto startéru pro vozy c30 v40 a v50 do výkonu zhruba 85 kw.

@@U nás v republice jsem podobnou součástku - reduktor našel ale kus za 527,- Kč.
Také bych si musel dojet vybrat ten správný - v Praze.

a kdo se bojí špitnout po polsky :

Dzieň dobry,

jestem z Czech - miasta Šumperk, interesuje mne tutaj: [SG9002 CG] Bieżnia rozrusznika 231347, 18.52 Zloty

http://www.auto-starter24.pl/start.asp?WCU=~TUoyMzEzNDc%3D

no ja mam autko Ford Puma 1.7

a nie wiem, czy to może być zastosowane do rozrusznika Ford Puma 1.7
i czy mają na stanie w sklepie, a jeśli tak,
28 września 2016 do Nysy przyjdzie do was.

Proszę o godziny otwarcia.

e-mail: ----@email.cz

tel. +42060xxxxxxxx

Dziękuję i do widzenia

I.J.
_________________
bylo-nebylo: skoda, Trabant, Dacia 1300, Lada 1300, Fiat Croma turbo i.e., Lancia k 2.0t 162 kw, Ford, CLK,
je LR Evoque, sen a představu dalšího vozu mám, ale garáž je malá :(
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“