XC90 T6 prevodovka?

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 34
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Zahranicie
Vůz: 2004 XC90 T6; 2010 C30 T5

#1 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od cayway »

Ahojte,

prihoda s T6kovou prevodovkou, ziadne bezne priznaky, ziadny chyba na palubovke, tak sa chcem spytat na nazory a na co sa mam psychicky chystat.

Vcera som sa pohol z parkoviska, po chvili povedzme na dvojke pri pridani plynu nic, iba do otacok ako keby na neutrale. Po par sekundach sa to spamatalo a ziadny problem, ziadne zvlastne zvuky. Cely den som fungoval. Dnes rano tiez vsetko ok na prvu jazdu. Pri druhej jazde tie iste priznaky, nejak som sa dotrepal na velke parkovisko. Odtial odtahovka do mojho servisu kde ho zajtra zdvihnu a budem mudrejsi.

Posledne priznaky: po nastartovani a zaradeni D asi 10 sekund vyzera vsetko ok, potom ako keby si vyradila do N a vybavene. Po kazdom nastartovani to iste (tak sa mi podarilo aspon rozumne zaparkovat).

Viem, ze je to ciste hadanie z mojho opisu, ale aj tak, ti co sa vyznaju, mozte aspon nejake tipy? :)

Dakujem
Cayway
_________________
2004 XC90 T6
2010 C30 T5

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 34
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Zahranicie
Vůz: 2004 XC90 T6; 2010 C30 T5

#2 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od cayway »

nech nezakladam novu temu

kto tu robi ten performance kit na tento nestastny zazrak od GM?
_________________
2004 XC90 T6
2010 C30 T5

danki
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 332
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Malacky
Vůz: 945 B200FT

#3 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od danki »

Kontaktuj martinopel
_________________
2x V70 TDI, V70 T5

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#4 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od David Patočka »

Kontaktuj pána Boha, budeš potřebovat rady, jestli se vyklopit, nebo zahodit.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 580
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Hodonín
Vůz: xc90 2008 3.2

#5 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od hefaistos »

To su mu teda ale rady...

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#6 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od David Patočka »

Bohužel u této převodovky je to zcela jasné, cena opravy většinou přesahuje reálnou tržní hodnotu vozidla,
proto je dilema, zda se vyklopit, nebo vozidlo zahodit.
V tomto případě XC 90 to sice ještě neplatí, ale pokud se to vyndá a udělá pořádně, vyjde to na 50 000,-kč
a nebo si kup "novou" od Volva za 70 000,- ale nevydrží tolik, co ta opravená pořádně :ROFL:
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

GDPR_user

#7 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od GDPR_user »

David Patočka píše:Bohužel u této převodovky je to zcela jasné, cena opravy většinou přesahuje reálnou tržní hodnotu vozidla,
proto je dilema, zda se vyklopit, nebo vozidlo zahodit.
V tomto případě XC 90 to sice ještě neplatí, ale pokud se to vyndá a udělá pořádně, vyjde to na 50 000,-kč
a nebo si kup "novou" od Volva za 70 000,- ale nevydrží tolik, co ta opravená pořádně :ROFL:
Ty ji umíš za 50000Kč s Performance kitem???To jsem měl vědět,mohl jsem 20000Kč ušetřit.

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#8 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od David Patočka »

Jasně, ze ne s Performance kitem, ale se standardním OHK.
Zatím nikdo nebyl ochoten do toho vrazit víc, nežli 30, a to se to dělá potom výborně, když to ma fungovat. :D
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

GDPR_user

#9 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od GDPR_user »

David Patočka píše:Jasně, ze ne s Performance kitem, ale se standardním OHK.
Zatím nikdo nebyl ochoten do toho vrazit víc, nežli 30, a to se to dělá potom výborně, když to ma fungovat. :D
Jenže ve standardu to bude fungovat tak 120000km proto tvrdím,že klasicky nemá smysl to skládat.Proto raději 70000Kč Performance.Ale jak správně píšeš,každý by to chtěl nejlépe zdarma.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 184
Registrován: 9 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: 960 II.

#10 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od Pavel K. »

Dobrý den, pánové, chtěl bych se Vás zeptat, jak je možné, že moje původní převodovka s nájezdem skoro 400 000 stále řadí? Jsem naprosto v šoku, že všem kolem ty převodovky nic nevydrží a auto začínám nesnášet. Plánuji v nejbližší době vyměnit v ní olej, nejspíš tím budu otravovat p. Patočku. Poznáte, v jakém stavu převodovka je? Dali byste mi, prosím, pár rad k nezaplacení ohledně co nejšetrnějšího zacházení s touto převodovkou? Díky! :)
_________________
je:
Mazda 6 MPS
bylo:
Volvo S80 99' T6, Mazda 323 BA 1.8, Volvo 960 94' 3.0, Volvo S80 99' 2.9, Volvo 850 2.5tdi, Porsche Cayenne 4.5 V8, Mercedes C240 W202

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 13060
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#11 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od raolsa »

Jestli jsi v ní ten olej dosud neměnil, tak ji nejspíš tou výměnou zabiješ. :wink:
Co se týče rozumného zacházení, tak nejlepší rozumné zacházení je lehká noha na plynu. :D
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

GDPR_user

#12 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od GDPR_user »

Pavel K. píše:Dobrý den, pánové, chtěl bych se Vás zeptat, jak je možné, že moje původní převodovka s nájezdem skoro 400 000 stále řadí? Jsem naprosto v šoku, že všem kolem ty převodovky nic nevydrží a auto začínám nesnášet. Plánuji v nejbližší době vyměnit v ní olej, nejspíš tím budu otravovat p. Patočku. Poznáte, v jakém stavu převodovka je? Dali byste mi, prosím, pár rad k nezaplacení ohledně co nejšetrnějšího zacházení s touto převodovkou? Díky! :)
Auto máš od počátku?Nebo jsi ty sám na něm najel 400000km.Jak jinak můžeš vědět,že je převodovka původní??

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1170
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od zvedavec »

martinopel píše:
David Patočka píše:Jasně, ze ne s Performance kitem, ale se standardním OHK.
Zatím nikdo nebyl ochoten do toho vrazit víc, nežli 30, a to se to dělá potom výborně, když to ma fungovat. :D
Jenže ve standardu to bude fungovat tak 120000km proto tvrdím,že klasicky nemá smysl to skládat.Proto raději 70000Kč Performance.Ale jak správně píšeš,každý by to chtěl nejlépe zdarma.
No že jsem si to nemyslel, že se dohodnete :evil: a já se tak těšil na hospodářskou soutěž :cry: . Pánové říká vám něco " Jednání ve shodě" ? Tak sem si říkal že by ste to za desítku taky mohli zvládnout :no: . :lol:
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

GDPR_user

#14 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od GDPR_user »

zvedavec píše: No že jsem si to nemyslel, že se dohodnete :evil: a já se tak těšil na hospodářskou soutěž :cry: . Pánové říká vám něco " Jednání ve shodě" ? Tak sem si říkal že by ste to za desítku taky mohli zvládnout :no: . :lol:
Myslím,že za desítku ti to rád udělám.Stačí když si dodáš díly. Koupit je můžeš např. http://www.tripleedgeperformance.com

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1170
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 XC90 T6 prevodovka?

Příspěvek od zvedavec »

martinopel píše:
zvedavec píše: No že jsem si to nemyslel, že se dohodnete :evil: a já se tak těšil na hospodářskou soutěž :cry: . Pánové říká vám něco " Jednání ve shodě" ? Tak sem si říkal že by ste to za desítku taky mohli zvládnout :no: . :lol:
Myslím,že za desítku ti to rád udělám.Stačí když si dodáš díly. Koupit je můžeš např. http://www.tripleedgeperformance.com
njn :oops:
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“