Co mne zaujalo

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Newman
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 294
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Morava
Vůz: V70 D5- D5244T - 2,4 l - 2003

#1 Co mne zaujalo

Příspěvek od Newman »

V posledním čísle časopisu Auto - motor a sport Classic (č. 1/2014) je článek o "Důkladné opravě" vozu Volvo PV 544 pana Loužeckého, který tento vůz koupil v roce 1977 a následně jej dalších osm let opravoval. Zvláště mne zaujal odstavec, který uvádí:
"Pan Loužecký má to štěstí, že si pro svou důkladnou opravu vybral automobilku, které není její historie lhostejná. Všechny náhradní díly, které na vůz objednával, jsou originály, dodávané firmou Volvo. Díly se dají koupit prostřednictvím dvou velkých obchodníků, věnujících se veteránům - švédské firmy VP Autoparts a Wagner a Gunther Original Volvo Teile se sídlem v Hamburku. Je skvělé, když automobilka vyrábí všechny díly na staré modely, ukazuje tím, že si váží historického odkazu i lidí, kteří zachování vozů věnují nemálo času a peněz. Jisté komplikace při koupi dílů Volvo i tak mohou nastat: Jen pro můj model existuje sedm druhů tapetáží stropu, několik druhů gumových koberečků a dalšího polstrování. Na gumový koberec jsem čekal rok, protože díly se vyrábějí jen v určitých časových cyklech - popisuje pan Loužecký. Zajímavostí je, že původní brzdová prasátka se dovážela z USA a tak to pokračuje i v současnosti." Jeho Volvo je v registru majitelů (kniha Matrikel) a jako takové nemůže být přestříkáno. Změnit nelze ani polstrování.

V dalším článku k proběhlé výstavě Clasic Shov Brno s názvem Nastavená laťka - je v 3 sloupcích textuskryta tato věta: "V sobotu akci dále opepřila výstava vozů Volvo, kterou před vstupem do budovy spontánně zajistil Volvoklub. Přijelo samozřejmě i několik dalších soukromých veteránů, ale právě sestava hranatých Volv nás zaujala nejvíce".

neuman zdenek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5784
Registrován: 17 roků 8 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: Volvo 760 GLE 1989 D 24 TIC

#2 Co mne zaujalo

Příspěvek od neuman zdenek »

Ano kluci to tam měli moc pěkný a již jim za to bylo moc děkováno, s jakou vervou dělali VK reklamu. :Bravo:
_________________
Volvo 760 GLE 1989 - D24 TIC - Sojkovka
Volvo V 70 II. 2000 - TDI ÁLA
Volvo V 70 R AWD 1998 Blondýny

Petr Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 7509
Registrován: 12 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha a Zápraží
Vůz: V70XC & 2x 240
Participant x 2

#3 Co mne zaujalo

Příspěvek od Petr Marek »

Classic je celkově povedený časopis. :good:
_________________
Petr Marek ~ GSM: 603793424 ~ 739643618 ~ mail: p_marek@email.cz ~ Rajče ~ Galerie
Seveřan ~ Volvo V70XC 2,4T AWD ~ '01 ~ +384400 km ~ ARD tuning stage 2 ~ 227,2 HP ~ 308,8 Nm
Strawberry Basket ~ Volkswagen Golf Cabrio 1,6 ~ '99 ~ 140000 km ~ druhé auto (nejen) na léto
Zyklon B ~ Volvo 240 GLE ~ '93 ~ +490000 km ~ B230F ~ M47 ~ LPG
Diplomat s klimou ~ Volvo 240 GL ~ '90 ~ <200000 km ~ B230F ~ AW71
Odpovědět

Zpět na „o všem možném :-)“