Vyčištění intercooleru

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 48
Registrován: 11 roků 1 měsíc
Bydliště: Ostrava
Vůz: V40, 19TD, 66KW, R.v.:99
Bydliště: Ostrava-Mor. Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#1 Vyčištění intercooleru

Příspěvek od Tygrxxx »

Včera jsem kompletně demontoval intercooler a veškeré hadice.
Vše jsem pořádně prolil neředěnou arvou a nechal tak půl hodinky působit za občasného stěrkání, poté jsem intercooler proplachl několikrát tech. benzínem a vše namontoval zpět.
Auto před čištěním netáhlo, jelo, ale chybělo mu docela dosti vzduchu, po vyšištění je znát a ne jen pocitově, že sem to vyčistil, ale opravdu znát, že táhne opět krásně od spodu a chce se mu žít :D.

Dočetl jsem se na ostatních fórech, že to nemá význam a že je to naprosto zbytečné, ale tohle naprosto vyvracím.

zaslepil jsem i EGR a znát je to taky, uvidím na spotřebě se kterou bojuji od posledních oprav celé hlavy a rozvodů. Spotřebu jsem měl a zatím mám 8l/100 z původních 4l/100.

Vůle na vrtulce turba je max do 0,45mm což si myslím, že je v optimální vůli, zdá se mi že do 0.6mm je to v normě, pokud ne opravte mě, budu jen rád.
_________________
Mám: Volvo V40, 1,9TD, 66Kw
Předtím: Opel Omega 2l, 16v, 10KW Combík<<<<luxusní jízda a pohodlí
Mezitím :-) : Feličita
Na počátku: Fafáč :-)

GDPR_user

#2 Vyčištění intercooleru

Příspěvek od GDPR_user »

Nedovedu si představit,jak moc by musel být IC ucpaný,aby auto po vyčištění jelo lépe odspodu.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#3 Vyčištění intercooleru

Příspěvek od kwiko »

hlavne si vycistil ten teplotny snimac na hadici pred turbom, co obcas spravi divy...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 48
Registrován: 11 roků 1 měsíc
Bydliště: Ostrava
Vůz: V40, 19TD, 66KW, R.v.:99
Bydliště: Ostrava-Mor. Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#4 Vyčištění intercooleru

Příspěvek od Tygrxxx »

Snímač teploty jsem před čistěním vytáhl a pouze ho profoukl, cooler byl zasraný jak jetel, byl plný zvětralého oleje a marasu, čili bych si dovolil i tvrdit, že byl přicpaný, nevím jestli byl někdy čištěný, ale myslím si že ne, což odpovídá jeho stavu. když jsme u toho čidla, kde ho seženu? Ptal jsem se v kelly a nemají ho.
_________________
Mám: Volvo V40, 1,9TD, 66Kw
Předtím: Opel Omega 2l, 16v, 10KW Combík<<<<luxusní jízda a pohodlí
Mezitím :-) : Feličita
Na počátku: Fafáč :-)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“