Brzdy, ruční brzda

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 4
Registrován: 11 roků 7 měsíců
Vůz: V50 r.v.04, 2.0D

#1 Brzdy, ruční brzda

Příspěvek od Pavel-M »

Zdravím všechny volvisty a volvistky! :wink:

Obracím se na Vás s prosbou o radu. Mám před STK a zadní brzdy jsou už na pohled "nicmoc funkční". Tj. plánuju výměnu kotoučů a destiček. A chci se Vás zeptat, je to zvládnutelné doma v garáži s běžným vercajkem, nebo je k tomu zapotřebí nějaké specialitky či nadlidské schopnosti? :crazy:

A co se týká nastavení ruční brzdy, je to také nějak možné nastavit či seřídit svépomocí?

Jaké brzdy doporučujete (výrobce)?

Moc Vám díky a přeji mnoho radosti z bezproblémové jízdy.

Pavel :ryba:

SuGi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 605
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Písek
Vůz: XC60 2.4D 09, V50 2.4i, V70xc 2.4T

#2 Brzdy, ruční brzda

Příspěvek od SuGi »

Já to dělal před měsícem, i když na jiném modelu, ale myslim že i na V50 to zvládneš. Leda jestli tam máš na něco el. čidla (opotřebení destiček nebo kotoučů) tak si dát pozor na to, ale ani nevim, jestli se do V50 dělaly.

Ručku si nastavíš doma sám, pokud jen vyměníš kotouče a obložení a teď ti ručka funguje, neni potřeba nic nastavovat, pokud s ní máš problémy, tak jí přitáhni mezi sedačkama, ale zase bacha, aby ti pak nebrzdila pořád. U mého starého modelu je to zezadu na třmenu vidět, jsou tam takové dorazy na kterých musí ležet, když neni zatáhnutá, opět ale nevim jak to má V50.

Jinak slyšel jsem docela chválu na značku ATE, ferodo, samozřejmě Brembo (ale tam nevim co cena)...
Já koupil Bosch kotouče i destičky a nějaký 3.000km zatím spokojenost
_________________
VIDA k dispozici
XC60 - 2.4 (~160kW, 460Nm, AWD, AT) 2009- Blackhawk
V70 XC - 2.4 (142kW, 270Nm, AWD, MT) 2000 - Viking
V50 - 2.4 (103kW, FWD, MT) 2005 - Modřenka
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“