"Odněkud" teče brzdovka

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4899
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#1 "Odněkud" teče brzdovka

Příspěvek od Romulusw »

Začala mi téct brzdovka, vždycky po dni stání, když se rozjedu, je za mnou 2m dlouhá čára brzdovky, která vyteče z toho plastovýho šusplechu pod motorem. Jednou jsem to dolil, páč se objevil červený trojúhelník. Buď hlavní válec brzdový, ale ten se zdá suchý, nebo hlavní válec spojkový, na ten jsem zatím nekoukal, nebo spojkový pracovní.
Když jsem se podíval, jak ten pracovní válec vypadá, tak to se mnou málem seklo :shock: to byl nějaký švédský soudruh konstruktér na stáži ve Francii? Když se toto posere, tak se musí vyndat almara? To si dělají kozy, ne? No doufám, že to bude ten hlavní. Jaké jsou zkušenosti?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 11
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Rtyně v Podkrkonoší
Vůz: MHD

#2 "Odněkud" teče brzdovka

Příspěvek od _sulcik_ »

spíš bych to viděl na porušený vedení, pokud by byl v nepořádku nějakej spojkovej válec, projevilo by se to nejspíš tak, že by ti blbla spojka. Mě teď odešel hlavní spojkovej na C70ce, kapalina se netrácela, ale vracela se z5 do nádobky kolem pístku. Po několika zařezeních už nešlo zařadit a musel jsem vždycky našlapat. Pokud se spojka chová normálně, tak ještě skus zažadit a chvíli stát na spojce jestli se auto nezačne rozjíždět.
_________________
Pěškobus + MHD

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4899
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#3 "Odněkud" teče brzdovka

Příspěvek od Romulusw »

Nejhorší obavy se potvrdily. Chčije to ze spojkový skříně. Jinak, "spojkuje" a řadí to normálně, takže zjevně z toho pracovního válce to sprostě odkapává na dno spojkové skříně. Už mi dole v Modřanech dělají rozpočet.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“