ČKP končí?

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
skreči
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 711
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Bydliště: Velvary
Vůz: S70 TDI 1997, V70 TDI 1999

#1 ČKP končí?

Příspěvek od skreči »

S novým rokem také skončila povinnost hradit příspěvek za nezaplacené povinné ručení České kanceláři pojistitelů (ČKP). ČKP varovala, že zrušení příspěvku může vést ke zvýšení pojistného, podle obhájců novely k tomu ale není důvod.
Příspěvek, který slouží k úhradě škod z provozu aut bez ručení, se platí od roku 2009. Sněmovna příspěvek zrušila s tím, že je jen další sankcí. Po vlastnících nepojištěných vozidel, kteří způsobí nehodu, mají náhradu škody vymáhat dopravní úřady obcí s rozšířenou působností. Vozidlo nepojištěného vlastníka bude vyřazeno z registru vozidel ve správním řízení.
Obhájci zrušení argumentovali mimo jiné tím, že příspěvek vymáhá kancelář mnohdy neoprávněně od těch, kteří již příslušné vozidlo nevlastní.
Zdroj: http://auto.idnes.cz/prevod-ojetiny-0gp-/auto_ojetiny.aspx?c=A150102_112630_auto_ojetiny_fdv#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

soukromé sdružení ČKP plno lidem pilo krev, ale na druhou stranu jsem zvědavý jak bude docházet k proplacení škody,,,bude ji proplácet odbor dopravy města pod které spadáme? To jsem zvědav kde na to vezmou plus palmáre pro advokáty,kteří budou vymáhat peníze od viníků,,jsem zvědav, jak dlouho tento předpis vydrží. Myslím, že pomůže když bude fungovat ČKP dál, ale s omezenými pravomocemi
_________________
bylo volvo V70 2.4 r.v. 2001, V70 I r.v. 1997 tdi, Saab 9-5, Renaulty, Fordy, Opel Rekord, VW brouk, Feliny a Fáčka, je V70 I r.v. 1999 tdi, S70 r.v. 1998 tdi, Mercedes w211 3.2 CDi

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#2 ČKP končí?

Příspěvek od Honza »

Když jedna pinda nabořila holce auta a zdrhla tak do tejdne mi přišla nabídka od města že mi škodu nahradí. Ale neproběhlo to, páč ji mezitím lapli a odsr...to s plnou parádou i za ujetí od nehody a nedání přednosti.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

skreči
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 711
Registrován: 12 roků 6 měsíců
Bydliště: Velvary
Vůz: S70 TDI 1997, V70 TDI 1999

#3 ČKP končí?

Příspěvek od skreči »

díky za zajímavou odpověď, měl jsem za to, že pokud viní ujede, tak pojišťovna neuhradí škodu dokud nenajde viníka, a obce buduou muset platit až nyní od nového roku,
_________________
bylo volvo V70 2.4 r.v. 2001, V70 I r.v. 1997 tdi, Saab 9-5, Renaulty, Fordy, Opel Rekord, VW brouk, Feliny a Fáčka, je V70 I r.v. 1999 tdi, S70 r.v. 1998 tdi, Mercedes w211 3.2 CDi

Sarkasmic
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1619
Registrován: 17 roků 6 měsíců
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Vůz: Volvo 1980-97

#4 ČKP končí?

Příspěvek od Sarkasmic »

Pro mne je celý ČKPčko ke zrušení už dávno. Naposledy mne dožrala moje nehoda kdy mi zbořily auto den po koupi autem bez SPZ,VINu a řidič utekl-nezaplatí mi nikdo nic,ani ČKP-pokud není dohledatelný,čí to auto je a ani není nikdo kdo to řídil,tudíž není po kom co vymáhat a tudíž se ani nebude platit že.... :bad: :evil: =@ :bad:
_________________
343 GL r.v. 1981 B14 2E,V70 r.v. 1997 B5234 T3
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“