otáčky nejdou pod 1500-1800

  • Autor
  • Zpráva
PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5002
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#1 otáčky nejdou pod 1500-1800

Příspěvek od PINĎABC »

Řeším zvláštní problém, už mě to potkalo koncem zimy ,ale při oteplení to zmizelo a teď když je ráno chladno je to tady znova. Zaseknou se otáčky mezi 1500 až 1800 na pc hláška omezený výkon motoru. Po vypnutí kličku a opětovné nastartování hlaška zmizí a otáčky v normálu. Testoval jsem na volnoběh z kopce a když jsem přidal plyn, tak se to opět opakovalo, vypnu motor nastartuji znovu a pohoda dokud nešlápnu po plynu a pomalu přidávám a když se rafička otáčkoměru přehoupne přes 1500 je to tady znova.
Setkali jste se někdy s podobným problémem?
Muže to být snímač polohy plynového pedálu nebo co to tam je za bazmek.

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5002
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#2 otáčky nejdou pod 1500-1800

Příspěvek od PINĎABC »

Tak dneska se to neozvalo i když jsem to čekal vzhledem k teplotě která byla nižší než včera.

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5002
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#3 otáčky nejdou pod 1500-1800

Příspěvek od PINĎABC »

Jedu si z práce domů pataputy :) a na poslední křižovatce kde se musím rozjed, tak zase volnoběh vyletěl :evil: . Elektronické fičurky na pejču :bad:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 401
Registrován: 12 roků
Bydliště: Brno
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

#4 otáčky nejdou pod 1500-1800

Příspěvek od Teflon_490 »

Bohuzel, nejrychleji by ti to rekla urcite diagnostika, kde by se dalo hned i odhalit jestli je to prave ten pedal nebo je problem nekde jinde.
_________________
Volvo V50 2.0 D3 D5204T5 110kW, Business Pro Edition, Ice White, str. week 2012/13 (MY2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ex.: Volvo V50 1.6D D4164T 80kW, Summum, Titanium Grey, str. week 2005/46 (MY2006)

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5002
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#5 otáčky nejdou pod 1500-1800

Příspěvek od PINĎABC »

Na jaře diagnostika neukázala nic a bylo to napojeno zrovna když se problém projevoval. Příští týden zajedu za Martinem jestli se tam nějaká hláška neobjeví. Myslel jsem třeba že tu někdo něco podobného třeba řešil a podělí se o zkušenosti.

GDPR_user

#6 otáčky nejdou pod 1500-1800

Příspěvek od GDPR_user »

radoxx píše:ahoj řeším ted uplne to same, v servise mi řekli že na 90% to bude špatná škrtící klapka, tak teď scháním kde bych nějakou sehnal, ve volvo servisu stojí přes 7 tis. Kč.
Radek
Nebude jednodušší a levnější nejdříve přijet na diag?

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5002
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#7 otáčky nejdou pod 1500-1800

Příspěvek od PINĎABC »

martinopel píše:
radoxx píše:ahoj řeším ted uplne to same, v servise mi řekli že na 90% to bude špatná škrtící klapka, tak teď scháním kde bych nějakou sehnal, ve volvo servisu stojí přes 7 tis. Kč.
Radek
Nebude jednodušší a levnější nejdříve přijet na diag?
Pochopitelně bude lepší diagnostikovat než se pouštět do divokých spekulací, o tom ani tidit.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 401
Registrován: 12 roků
Bydliště: Brno
Vůz: V50 2.0 D3 MY2012

#8 otáčky nejdou pod 1500-1800

Příspěvek od Teflon_490 »

PINĎABC píše:Pochopitelně bude lepší diagnostikovat než se pouštět do divokých spekulací, o tom ani tidit.
Myslim, ze to bylo spis na radoxxe ;)
_________________
Volvo V50 2.0 D3 D5204T5 110kW, Business Pro Edition, Ice White, str. week 2012/13 (MY2012)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ex.: Volvo V50 1.6D D4164T 80kW, Summum, Titanium Grey, str. week 2005/46 (MY2006)

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 5002
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#9 otáčky nejdou pod 1500-1800

Příspěvek od PINĎABC »

Tak po prvním diagnostikování se ukázalo, že soft je úplně v ... po chipu od profichipu kteří údajně nahráli bitpower chip za nemalý obnos potom ještě kongo po odstranění dpf a egru nějakým odborníkem Robinem od Nového Jičína, který prohlásil, když něčemu nerozumím tak do toho nevrtám. (Čurák, poznámka autora.) od té doby jednou týdně nouzák.
Nicméně Martinopel a D5T5 to dali po dlouhých peripetijích do pořádku nahráli jejich sofistikovaný chip a původní soft po kterém bylo možno se orientovat v diagnostice závad. Dneska jsme už vyměnili pedál plynu se snímačem a vypadá, že je vše OK! Hlavně nebuďte taková p.č. jako já a nenechte si vrtat do auta vendelínama tunerama chipařema .
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“