Honzs - V70 B5254S 2.5 98'

Prostor pro Vaše auta
Pravidla fóra
V této sekci se můžete pochlubit ostatním uživatelům se svým miláčkem.
Každý, kdo bude chtít, si založí vlastní topik se srozumitelným názvem.
Co napíšete dál, už záleží jen na vás. Pamatujte, že to je galerie, tzn. fotky jsou žádoucí.
Čím víc informací zveřejníte, tím lépe. Je možné požádat o případnou úpravu, pokud by se diskuse rozjela jiným směrem.
  • Autor
  • Zpráva
honzs
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 313
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 940 B230FB '91

#1 Honzs - V70 B5254S 2.5 98'

Příspěvek od honzs »

Zatím jen základní info a dvě fotky z rána, budu průběžně doplňovat. Jedná se o:

- Volvo V70
- první registrace v r. 1997 v ČR
- motor B5254S (125 kW @ 6100 rpm)
- manuální 5stupňová převodovka
- z výbavy stojí za řeč tempomat, 4x elektricky vyhřívaná sedadla, elektrická okna + zrcátka + sedadlo řidiče, dvouzónová automatická klimatizace, originální autorádio - už vyměněno za BLAUPUNKT Melbourne SD27, palubní počítač, centrál na DO, LPG Prins

Zatím zjištěné nedostatky:
- chytne většinou až na podruhé, na poprvé sice nastartuje, ale hned chcípne - snad vyřešeno
- nefunguje vyhřívání sedadla spolujezdce a sedadel vzadu - už funguje vyhřívání na všech 4 sedadlech
- tlačítka pro ovládání oken u dveří řidiče fungují na heslo - už vyřešeno (na Ebay jsem koupil nový ovladač)
- klíč ve spínací skříňce se někdy protáčí, chce to cit :)
- pedál plynu jde dost ztuha
- trochu prdí výfuk - výfuk už vyměněn
- občas se rozsvítí kontrolky ABS a Tracs - diagnostika praví: chyba v čidle LZ kola - nejspíš jde o studeňák v ŘJ ABS, dočasně vyřešeno
- chybí pravá krytka u předního spojleru - krytka sehnána
- kosmetické vady na kapotě - kapota vyměněna z C70 angličáka
- klepající páté dveře (dle jiného topicu jsem vyrozuměl, že to trápí víc majitelů) - částečně opraveno
- chybí stírátka světlometů - už jsem je sehnal

V plánu je:
- výměna rozvodů - provedeno 10/2014
- výměna náplní - provedeno 10/2014
- odstranění nedostatků, viz výše :)

Co od V70 čekám:
- pohodlné, tiché, bezpečné a relativně levné svezení
- nezájem zlodějů a podobných pobudů
- že si ho nespletu na parkovišti s mainstreamovými vozy

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) honzs dne 25 lis 2016 14:51, celkem upraveno 11 x.

Mattyfu
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 948
Registrován: 10 roků 1 měsíc
Bydliště: Kousek od Roudnice nad Labem
Vůz: Range Rover V8

#2 Honzs - V70 B5254S 2.4 97'

Příspěvek od Mattyfu »

Tak vítej

K těm nedostatkům, ovládání vymontuj a tišťák proletuj, pak celé dej do trouby rozehřáté na 150 asi na 5 min. Kontroluj aby se ti to nepoškvařilo, tím by se ti měli zalejt všechny studené odpory a mělo by to fachat, k sedačkám, nejspíš máš rozpadlé vyhřívací dečky, tady na fóru o tom najdeš hodně. Spousta v 70 nemá krytku, ale na vrakáči by jsi ji mohl se štěstím sehnat, mě se to za rok co jsem měl V70 nepovedlo, ale zase nijak zvlášť jsem to neřešil, spíš bych dal tahokov, třeba černý a bude to plnit stejnou funkci.
Jinak auto vypadá hezky, ty kola mu sednou. Tak mnoho šťastných kilometrů.
_________________
Je: SAAB 9000 2,3-16V
Bylo:Volvo V70 P2 D5 AWD; V70I Tdi Stříbřenka Volvo V70 I TDi Black[/b] Volvo 760 2,8 V6[/b]Volvo V70 I 2.0 Hašlerka, SAAB 9000 aero stg.III Lucifer 2xSaab 9000i, Saab 9000 Turbo, Saab 900II Turbo, Saab 9000 AERO, Volvo V70I, Volvo 850-Modrý Kombík, Volvo Hellboy 850 TDI 103 KW; Saab 9-5 Aero Severní Vítr, Volvo 960 II Safír

wolf
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 859
Registrován: 13 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: V70 2,4 D5 151kw
Bydliště: Brno

#3 Honzs - V70 B5254S 2.4 97'

Příspěvek od wolf »

Ta krytka v narazniku se tu resi porad dokola,v originale ve Volvu stoji do 300!!!
_________________
Je:Volvo V70 SUMMUM 2011 2,4 D5 151kw D5244T10 automat
Bylo: Volvo V70 1998 2,5 tdi 103kw D5252T automat

honzs
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 313
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 940 B230FB '91

#4 Honzs - V70 B5254S 2.4 97'

Příspěvek od honzs »

-> Mattyfu
Díky za přivítání :) Na to ovládání se mrknu, akorát jsem si ještě nenastudoval, jak ho vyndat, abych něco nepoškodil. Ohledně vyhřívání sedaček prozkoumám fórum, někde jsem něco četl i o vadném termostatu, který by to mohl způsobovat.
Hlavně se chci zaměřit na to, proč zahřáté auto chytne až na podruhé. Pak si chci dát do pořádku páté dveře, jinak je v autě ticho, ale ty dveře to kazí. Taky se mi nějak nezdá dobíjení, bez zátěže je na nabité baterce zhruba 13,8 V, se světly, klimou a rádiem to klesne tak na 13,4, což se mi zdá málo; napětí nestoupne ani při zvýšených otáčkách.

Jinak krytku budu řešit až jako poslední věc, je to spíš estetická záležitost, ale nápad s tahokovem se mi líbí - díky.

-> wolf
Díky i tobě, teď už vím, jaká je rámcová cena, kdybych to chtěl řešit přes origo ND.

EDIT: Auto vlastněno přesně 6 let, najeto 120 tisíc km. Bude jezdit u dalšího majitele. Díky za věrnou službu!
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Galerie uživatelů“