Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Litomyšl
Vůz: XC90

#1 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Jirka1982 »

Ahoj, jako "nováček" zde zdravím všechny členy Volvo Klubu a omlouvám se, jestli tady vytvářím podobné téma, leč existující jsem tu bohužel nikde nenašel.
Mám víc než rok Volvo XC90 2,5T AWD, rv 2004. Zatím bylo všechno OK, ale dnes mě bohužel vypekl tzv. "protiskluz"...
Rannní jízda po zledovatělé a zasněžené silnici byla docela OK. Terén kopcovitý, dost zatáček, jel jsem cca 20 km do cíle. Jen kousek před cílem, v centru města, mi při zatáčení vlevo v křižovatce ujel zadek, který zastavil a "odrazil" náraz do obrubníku. Pak se auto do zbytku cesty trochu rozhoupalo do stran, ale nic závažného. Odpolední cesta už ale bylo paradoxně horší (čekal jsem, že silnice budou naopak projeté a celkem sjízdné, ačkoliv s Volvem XC90 bych se původně neobával téměř ničeho...). Bohužel, cestou domů jsem místy jezdil ze strany na stranu, až mě to donutilo jet skoro krokem a nakonec to dorazila varovná hláška na palubním počítači doprovázená oranžovým vykřičníkem v trojúhelníku s textem: "Protiskluz - doporučujeme servis". Auto jsem tedy odstavil, vypnul motor, nechal odpočívat, ale po nastartování žádná změna. Doma jsem se to snažil zrušit postupem, jakým ruším servisní hlášku (do servisu samozřejmě chodím, ale ne hned, když mi to nakáže počítač a hlášky mě popravdě rozčilujou...), ale bohužel nic... V lednu mám mít STK, tak to zřejmě budu muset vyřešit přes servis, bo nevím, co s tím... Prosím, poraďte. Díky.
Jirka

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4940
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#2 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Romulusw »

A co disk, není náhodou do "osmičky"?

GDPR_user

#3 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od GDPR_user »

A to mi dnes naskočila stejná chyba a konečně se s autem dá jezdit jak chci já ,ne aby si auto dělalo co chce ono.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Litomyšl
Vůz: XC90

#4 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Jirka1982 »

TO: Romulusw: Hele, ne. Naštěstí! Náraz to sice byl, ale alu disk to vydržel. Je fakt, že rychle jsem nejel, ale... I přesto disk a karoserie naprosto OK a bez škrábnutí. Až jsem se divil.

TO: martinopel: Jj, to je pravda. Já si dal navíc před jízdou "W" - na zimní styl (plynulejší řazení-AUT), ale DSTC jsem si mohl možná taky vypnout (ale to mi tak nějak nedošlo, když jsem byl po X dnech poprvé v práci a pln dojmů jsem se vracel dom). Ať tak a nebo tak, hláška mě dost štve! Tebe ne?!? :no:

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#5 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Ekky »

Tahle hlaska se mi zobrazuje jen kdyz dam plnej rejd ale jde vymacknout a pri dalsim startu zmizi uplne,jak kdy. Nicmene auto se chova furt stejne.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#6 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od yoby »

Jirka1982 píše: Jj, to je pravda. Já si dal navíc před jízdou "W"
Seš si jist tou funkcí W ?
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Litomyšl
Vůz: XC90

#7 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Jirka1982 »

yoby píše:
Jirka1982 píše: Jj, to je pravda. Já si dal navíc před jízdou "W"
Seš si jist tou funkcí W ?

Jak to myslíš? Docela jsem, protože je poznat, že je rozjezd pozvolnější, nebo spíš takovej "línější", než když to jede na normální "D" ;-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Litomyšl
Vůz: XC90

#8 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Jirka1982 »

Ekky píše:Tahle hlaska se mi zobrazuje jen kdyz dam plnej rejd ale jde vymacknout a pri dalsim startu zmizi uplne,jak kdy. Nicmene auto se chova furt stejne.
Vymáčknout? A jak? Já zkoušel snad všechno... Budu trochu doufat, že se z toho autí vyspí :-)

yoby
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3674
Registrován: 16 roků 11 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

#9 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od yoby »

Jirka1982 píše: Jak to myslíš? Docela jsem, protože je poznat, že je rozjezd pozvolnější, nebo spíš takovej "línější", než když to jede na normální "D" ;-)
to jo, co jsem pochopil tak na W se auto rozjíždí na 3ku a nižší stupně to zařadí jen při kick downu, otázka je jak moc je to vhodný pro běžný ježdění
_________________
V70 2,4T B5244T3 AWD, r.v. 2001
V70 2,5T B5254T,r.v.12/1998
bylo: V40 1,8 B4184SM r.v.1999

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Litomyšl
Vůz: XC90

#10 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Jirka1982 »

yoby píše:
Jirka1982 píše: Jak to myslíš? Docela jsem, protože je poznat, že je rozjezd pozvolnější, nebo spíš takovej "línější", než když to jede na normální "D" ;-)
to jo, co jsem pochopil tak na W se auto rozjíždí na 3ku a nižší stupně to zařadí jen při kick downu, otázka je jak moc je to vhodný pro běžný ježdění
Jj. No, já to všeho všudy využil tak 2x, maximálně 3x. Docela mi to vyhovovalo, ale klasika (D) i na sněhu je v pohodě. Ale můj problém s hláškou toho protiskluzu to stejně neřeší. Příště zkusím vypnout to DSTC. Kdysi v Audi A4 jsem se nemohl vyškrábat v závějích do kopce a když jsem vypojil ESP, tak jsem jel sice smykem, ale jel... Na ESP bych se ani nehnul z místa. Ale jak se zbavit teda té hlášky? A je to "mírné houpání zleva doprava a zpět" normální?

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#11 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Ekky »

Jirka1982 píše:
Ekky píše:Tahle hlaska se mi zobrazuje jen kdyz dam plnej rejd ale jde vymacknout a pri dalsim startu zmizi uplne,jak kdy. Nicmene auto se chova furt stejne.
Vymáčknout? A jak? Já zkoušel snad všechno... Budu trochu doufat, že se z toho autí vyspí :-)
No rozsviti se trojuhelnik a vyskoci hlaska. A na leve pacce zmacknu cudlik a hlasku odmacknu,sice zustane jako zprava do vypnuti motoru ale trojuhelnik zmizi hned nebo nekdy po ujeti nekolika km.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Litomyšl
Vůz: XC90

#12 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Jirka1982 »

Tak tohle jsem už taky zkoušel. Mačkal jsem na levé páčce Reset, ale nic. Otočil jsem kroužkem, kterým se mění ten typ informace (např. prům. spotřeba, aktuální spotřeba, dojezd atd.) a ta zpráva zmizela. Bohužel trojúhelník pořád svítí, což mě dost vytáčí... :x Ale i tak díky :) Budu doufat dál... A kdyžtak to servis jistí...

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#13 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Ekky »

Jirka1982 píše:Jo ták. Tak tohle jsem už taky zkoušel. Mačkal jsem na levé páčce Reset, ale nic. Otočil jsem kroužkem, kterým se mění typ informace (např. prům. spotřeba, aktuální spotřeba, dojezd atd.) a ta zpráva zmizela. Bohužel trojúhelník pořád svítí... :x Ale i tak díky :) Budu doufat dál... A kdyžtak to servis jistí...
ještě je tam jeden čudlik kterej přepína mezi zpravama je jako by na hrotu ty pačky...
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Litomyšl
Vůz: XC90

#14 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Jirka1982 »

Jo, vím. Dá se tím mačkat nahoru a nebo dolů a tím přepínat mezi zprávami. Takže to stačí 1x zmáčknout a odmáčknout tím tu zprávu do jiné (nebo ty zprávy úplně vypnout) a trojúhelník půjde díky tomu taky do pr...? :) Já to totiž taky mačkal, i držel dlouze, ale nic... Je teda fakt, že jsem s autem stál na parkovišti. Tak to chce třeba projet...?

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3440
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#15 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Ekky »

Je jedno jestli stojis nebo jedes. Ja to mam treba jen jako sporadickou chybu a ty tvralou takze se toho nezbavis dokud to neodvezes do servisu.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

GDPR_user

#16 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od GDPR_user »

Jirka1982 píše:TO: Romulusw: Hele, ne. Naštěstí! Náraz to sice byl, ale alu disk to vydržel. Je fakt, že rychle jsem nejel, ale... I přesto disk a karoserie naprosto OK a bez škrábnutí. Až jsem se divil.

TO: martinopel: Jj, to je pravda. Já si dal navíc před jízdou "W" - na zimní styl (plynulejší řazení-AUT), ale DSTC jsem si mohl možná taky vypnout (ale to mi tak nějak nedošlo, když jsem byl po X dnech poprvé v práci a pln dojmů jsem se vracel dom). Ať tak a nebo tak, hláška mě dost štve! Tebe ne?!? :no:
Dost možná,že máš zohlé zadní příčné rameno.W režim naprosto nedoporučuji,dle mého názoru je úplně k hovnu,maximálně na zničení převodovky.U hlášky DSTC mne nejvíce štve,že zatím nevím jak ji vyvolat úmyslně,následně pak by bylo fajn,kdyby šla stejným způsobem smazat.Nejčastěji ji způsobuje kroužek pod volantem.Ráno auto napíchnu a zjistím co to bylo v mém případě.Jinak závadu to hodilo u vyplého DSTC.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 9 roků 3 měsíce
Bydliště: Litomyšl
Vůz: XC90

#17 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od Jirka1982 »

Achjo... :( Tak to jste mě moc nepotěšili... A přitom jsem tu zatáčku nejel vůbec rychle. A ta chyba mi vyskočila taky až při zpáteční cestě, navíc ne hned, ale až po ujetí 15 km. Myslíte, že to zvládne běžný servis? Že bych jim to tam dal rovnou i na tu STK. Díky.

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#18 Volvo XC90 - Protiskluz - chyba

Příspěvek od David Patočka »

Odpověď na tvojí otázku:

NE, TOTO NEZVLÁDNE BĚŽNÝ SERVIS

....za prvé musíš mít originál VIDU, za druhé musíš mít zkušenosti s AWD u Volva, za třetí potřebuješ mít
základnu náhradních dílů, aby jsi mohl své tvrzení o závadě hned potvrdit, či vyvrátit.

Pokud chceš experimentovat, tak klidně, ale vyhodíš spoustu peněz zbytečně a navíc tě to po týdnu přestane bavit a povezeš to jinam, ale o pár tisíc lehčí.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“