V40 - Časovač sací vačky

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Vůz: V40 1.6l 2000
Bydliště: Praha

#1 V40 - Časovač sací vačky

Příspěvek od beauregard »

Zdravím všechny fóristy,
a rád bych se zeptal, jakožto hrdý majitel V40, 1.6l, 2000 na následující. Už při koupi vozu před nějakými 2 roky se při volnoběhu ozývalo pravidelné zabzučení, cca každých 10 sekund. Ptal jsem se na to prodávajícího a ten mi řekl, že je to taková krabička, která řídí otáčky při volnoběhu a ať to nechám, až to bude řvát daleko víc, že se to pak snadno vymění - cca za 5000 Kč (díl + práce). Dodnes to nezačalo řvát, ale pořád to bzučí. Řekl jsem si, že už to vyměním, ale zase jsem v servisu nepochodil, nechtělo se jim objednávat díl u Volva, tak jsme to nechali na příště. Měl by to být časovač sací vačky a mě by zajímalo, jestli auto může jezdit, když tento díl odpojím a případně jaká jsou rizika? V servisu mi řekli, že by se mělo dát jezdit i bez toho. Díky za fundované odpovědi.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#2 V40 - Časovač sací vačky

Příspěvek od kwiko »

vymenit a jazdit... robime to uz aj bez demontaze rozvodov, avsak potrebujes demontovat veci z opacnej strany vaciek pre pripravok a mat vhodne nastroje na pridrzanie remenic.
Takze potrebujes toto...
https://www.skandix.de/en/spare-parts/engine/engine-timing-control/camshaft-adjustment/1015007/
a toto...
https://www.skandix.de/en/spare-parts/engine/gaskets/gasket-cap/gasket-cap-camshaft/1046889/

tato krabicka...
https://www.skandix.de/en/spare-parts/engine/engine-timing-control/camshaft-adjustment/solenoid-camshaft-adjustment/1023389/
je zvycajne vporiadku. pripadne skus pre pouzitu kontaktovat volvovrakovisko. napriklad avdily.cz. avsak tu remenicu urcite novu...
pripadne skus ich kontaktovat nech ti to nacenia komplet.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Vůz: V40 1.6l 2000
Bydliště: Praha

#3 V40 - Časovač sací vačky

Příspěvek od beauregard »

Díky moc za perfektní odpověď.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#4 V40 - Časovač sací vačky

Příspěvek od kwiko »

tak skus napisat aj v ktorej casti kralovstva byvas. mozno ti dame aj tip kde sa vo volvach vyznaju a maju na tuto, pre tento typ motora uz rutinnu vymenu perfektne zmaknutu. A samozrejme ti pravdepodobne vymyslia lepsiu cenu kedze ti to spravia rychlejsie ako bezny servis a vedia aj kde zhanat ND.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Vůz: V40 1.6l 2000
Bydliště: Praha

#5 V40 - Časovač sací vačky

Příspěvek od beauregard »

Zdravím, nejlepší je pro mě servis v Praze a blízkém okolí.
Díky moc.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“