Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V40 1,6 97´

#1 Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

Příspěvek od libica »

Ahoj, mám problém s nefunkčními světly a osvětlením palubky + některých tlačítek na V40 1,6 ´97.
Jeden den mi přestala z ničeho nic jít přední světla (parkovačky šly), boční pozičky, 2 vnitřní světla ze 4 na zadku, osvětlení RZ, palubky a některých ovladačů. :o
Podle jednoho servisáka to prý dělá otočný ovladač světel (Japonci vymysleli, že místo relátek použijí složitější způsob řešení přes ovladač - tak mi to aspoň říkal), takže jsem ho po týdnu, kdy mi ho jeden chlápek sliboval, vyměnil a jediný výsledek je, že už mi svítí potkávačky (takže můžu používat i dálkový :Yahoo!: ), ale zbytek pořád nic.
Při výměně ovladače jsem si všiml, že obě zápojnice (šedá i černá) jsou něčím mastným potečený a pod černou byl slot č. 13 vypečenej a na ovladači tomu odpovídalo č. 56. Vede tam červenobílý drát. VŠE VIZ PŘÍLOHA.
Na starém ovladači byly poškozený 2 konektory, ale jak jsem tam dal ten nový (bez poškozených), tak jdou ty potkávačky. Druhej poškozenej byl právě č. 56 a nad ním slot č. 13 s červenobílým drátem.

Poradí mi někdo, jestli tenhle jedinej slot může způsobit, že nesvítí pozičky, osvětlení RZ, 2 zadní lampy, palubka a některý ovladače? Co by to jinak ještě mohlo dělat? :unknown:

Případně nějaký kontakt na dobrého autoelektrikáře, co zná Volva, z Brna a okolí? :Search:

Díky za odpovědi!
Přílohy
do vypálené zápojnice vede tento červenobílý drát
do vypálené zápojnice vede tento červenobílý drát
vypálená zápojnice
vypálená zápojnice
ovladač zezadu
ovladač zezadu

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#2 Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

Příspěvek od kwiko »

To zapojenie je relativne primitivne. A odporucam si to prerobit na dve relatka hoci aj ponechas H4kove svetlomety. navod je tu vo viacerych veriantach. napr... http://www.volvoklub.sk/viewtopic.php?f=47&t=6058

Inak bezprostredne riesenie je ze si musis pozerat ci ti ide relatko a v akom stave je hlavna poistka svetlometov.


Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V40 1,6 97´

#3 Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

Příspěvek od libica »

kwiko píše:To zapojenie je relativne primitivne. A odporucam si to prerobit na dve relatka hoci aj ponechas H4kove svetlomety. navod je tu vo viacerych veriantach. napr... http://www.volvoklub.sk/viewtopic.php?f=47&t=6058

Inak bezprostredne riesenie je ze si musis pozerat ci ti ide relatko a v akom stave je hlavna poistka svetlometov.


Obrázek

Díky kwiko!

Kouknu na odkaz a v klidu si projdu schémata.
Relátko by mělo být funkční (myslím to, co je v pojistkové skříni v motorovém prostoru), zkoušel jsem ho měnit za jiné a koukal jsem tam rovnou i na pojistky a všechny vypadají v pořádku.
Jen mi přijde divné, že funguje část světel a část osvětlení přístrojů taky... :fool:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Vůz: V40 2.0T

#4 Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

Příspěvek od shadie »

Přesně tohle se mi včera stalo, na svorkovnici 13ka a na konektoru 56ka uplne roztekla..
S tím rozdílem, že exteriér mi jde celý, interiér taky, ale kdyz držím páčku na dálkova světla tak mi zhasne komplet celá palubovka.. Nejsem žádný odborník a elektrika je trochu mimo mě a asi proto sem z těch schémat nepochopil co dělat, zítra budu mít čas tak kouknu na pojistky.

A ještě jedna věc, dva dny mi stále každou chvíli cvakalo v palubovce relátko samo od sebe, když cvakat přestalo, přestalo to i svítit.. Děkuju.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Benátky nad Jizerou
Vůz: V40 2.0T

#5 Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

Příspěvek od shadie »

Takže vyměněný vypínač a potkávačky jdou, ale přestalo jít osvětlení palubovky, nesvítí brzdovky a nejdou zapnout predni ani zadny svetla do mlhy.. Takze problem jeste jinde.. V motorovy části pojistky zkontrolovány a relátka taktéž, zkoušel sem je přehazovat, hned vedle je shodné relátko.. takze mi zbyva prolezt vše pod volantem.. :o

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V40 1,6 97´

#6 Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

Příspěvek od libica »

shadie píše:Takže vyměněný vypínač a potkávačky jdou, ale přestalo jít osvětlení palubovky, nesvítí brzdovky a nejdou zapnout predni ani zadny svetla do mlhy.. Takze problem jeste jinde.. V motorovy části pojistky zkontrolovány a relátka taktéž, zkoušel sem je přehazovat, hned vedle je shodné relátko.. takze mi zbyva prolezt vše pod volantem.. :o

Už všechno svítí, troubí, bliká... :Yahoo!:
Přes Jeana z Kobylnic jsem našel skvělého autoelektrikáře/elektrotechnika v Brně, který mi všechno poladil a dokonce udělal i něco navíc. A to všechno za pár kaček!
Je to člověk zapálený pro věc, nejede podle schémat a příruček, ale ponoří se do problému a hledá chybu tak dlouho, dokud ji nenajde. Žádné bezhlavé vyměňování dílů!!!
Ptal jsem se a je schopný prohlédnout auto jakékoliv značky, ale srdcem je to Volvista (už podle toho, co mu stojí před garáží a v garáži). :)
Byl jsem maximálně spokojený a kdybych náhodou potřeboval něco s elektrikou (zase na druhou stranu bych nerad řešil zase nějaký takový zapeklitý problém), tak jedině k němu!

Jinak díky všem za účast v diskuzi a za Vaše názory!

ms231
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 952
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha západ
Vůz: V60 2018 T3
Bydliště: Praha západ

#7 Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

Příspěvek od ms231 »

A co to nakonec bylo?
_________________
V60 MY18 112kW man, V70I 1999 2.5TDI 103kW man

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 8 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V40 1,6 97´

#8 Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

Příspěvek od libica »

ms231 píše:A co to nakonec bylo?
Co to bylo nakonec nevíme.
Do hlavní pojistky, která je nějakým způsobem propojená s ovladačem světel šlo neustále přepětí (proto se ten původní ovladač na jedné pozici vypálil). Elektrikář tam dal nějaký měřící a jistící přístroj, aby nemusel pořád měnit pojistky a "šel po drátech". S tou pojistkou jsou spojená jen světla a vyhřívání sedadel, které auto nemá, ale má přípravu, tj. dráty pod sedadly.
Na drátech od světel nezjistil nic a když se díval k drátům od vyhřívání sedadel (asi s nimi pohnul), tak se auto po chvíli samo rozsvítilo a od té doby funguje. Navíc přístroj přestal ukazovat přepětí, tak tam dal už normální pojistku. Říkal, že to vypadá, jako kdyby třeba v nějakém konektoru byla kovová špóna, která by propojovala některé pozice, ale to je asi nepravděpodobné. Sám říkal, že ho štve, že nepřišel na to, čím to je. Sice je auto opravené a funkční, ale také by rád znal příčinu!
Takže teď jezdím, vše funguje jak má a čekáme, jestli se to opět nějak projeví.
Jinak, když už byla elektrika rozdělaná, tak mi opravil a povyměňoval některé další věci a udělal i něco navíc!

ms231
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 952
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha západ
Vůz: V60 2018 T3
Bydliště: Praha západ

#9 Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

Příspěvek od ms231 »

Dík. Mně se dvakrát stalo, že problikla palubka, ale to bude asi jiný důvod:)
_________________
V60 MY18 112kW man, V70I 1999 2.5TDI 103kW man

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#10 Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

Příspěvek od Lachtan »

Pravděpodobně špatný kontakt v konektoru přístrojovky - když na ní zatlačíš, tak to možná bude lepší :twisted:
(to byl vtip - zkontroluj správné usazení a dotažení přístrojovky :wink: )
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

ms231
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 952
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha západ
Vůz: V60 2018 T3
Bydliště: Praha západ

#11 Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

Příspěvek od ms231 »

Problikla celá deska včetně vypínačů, rádia, klimatizace. Nebo si to tak aspoň pamatuju:) Takže asi spíš ten potenciometr na stmívání podsvícení.
_________________
V60 MY18 112kW man, V70I 1999 2.5TDI 103kW man

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#12 Nefunkční osvětlení palubka + exteriér

Příspěvek od Lachtan »

Jsem blb - neuvědomil jsem si komu odpovídám (když je to ve 40/50 sekci :twisted: ) - to se mi občas stane také a stačí "kalibrovaný úder" seshora do palubky :twisted:

ale to už jsme tady oba dva OT :wink: 8)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“