Volvo V50 2,0D ztráta výkonu, železný zvuk od spojky

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 7
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Nový Jičín
Vůz: V50 2,0D 05

#1 Volvo V50 2,0D ztráta výkonu, železný zvuk od spojky

Příspěvek od Volvo_Olda »

Ahoj, došlo i na mne.
Při rozjezdu jsem zaznamenal takový ocelový zvuk od spojky, dělalo to, už to nedělá a někde se to ztratilo. Jelikož jsem auto potřeboval rozjet tak jsem tomu nevěnoval moc pozornost. No dneska jedu z práce v pohodě. Na křižovatce zastavím, ale nešlo se už rozjet. Auto zacukalo, jakoby prokluzovala ?spojka? a potom chcíplo. Nastartovat už nešlo. Stál jsem tam dobrých deset minut, koukal do motoru a nikde nic nenašel. Po těch 10 minutách jsem byl z toho špatný a auto chytlo! ale jakoby nemělo otáčky a znovu chcíplo. Nastartoval jsem ještě naposled - auto chytlo a odjel jsem v pohodě na varovkách až domů. Co by to mohlo být? Turbo? Spojka na výměnu? Již dávno jsem chtěl V50 prodat, ale nechtělo se mi protože mě moc nezlobila jak všude čtu, až do ted.

Problém je v tom, že bych rád zajel za Martinem do Lichnova, ten ale V50 nemá moc rád a já denně musím jezdit, takže u mě nemožný být den bez auta :unknown: tak to zkouším aspon takhle, jestli by se to dalo opravit doma

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#2 Volvo V50 2,0D ztráta výkonu, železný zvuk od spojky

Příspěvek od kwiko »

no to vec moznosti, nietko ma vybavenejsu garaz ako bezny servis, avsak mam dojem ze najprv treba kuknut co tomu je ale tahat doma von prevodovku, treba mat uz nejake knouhou...
zavez mu to, spravi to rychlejsie ako ty.

GDPR_user

#3 Volvo V50 2,0D ztráta výkonu, železný zvuk od spojky

Příspěvek od GDPR_user »

Volvo_Olda píše:Ahoj, došlo i na mne.
Při rozjezdu jsem zaznamenal takový ocelový zvuk od spojky, dělalo to, už to nedělá a někde se to ztratilo. Jelikož jsem auto potřeboval rozjet tak jsem tomu nevěnoval moc pozornost. No dneska jedu z práce v pohodě. Na křižovatce zastavím, ale nešlo se už rozjet. Auto zacukalo, jakoby prokluzovala ?spojka? a potom chcíplo. Nastartovat už nešlo. Stál jsem tam dobrých deset minut, koukal do motoru a nikde nic nenašel. Po těch 10 minutách jsem byl z toho špatný a auto chytlo! ale jakoby nemělo otáčky a znovu chcíplo. Nastartoval jsem ještě naposled - auto chytlo a odjel jsem v pohodě na varovkách až domů. Co by to mohlo být? Turbo? Spojka na výměnu? Již dávno jsem chtěl V50 prodat, ale nechtělo se mi protože mě moc nezlobila jak všude čtu, až do ted.

Problém je v tom, že bych rád zajel za Martinem do Lichnova, ten ale V50 nemá moc rád a já denně musím jezdit, takže u mě nemožný být den bez auta :unknown: tak to zkouším aspon takhle, jestli by se to dalo opravit doma
Kde jsi přišel na to,že nemám V50 rád?Naopak rád uvítám každou V50 v mém servisu.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 7
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Nový Jičín
Vůz: V50 2,0D 05

#4 Volvo V50 2,0D ztráta výkonu, železný zvuk od spojky

Příspěvek od Volvo_Olda »

Dnes jsem s ním najel dalších 100 km. Cuká na 2jku někdy, na jedničku se špatně rozjíždí a otáčky se kolikrát jakoby škrtí a zrazu vyjedou nahoru. Poslední dobou se mi stává, že se mi zničeho nic vytáhne volume na rádiu nahoru na dobu 1 sec. až mě to lekne.
Všiml jsem si podivného zvuku v kabině jakoby hučení, které stoupá rychlostí. objeví se od 40 KM/h + - Ps. Turbo to není to je Ok.
Naposledy upravil(a) Volvo_Olda dne 13 dub 2015 23:22, celkem upraveno 1 x.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 7
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Nový Jičín
Vůz: V50 2,0D 05

#5 Volvo V50 2,0D ztráta výkonu, železný zvuk od spojky

Příspěvek od Volvo_Olda »

Tak mi to nedalo, auto nastartovalo pojelo 15 metrů a chcíplo. Nastartovat již nešlo. Bílý kouř z výfuku. Voda v motoru není, hlava OK. Vypadá to na vysokotlaké čerpadlo nebo mě taky ještě napadlo, že se zavzdušnil systém před čerpadlem? :Search:

- Vyměnen palivový filtr, nalezené bublinky. Pokračování zítra..

Kdyby někdo měl nejaké nápady, tak at klidně napíše. Otáčky už to nedrží vubec, nastartovat nejde.

Jinak to napsalo hlášku na panelu něco s Engine service bla bla a rychle zmizla, nešlo to ani přečíst. Diagnostika vypisuje taky chybu se žhavičkama
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“